Головна Блог

Коли і як колядувати, щедрувати і засівати правильно за українськими традиціями

В Україні склалися певні традиції під час святкування Різдва та Нового року: колядування, щедрування та засівання. Традиції різдвяного святкування передавалися з покоління в покоління багато років. Коли в Україні треба співати колядки і щедрівки і як правильно колядувати, щедрувати і засівати за українськими традиціями ми розповімо докладніше.

Коли колядувати: колядки співають 24 грудня на Святвечір і далі протягом тижня до Нового року

Традиція колядувати на Різдво з’явилася ще з давніх, дохристиянських часів. в Україні заведено, що колядувати починають діти, потім Колядою ходять чоловіки, далі й дівчата.

Колядування починається у Святвечір 24 грудня напередодні Різдва і продовжується тиждень до Нового року. В різдвяних колядках вшановують Коляду, Різдво, святих, духів предків, домівки господарів.

Що ставити на стіл на Святвечір

У цей період ще триває Різдвяний піст, потрібно було виставляти на стіл 12 пісних страв. Головною стравою столу на Святвечір є кутя. ЇЇ готують з пшениці або ячменю, заправляли тертим маком, горішками, медом з додаванням узвару.

Рецепт традиційної куті на Святвечір

Як колядувати за українськими традиціями

Коляда настає перед Різдвом – напередодні. В Україні Різдво відзначається 25 грудня, тож Святвечір в нас настає 24 грудня

Колядники ходять по хатах на Святвечір і далі протягом тижня, і сповіщають про Різдво. В колядках вони вшановують Різдво і Коляду, святих, домівки господарів. В давнину колядувати ходили тільки дорослі хлопці – зараз це роблять усі – і дорослі, молодь і діти. Атрибути колядників – зірки, дзвоники і обов’язково мішок для солодощів. 

Господарям, якщо до них прийшли колядники, не можна не відчиняти двері домівки – це принесе невдачу на цілий рік. У відповідь на старання колядників потрібно їм обов’язково віддячити грошима і солодощами. Це відведе від домівки нечисту силу.

Колядки українською мовою для дітей і дорослих

Що таке різдвяний Вертеп на Коляду

З роками колядування в Україні перетворювалося на справжнє театралізоване дійство – різдвяний вертеп під час Коляди. Люди, які у костюмах ходили колядувати, збиралися у Вертеп. У складі Вертепу мало бути не менше трьох людей, у кожного визначена своя роль. Головні атрибути колядників – Вертепу: багатопроменева зірка, дзвіночок та мішок для гостинців.

Коли співати колядки, щедрівки і коли засівати за народними традиціями
На Коляду вертеп ходить по домівках і колядує, бажаючи добра і щастя родині

Першим у Вертепі несуть Багатопроменеву зірку. ЇЇ несе Звіздарь. Потім йде Дзвонар, який дзвонить у дзвона і сповіщає господарів, що до їх оселі завітали колядники. І третій  обов’язковий персонаж у Вертепі – міхоноша. На цю відповідальну роль завжди брали сильного парубка. Адже він повинен носити мішок з дарами вдячних господарів. За звичаєм, подяки від господарів не можна було торкатися руками. Всі подарунки відразу складали у мішок. Тому що за звичаєм, не можна передавати з рук руки – дари кладуть одразу у мішок.

Колядки вертепні на Різдво

***

Добрий вечір тобі, пане господарю!
Винеси ти нам ковбасок пару,
Ой походи коло пічки,
Пошукай нам перепічки.
Винеси сала, не скупися,
Щоб ячмінь твій уродився,
Щоб нажали сто кіп жита,
Щоб сім`я була вся сита!
Щоб скотинка водилася,
Щоб пшениця родилася,
Щоб у хаті всього мали —
Колядників пригощали.

Коляд, коляд, колядниця,
Добра з маком паляниця,
А без маку — не така.
Дай, хазяїн, п’ятака!
Як не даси п’ятака,
Я вола — за рога,
А кобилу — за чуприну
Та й поведу на тічок.
А з тічка — в кабачок
Да проп’ю за п’ятачок!

Коли щедрувати: щедрівки співають напередодні Нового року

По закінченні Коляди, заведено щедрувати, адже на Маланку 31 грудня настає Щедрий вечір 31 грудня. Цього дня заведено гуляти й розважати сусідів виставами та виконанням щедрівок.

В переддень Нового року відзначається народне свято – Маланка й сама на Маланку за народною традицією заведено співати щедрівки.

Як щедрувати за українськими традиціями

Українські традиції святкування Різдва і нового року
Колядки і щедрівки свідчили про настання Різдва, Нового року і віщували скорий прихід весни

Традиційно щедрувальники ходять по домівках, вітаючи хазяїв співом щедрівок. Щедрівки містять віншування – словесні побажання господарям щастя, злагоди, добробуту, багатства.

Щедрувати ходить молодь і дітлахи у святковому вбранні. На вдячність за щедрування господарі пригощають щедрівників солодощами чи частують щедрівників за святковим столом.

Приклад щедрівки

Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрий людям на весь вечір!
Щедрівочка щедрувала,
До віконця припадала:
Що ти, тітко, наварила?
Що ти, тітко, напекла?
Принеси нам до вікна!
Не щипай, не ламай,
А ціленького давай!»

Щедрівки українською мовою для дітей і дорослих

Коли засівати: засівання відбувається 1 січня зранку

Традиція засівання прийшла до нас з дохристиянських часів, коли з неї починали новий хліборобський рік і стала ще одним зі святкових різдвяних ритуалів, що знаменують скору весну. В давнину на третій день від Різдва витереблювали зерна з Коляди (різдвяного снопу) щоб зберігати їх протягом року і засівати – зерна з Коляди мали магічну силу.

Починати засівати треба на ранок нового року – 1 січня. Засівати ходять діти. Для засівання потрібно підготувати зерно (пшеницю, жито, ячмінь, гречку) та ходити по домівках. За традицією, не можна засівати голими руками – обов’язково повинні бути рукавички.

При засіванні потрібно читати віршики з побажанням ситого року, добробуту і багатства всій родині. У відповідь на засівання господарі повинні віддячити солодощами. Вважається, що зерно, котрим засіяли, не можна змітати до заходу сонця. 

Щедрівка для засівників

Сійся-родися, жито-пшениця,
Жито-пшениця, всяка пашниця.
Зверху колосиста, зі споду корениста,
У полі – зерном, у домі – добром,
У печі – пирогами, на столі – хлібами,
На щастя, на здоров’я, на Новий рік,
Аби вам вродило краще, ніж торік.
Коноплі – під стелю, а льон – по коліна,
Щоб вам, добрі люди, голова не боліла.

Засіванки українською мовою для дітей і дорослих

Отже, коли співати колядки, коли щедрівки, а коли засівати згідно українських традицій?

Колядувати і співати колядки – з вечора 24 грудня (Святвечір) 

Щедрувати і співати щедрівки – 31 грудня на Маланку після заходу Сонця

Засівати і співати засівні пісні – 1 січня зранку на Василя

Знаки зодіаку, на яких очікує успіх у 2025 році на думку астрологів

Астрологи назвали 4 знаки зодіаку, на які очікує особливий успіх у 2025 році завдяки сприянню планет та зірок. Іншим знакам теж може пощастить, але по-іншому. Звичайно, якщо докладати зусиль. Хто ж наші щасливчики?

На які знаки зодіаку, на яких очікує успіх 2025 році?

Кожний знак зодіаку може бути успішними. Деякі знаки зодіаку наполегливо працюють для досягнення своєї мети вже довгий час. Зрештою, їхні зусилля будуть винагороджені. Прийдешній 2025 віщує їм низку успіхів і ось чому

Телець

2025 рік може принести покращення у фінансовій сфері. Плануються нові інвестиції та покращення якості життя. Люди знаку зодіаку Телець будуть прагнути досягти ще більших успіхів, тому продовжать наполегливо працювати.

Знак зодіаку Телець отримає декілька нових пропозицій щодо роботи і в самий несподіваний момент отримають довгоочікувану стабільність у житті.

Рак

Для знаку зодіаку Рак новий 2025 рік буде сповнений нових можливостей. Відчиниться вікно можливостей, які дозволять Раку досягти успіху в перші місяці. Завдяки своїй інтуїції та рішучості цей знак зодіаку зможе скористатися кожною можливістю, яка з’явиться на його шляху.

Перепоною на шляху до успіху можуть стати тільки лінощі Рака. В людей цього знаку зодіаку може статися нетривала криза. Тому астрологи застерігають Рака: не можна дозволили собі бути поглиненими миттєвими сумнівами. Якщо Рак подолає свої слабкості, то він досягне всього, що планує і про що мріє.

Лев

Представник вогняної стихії знак зодіаку Лев у 2025 році почне здійснювати свої мрії. І це буде відбуватися завдяки сміливості та правильно витраченій енергії. В представників Лева у 2025 році буде можливість використовувати свої природні лідерські таланти, що дозволить досягати своїх цілей. Знак зодіаку Лев нарешті завершить усі проєкти, які відкладав. Завдяки своєму рішучому характеру та чітко поставленим цілям кожне його рішення принесе найкращі результати. Астрологи вважають, 2025 рік несе великі зміни для Лева, які стануть кроком до професійної та особистої самореалізації.

Скорпіон

В прийдешньому році на Скорпіона очікують позитивні зміни. Креативність та цілеспрямованість цього знаку зодіаку допоможуть досягти того, що здавалося неможливим. Скорпіону притаманний дух оптимізму й тому йому буде просто залучати цінних людей, які сприятимуть як його особистому, так і професійному успіху. 2025 стане для Скорпіона часом розвитку, коли кожне рішення може відкрити двері новим, захоплюючим можливостям.

Отже, знаки зодіаку, на яких очікує успіх 2025 році на думку астрологів – це Телець, Рак, Лев і Скорпіон. Але ж й на інші знаки очікуватиме успіх і різних сферах життя, адже небесні світила будуть підтримувати вас протягом 2025 року.

Нумерологічний прогноз на 2025 рік

Вірші до Миколая для дітей українською мовою

Давня традиція святкувати день Святого Миколая – чудове свято для всіх дітлахів. Адже вони заздалегідь готуються, пишуть листи до Миколая, готують подарунки і готуються приймати вітання і подарунки – миколайчики. Вірші до Миколая для дітей українською мовою стануть в пригоді під час підготовки до цього чудово свята – дня Святого Миколая.

Хто такий Святий Миколай розказують вірші до Миколая для малюків

В Україні, як і в більшості європейських країн, 6 грудня відзначається день Святого Миколая. Цей святий допомагає воякам, морякам, мандрівникам. Вже багато років в цей день заведено дарувати дітям подарунки – миколайчики. Дітки можуть прочитати вірші, які розповідають про Миколая.

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ

Нічка зорі розсипає,

Тихо-тихо сніг лягає,

Він до кожного віконця

Диво-дивне наближає.

І Андрійко, і Марійка

Кожен з них чудес чекає,

Бо готуються зустріти

Час Святого Миколая.

Знають діти: Миколай

Добрих, чемних поважає,

Гарним дітям у панчішку

Він дарунок укладає.

Хто не слухав – тому різку

Під подушкою ладнає.

Автор: Н. Яременко

ДОБРИЙ СВЯТИЙ МИКОЛАЙ

Прийшла в гості нічка-чарунка

І сон сколихала над вушком.

Святий Миколай подарунки

Тихенько поклав під подушку.

Знаю тебе, добре знаю,

Щедрий Святий Микалаю.

Чекає тебе зимова пора,

Жде з нетерпінням уся дітвора.

Приніс ти цукерки в торбинці

Та іграшки дуже гарненькі.

Я вдячний тобі за гостинці.

Для мене ти, ніби рідненький.

Автор: В. Кленц

ОЙ ХТО, ХТО МИКОЛАЯ ЛЮБИТЬ

Ой хто, хто Миколая любить,

Ой хто, хто Миколаю служить, —

Тому святий Миколай

На всякий час помагай,

Миколаю!

Ой хто, хто спішить в твої двори,

Того ти на землі й на морі

Все хорониш від напасти,

Не даєш му в гріхи впасти,

Миколаю!

Ой хто, хто к ньому прибігає,

На поміч його призиває,

Той все з горя вийде ціло,

Охоронить душу й тіло,

Миколаю!

Миколай, молися за нами,

Благаєм тебе зі сльозами,

Ми тя будем вихваляти,

Ім’я твоє величати,

Миколаю!

Слова народні

СВЯТИЙ МИКОЛАЮ

Святий Миколаю,

Прийди до нас з раю,

Принеси нам дари

Кожному до пари.

Цукерки смачненькі,

Булочки пухкенькі,

Книжечок багато

Читати у свято.

Автор: М. Підгірянка

Вірші до зустрічі Святого Миколая читаємо і вчимо разом

Безумовно всі діти з нетерпінням чекають на подарунки. І батьки, разом зі святим Миколаєм, повинні заздалегідь потурбуватися, щоб ваш малюк отримав такий бажаний подаруночок.

ЗУСТРІЧ

З нетерпінням я чекаю —

Нині свято Миколая. Як надворі стане темно,

Він приходить потаємно.

Ще ніхто його не бачив,

Та у ліжечка дитячі

Він кладе під подушки

Подарунки і книжки.

Хочу я побачить чудо

І сьогодні спать не буду.

Довго-довго я не спав:

Все чекав, чекав, чекав…

Починаю вже дрімати… Миколай зайшов в кімнату,

Він схилився наді мною

І лоскоче бородою.

Щось тихесенько шепоче.

Хочу я відкрити очі,

Та не можу, мабуть, сплю.

Миколая я люблю!

Автор:В. Паронова

МИКОЛАЙ

Ти сьогодні швидше спать лягай,

Бо приїде в гості Миколай.

Бачиш, перша зіронька горить —

То вже Миколай до нас спішить.

В нього коні білі, наче сніг,

Борода сивенька аж до ніг,

У сріблясті саночки сіда,

І за вітром в’ється борода.

Миколай про діток знає все,

Подарунки кожному несе,

Має для дитячих подушок

Подарунків повно — аж мішок!

Автор: В. Паронова

МОЛИТВА ДО МИКОЛАЯ

Святий Миколаю,

Я тебе благаю:

Пошли щастя й світлу долю

Козацькому краю.

Дідусь і бабуся —

Щоб були здорові,

Татусь і матуся —

Щоб жили в любові.

Усім добрим діткам

Принеси гостинці

І подаруй Божу ласку

Кожній сиротинці.

Автор: Н. Гуменюк

Вірші до новорічних свят для дітей різного віку

День Святого Миколая: традиції свята, подарунки і вірші для дітей

З 2023 року ми святкуємо День Святого Миколая 6 грудня (замість 19 грудня), який з нетерпінням чекають маленькі українці. Адже за файну поведінку вони отримають подарунки та смачні привітання. А неслухняні дітки можуть отримати різочку – повчання, як треба правильно себе поводити. Чудові святкові вірші діти можуть прочитати на День Святого Миколая і в цей день існують певні традиції

Традиції святкування Дня Святого Миколая

День Святого Миколая має давні традиції святкування. У старі часи було прийнято варити пиво, запрошувати до своєї оселі родичів та товаришів. У такому гамірному колі гучно гуляли і веселилися. Тоді було прийнято розважатися, об’їжджаючи село запряженими та прикрашеними санями, і вітати усіх перехожих зі святом Святого Миколая.

Святий Миколай з Небесних вершин приглядає за воїнами, мандрівниками, моряками. У сучасному світі – і за водіями. Він надає допомогу бідуючим людям у скрутних життєвих обставинах. Опікується дітками-сиротами.

У наші дні прийнято на День Святого Миколая робити подарунки у сиротинці, допомагати малозабезпеченим сім’ям. Хто має бажання, збирає речі чи переказує кошти довіреним фондам чи особам. Адже у це свято важливо не залишати малечу без вірі у диво та добро.

Також, вітання від Святого Миколая буде і воякам, що боронять нашу землю.

Діти з нетерпінням чекають на подарунки від  Святого Миколая

В День Святого Миколая маленькі українці чекають на подарунки і листи
Всі діти з нетерпінням чекають день Святого Миколая

Отже, Вам потрібно через Святого Миколая порадувати свою улюблену дитинку подарунком, добрим словом та лагідними обіймами, щоб Ваша дитина відчувала ніжність і турботу. Традиційно подарунок треба непомітно покласти під подушку дитини напередодні в ніч на 6 грудня. Це важливо зробити так, щоб дитина подумала, що подарунок приніс вночі сам Святий Миколай. Також можете написати дитині листа з побажаннями і теж покласти під подушку.

Якщо Ви не встигли придбати подарунок, можете покласти під подушку в ніч на 6 грудня, солодощі і обов’язково листівку від Святого Миколая. Треба пам’ятати, що обирати подарунок слід, враховуючи побажання самої дитини, її потреби та вік, а покласти подарунок під подушку треба так, щоб дитина не помітила.

А святкові вірші для дітей напередодні свята можна читати разом.

Що подарувати дитині на свято Святого Миколая: найкращі ідеї подарунків

Ми пропонуємо ідеї подарунків, які допоможуть обрати те, що найбільше порадує вашого малюка. За традицією, подарунки на свято Святого Миколая кладуть під подушку (чи поряд, якщо він великий) напередодні свята – в ніч з 5 на 6 грудня.

Солодкий подарунок

Солодощі це те, що завжди сподобається дитині. Це можуть бути печиво, шоколад, цукерки-миколайчики чи набори цукерок. Ще один варіант – фруктовий букет, можливо у вигляді іграшки. Але фрукти повинні бути лише ті, які любить Ваш малюк. Солодощі можуть бути як окремим подарунком, так і доповненням до основного.

Іграшки

Це класичний подарунок, від якого діти будуть у захваті. Ви можете обрати у якості подарунку іграшку, про яку мріяла Ваша дитина або можна обрати улюбленого персонажа мультику чи книжки.

Спортивний подарунок

Якщо Ваша дитина активна і рухлива, Ви можете розглянути подарунок спортивного спрямування – лижі, сноуборд, ковзани, самокат. Але потрібно пам’ятати про особливості Вашої дитини і обирати спортивний інвентар відповідно до віку і бажано, щоб дитина одразу могла ним користуватися.

Домашня тварина

Цей подарунок накладає велику відповідальність як на дитину, а більшою мірою на батьків. Майже всі діти мріють мати котика чи собачку вдома, можливо дитина мріє про акваріумних рибок. Подарунок у вигляді домашнього улюбленця дасть Вашій дитині неймовірне відчуття свята і запам’ятається на довгі роки. Але пам’ятайте – осиний тягар турботи за твариною, ляже на Вас. Якщо Ви готові, зробіть справжнє свято своїй дитині і здійсніть її мрію.

Гаджет

Сучасні діти обожнюють різні електронні девайси. Можете обрати серед смартфонів, розумних годинників, безпровідних навушників, електронних книг, планшетів та квадрокоптерів. Це може стати безпрограшним варіантом подарунка.

Корисний подарунок

Є багато дітей, які люблять навчатися і пізнавати нове. Для таких діток гарним подарунком будуть: книга, творчі набори, конструктори, похід в спеціалізовані наукові гуртки для дітей.

Цікаві народні прикмети на день Миколая

Щорічно є два Миколи: один не пускає до свого дня холоду, а інший не впускає тепло до дня літнього Миколи.

Який буде день на Миколу зимового, такого слід очікувати і на Миколу літнього.

Скільки дає день Миколая снігу, стільки буде трави на Миколу теплого

Якщо в цей день буде дощ, слід очікувати гарний врожай озимини.

Вірші для дітей молодшого віку покличуть дідуся Миколая скоріше прийти у гості до діточок

Окрім чемної поведінки, Дідусю Миколаю буде приємно послухати вірші. Ви можете допомогти своїй малечі підготуватися до зустрічі Святого Миколая. Із самим маленькими дітлахами можна прочитати вірші разом.

Доброму Миколаю

На віконце хукаю,
Шибку протираю:
Чи до мене прийдеш ти,
Добрий Миколаю?
На Землі великій
Діточок багато –
Чи знайдеш ти стежечку
До моєї хати?
Я не найслухняніший
І не завжди чемний –
Може, сподіваюся
На прихід даремно…
А проте чекатиму,
Хоч і сон змагає.
Вірю, що знайдеш мене,
Добрий Миколаю.

Авторка вірша: Оксана Кротюк

***

Лист до Святого Миколая

Я Тобі малюнок намалюю,
Де щасливі всі на світі діти!
На Твою адресу надішлю я –
Хай зоря у небі синім світить.

Попрошу у Тебе, аби Свято
В нас було чудове неодмінно –
Дітлахів на світі так багато,
Що Тебе чекають з нетерпінням!

Авторка вірша: Тетяна Винник

Йде до діток Миколай

Через поле, через гай
Йде до діток Миколай.

У білесенькій торбинці
Він усім несе гостинці.

То ж бринить від щастя край —
Тут ступає Миколай.

Хоч надворі і пороша,
Сніться діткам, сни хороші.

Бо з дарунками в торбинці,
Є чудові сни-гостинці.

Авторка вірша: М. Пономаренко

***

Ти сьогодні швидше спать лягай,
Бо приїде в гості Миколай.
Бачиш, перша зіронька горить —
То вже Миколай до нас спішить.

В нього коні білі, наче сніг,
Борода сивенька аж до ніг,
У сріблясті саночки сіда,
І за вітром в’ється борода.

Миколай про діток знає все,
Подарунки кожному несе,
Має для дитячих подушок
Подарунків повно — аж мішок!

Авторка вірша: В. Паронова

Вірші для дітей більш старшого віку на Святого Миколая

Якщо ваша дитина вже не зовсім маленька, спробуйте запропонувати ці невеличкі вірші їй на свято.

Добрий Святий Миколай
Прийшла в гості нічка-чарунка
І сон сколихала над вушком.
Святий Миколай подарунки
Тихенько поклав під подушку.

Знаю тебе, добре знаю,
Щедрий Святий Микалаю.
Чекає тебе зимова пора,
Жде з нетерпінням уся дітвора.

Приніс ти цукерки в торбинці
Та іграшки дуже гарненькі.
Я вдячний тобі за гостинці.
Для мене ти, ніби рідненький.

Святий Миколай

Ішов Миколай лужком-бережком,
Святий Миколай із повним мішком.
Від хати до хати біленьким сніжком
Ішов Миколай із повним мішком.

Із неба до діток ішов поспішав
І їм під подушки даруночки клав.
Від хати до хати біленьким сніжком
Ішов Миколай із повним мішком.

Ішов посміхався крізь темну пітьму,
А зіроньки з неба світили йому.
Від хати до хати біленьким сніжком
Ішов Миколай із повним мішком.

Авторка вірша: С. Майданська

День подарунків

Коли Святий Микола
З небес на землю йде,
То кожний дім і школа
Мов вулик бджіл гуде.

Там дітвора чекає
На срібних янголят,
Що із доріг безкраїх
На землю загостять.

Бо добре знають діти,
Що ні сніжний танок,
Ані мороз, ні вітер
Не спинять їх санок.

А на санках – дарунки!
Ах, як багато їх!
Для Славка, для Одарки,
Для всіх – для всіх – для всіх!

А тим, що пустували,
То чортик в темний кут
На пам’ятку поставить
Гнучкий з лозини … прут.

Автор вірша: В. Кленц

У ніч святого Миколая
Темна нічка за шибками.
Сон на крилах вже летить.
Небеса блистять зірками,
Та Івасик ще не спить.
У голівці сонні мрії…
…. Хмари, небо, зорі, рай….
Білі ангели-лелеї,
А між ними Миколай…
На санчатах щедрі дари –
Вже готове все як слід.
Ангели стають у пари
І злітають вниз, на світ…
Миколай, дідусь старенький,
Ставить дари на столі,
А Івась питає неньки:
„Ненечко, чи це мені?”
Темна нічка за шибками
Заглядає до вікон.
Спить Івасик біля мами,
Усміхаючись крізь сон…

Авторка вірша: І. Савицька

Така очікуваний дітьми ніч під Святого Миколая вже дуже близько, так що усім батькам треба поквапитись з подарунками і не забути вивчити з дітьми вірші!

Вірші до Святого Миколая для маленьких діточок і діток 5-7 років

Гра “Таємний Санта”: як провести новорічний обмін подарунками в інтернет і наживо

«Таємний Санта” чи “Секретний Санта” – чудовий спосіб порадувати подарунками рідних, друзів і колег і при цьому ще заощадити. Новорічний обмін подарунками – це прекрасна можливість обмежити кількість і вартість подарунків, що особливо актуально для тих, хто має привітати на новорічні свята багатьох людей. Ми детально розповідаємо, як грати в цю цікаву гру в інтернет і наживо, як провести таємне розігрування і які подарунки від Санти прийдуться до смаку учасникам гри.

В “Таємному Санті” ви ніби стаєте чарівником, Санта Клаусом або Дідом Морозом, який виконує бажання дорослих або дітей. При цьому ви самі теж отримуєте в подарунок те, про що мрієте. Але, що саме за подарунок ви отримаєте, вам заздалегідь невідомо – це сюрприз.

Ідея гри “Таємний Санта” у тому, щоб провести новорічний обмін подарунками і зберегти анонімність. Традиційно “Секретний Санта” дозволяє втілити мрії незнайомих між собою людей напередодні Різдва – особливо тих, хто не осікує отримати у подарунок те, про що мріє.

Але у гру “Таємний Санта” може грати група людей будь-якої чисельності. Причому це можуть бути як знайомі, так і незнайомі один одному люди або люди, які знайомі один з одним тільки через інтернет. А обмінюватися своїми мріями про подарунки в цій грі можна через інтернет або під час реальної зустрічі.

Особливо цікаво грати в “Секретного Санту” в компанії людей, які об’єднані спільними інтересами – це може бути колекціонування, спорт, рибальство, тощо.

Новорічний обмін подарунками можна організувати за участю різної кількості людей через інтернет або при особистій зустрічі, але є різниця в правилах стосовно подарунків.

Дізнайтесь далі в подробицях, як грати в “Таємного Санту”

Як грати в гру “Секретний Санта” наживо

Як грати в гру “Секретний Санта” в інтернет

Що подарувати, якщо ви Санта

 

Як грати в “Таємного Санту”: головні правила висловлювання побажань до Санти

Перший варіант: учасники пишуть список бажань (список конкретних подарунків). Наприклад: “мрію про теплий плед”, “хочу отримати в подарунок книгу “Все про коней” і так далі. Цей варіант підходить для зовсім незнайомих між собою людей, для малознайомих, для гри через інтернет на форумах і в групах в месенджерах. Також це чудовий варіант гри для сім’ї і для колег по роботі.

Другий варіант:  гравці попередньо пишуть інформацію про себе, а що саме подарувати, вигадує таємний Санта. Наприклад, учасники гри пишуть про себе: “чоловік, 40 років, люблю рибалити” чи “дівчина 20 років, студентка, люблю читати, маю котика”. Цей варіант чудово підходить для не знайомих між собою людей, для гри в численних групах і для гри через інтернет. 

Обидва варіанти гри “Таємний Санта” чудово підходять для учасників, об’єднаних спільними інтересами в групах фейсбук, в тематичних групах в месенджерах і на форумах.

Звісно, можна скористатися обома варіантами подарунків одночасно. В такому випадку кожен учасник гри може обрати свій варіант – подарувати щось зі списку бажань чи щось на свій розсуд, орієнтуючись на інтереси адресату.

Також, в грі “Таємний Санта”, яка проводиться в мережі інтернет, можна використовувати публічні чи таємні побажання для Санти.

В обох випадках для гри “Таємний Санта” діє основне правило – домовитися, щоб максимальна вартість подарунка всіх влаштовувала. Іноді можливе виключення з цього правиланаприклад, коли грають члени великої родини не обмежені фінансово. 

Як грати в гру “Таємний Санта”, якщо гравці можуть зустрітися наживо для розігрування і вручення подарунків

Крок 1: Визначення правил і максимальної ціни подарунка

Визначте межу ціни, наприклад, подарунок може коштувати від 300 до 400 гривень. Це може бути зроблено або в дискусії з усією групою, або тими, хто організовує гру. Не треба вибирати великий діапазон ціни – наприклад, від 100 до 500 гривень, щоб деякі учасники гри не намагалися заощадити і відбутися дешевим подарунком. Верхня  межа ціни подарунка повинна влаштовувати всіх гравців.

Також гравцям потрібно обрати варіант подарунків – це буде список бажань учасників (конкретні варіанти подарунків) чи Санти мають вибрати подарунки на свій розсуд, виходячи з того, що знають про адресата. Звісно, можна об’єднати ці варіанти гри і надати Сантам повну свободу дій.

Крок 2: Визначення учасників гри 

Ведучий пише ім’я і прізвище чи нікнейм в інтернет (замість прізвища кожного учасника) і побажання до Санти на клаптику паперу. Нікнейми чи прізвища повинні бути відомими всім, хто грає. Обов’язково вкажіть ще щось окрім ім’я, тому що імена можуть повторюватися.

Якщо група велика і люди не дуже добре знайомі між собою, було б краще, аби учасники написали не тільки свої імена і побажання, але і додали інформацію про себе і свої особисті інтереси. Наприклад, “жінка, 40 років, дуже люблю читати і куховарити, у мене є котик” або “чоловік, 42 роки, люблю рибалити, маю собаку”.

У більш вузьких групах, коли людям відома інформація про інших учасників, і при більш близьких відносинах між учасниками, імені достатньо.

Крок 3: Підготовка і проведення випадкового розігрування

Треба скласти папірці таким чином, щоб неможливо було прочитати текст. Потім всі листки складаємо в капелюх чи корзину. Ведучий повинен добре перемішати папірці. Після цього учасники витягують папірці з капелюха чи корзини.

Гравцям ні в якому випадку не можна оголошувати ім’я того, чиє прізвище (нікнейм) написано на папірці, який він витягнув –  інакше сенс гри “Таємний Санта” просто зникає.

В тому випадку, якщо гравець витягую своє ім’я, йому треба дати можливість спробувати ще раз. Після цього папірець з ім’ям цього учасника треба скласти заново і покласти назад в капелюх, а ведучому треба ще раз добре перемішати листки і продовжити розігрування.

Крок 4: Визначення дати дарування

Швидше за все, за кілька днів усім гравцям не вдасться придумати і купити подарунки. Визначте час на придумування і придбання подарунків  від тижня до місяця. З урахуванням цього часу призначте дату наступної зустрічі. Зрозуміло, що у випадку різдвяних чи новорічних подарунків, цією датою буде святковий день. Тому випадкове розігрування треба запланувати заздалегідь – не пізніше, ніж за тиждень до свята.

Крок 5: Як вибрати и купити подарунок

У випадку, коли ви маєте список чи конкретні варіанти подарунків, це неважко. Вам просто треба знайти подарунок та придбати його за відповідну бюджету ціну.

Якщо ви маєте тільки загальну інформацію про того, чиїм Сантой ви будете – ім’я, вік, інтереси, задача стає трохи складнішою. Вам потрібно уявити, що ця людина любить і що йому сподобається і ще – не вийти за межі бюджету.

Тут вам допоможуть важливі поради, як обрати такий подарунок, який буде особистим і приємним. Головне правило – уникайте типових і дешевих подарунків. Тому що “Таємний Санта” – це гра, яка приносить радість, а не тільки заощаджує святковий бюджет.

Крок 6: Вручення подарунків

Коли всі учасники гри зберуться на святкування Нового Року чи Різдва, наступить приємний очікуваний час обміну подарунками. Святково упакуйте підготовлений подарунок, на упаковці напишіть ім’я  і прізвище чи нікнейм в інтернеті того, кому він призначений. І тоді вже кожен забере призначений йому подарунок, не знаючи, хто його таємний Санта.

Навіть, якщо подарунок Санти не прийшов вам до смаку, постарайтеся цього не виказувати. Подумайте, може бути те, що подарували ви, теж не дуже сподобається іншій людині. Тому стримуйте негативні емоції, щоб не зіпсувати всім свято.

Як грати в гру “Таємний Санта” в інтернет з друзями чи з не дуже знайомими людьми (в групі в фейсбук, телеграм, вайбер, в будь-якому  месенджері чи на форумі)

Крок 1: Визначення місця проведення гри, правил гри і максимальної ціни подарунка

Перед тим як грати в гру “Таємний Санта” в мережі інтернет, треба визначитися, по-перше, з місцем проведення. Це може бути група в будь-якому месенджері чи в фейсбук. Також можна грати в “Секретного Санту” на форумах – особливо добре це виходить на тематичних форумах, де користувачі об’єднані за інтересами.

Інтернет не обмежує місце проведення гри, кількість гравців і рівень знайомства гравців. Як грати, з ким грати і де в інтернеті грати у новорічний обмін подарунками, вирішувати тільки вам.

Це може бути шкільний клас, студентська група чи будь-який іншій колектив, який має традицію робити подарунки на Новий Рік, Святого Миколайчика чи Різдво. З таким самим успіхом в “Секретного Санту” можна грати з повністю незнайомими людьми на сайтах чи в різноманітних інтернет ком’юніті.

Але, щоб грати в інтернет, обов’язково потрібно щоб хто-небудь в групі взяв на себе організацію гри. Ведучий пише повідомлення в групі в месенджер або на форумі з правилами гри. Потім в групі відзначаються всі бажаючі прийняти участь для обговорення правил.

Обов’язково визначається ціновий діапазон подарунків. Правила, як вибрати максимальну і мінімальну ціну, тут ті самі, що і в реальному варіанті гри.

Бажано, щоб крок діапазону ціни подарунка був не широким – не більше ніж 100 гривеньНаприклад, від 200 до 300 гривень чи від 100 до 200 гривень. Тому що різниця у 200 гривень може привести до занадто економних подарунків. Максимальну ціну подарунка повинні схвалити всі гравці.

Всі учасники повинні узгодити, який варіант подарунків є більш прийнятним: зі списком бажань (список конкретних бажаних речей) чи подарунки на свій розсуд в межах узгодженого бюджету. Можна поєднати обидва підходи до подарунків. Тоді кожен Санта має можливість вибрати більш зручний для себе варіант.

Крок 2: Визначення учасників гри 

В гілці форуму чи в групі в месенджері учасники повідомляють про свій вступ в гру. Після того як відзначилися усі бажаючи, ведучий присвоює кожному учаснику порядковий номер і публікує цей список з номерами.

Надалі ведучий проведе таємне випадкове розігрування за цими номерами. Після цього учасники гри пишуть свої побажання Санті чи інформацію про себе і свої інтереси в групі чи на форумі. Побажання також можна висловити таємним способом, відправивши лист ведучому.

Головне правило для списку бажань- ціна речей не повинна перевищувати максимальну ціну подарунку, яка узгоджена в даній грі.

Ведучому треба також зібрати дані учасників щодо відправки подарунків: імена, прізвища, адреси відділень пошти, щоб після таємного випадкового розігрування переслати ці дані таємним Сантам.

Крок 3: Підготовка і проведення випадкового розігрування в інтернет

Існують декілька способів призначити хто для кого буде Сантою в грі “Таємний Санта”, коли люді не можуть витягнути папірець із капелюха. Всі вони засновуються на списках з чисел в випадковій послідовності.

Приведемо 2 з них перший простий спосіб з картками можна використовувати тільки в невеликих групах гравців до 50 учасників. Другий  універсальний спосіб з використанням мобільного додатку  – він підходить групам з будь-якою чисельністю учасників.

Простий спосіб випадкового розігрування з паперовими картками для невеликих груп учасників гри “Секретний Санта”

Ведучий після оголошення учасників гри присвоює гравцям порядкові номери. Наприклад: Маша-1, Ігор-2, Іван-3 і так далі.

Потім треба вирізати з паперу картки згідно з кількістю гравців. На картках треба написати номери – на окремому листочку пишеться один номер. Таким чином, для 10 учасників це буде 10 карток з цифрами від 1 до 10.

Після цього треба дуже ретельно перемішати картки і викласти їх в один ряд.

Починаючи з лівого боку списку, кожен номер зліва буде Сантою для свого сусіда справа. А крайній номер у списку праворуч, стане Сантою для першого номеру зліва.

Наприклад,  якщо у вас 10 учасників гри і ви створили список після перемішування карток в наступній послідовності: 3,1,10,9,4,6,7,5,2,8.

Виходячи з цього списку, 3 – Санта для номера 1, 1- це Санта для номера 10 і так далі. Останній номер 8 буде Сантою для номера 3 на початку списку.

Цей спосіб підходить, якщо ведучому треба назначити Сантами не більше 30 учасників – інакше вирізати доведеться дуже багато карток. У великих групах учасників краще використовувати мобільний додаток.

Універсальний спосіб випадкового розігрування з використанням мобільного додатку для великих груп учасників гри “Секретний Санта”

Зараз налічується багато додатків, які допоможуть створити випадкові списки чисел – наприклад, Simple Randomizer.  Принцип створення випадкового списку в мобільному додатку такий самий – ви вказуєте числовий діапазон по кількості учасників гри і отримуєте список з розташованими у випадковому порядку числами.

Користуючись створеною випадковою послідовністю чисел, ви призначаєте хто кому буде Сантою починаючи з краю списку. Важливо не забути призначити Санту першому номеру вашого списку.  Для учасника під цім номером Сантою стане той номер, який випав наприкінці списку.

Приклад створення списку з 6 чисел в довільному порядку: 8, 15, 23, 57,3, 1.

В цьому списку номер 8 – Санта для номера 15, а номер 15 – Санта для номера 23 і так далі. Важливо, що номер 1 в даному випадку – це Санта для номера 8. Не забувайте призначити Санту для першого номеру в списку.

Про результати таємного розігрування ведучий в приватному листуванні повідомляє учасників. 

Кожен учасник отримує номер того, для кого він буде Сантою. Звісно, йому не буде відомо ім’я і номер того, хто буде Сантою для нього самого. Разом з номером кожен Санта отримує дані, куди відправляти подарунок – прізвище, поштову адресу чи номер відділення сервісу доставки.

Якщо список бажань чи інтересів людини опублікований, Санта має можливість переглянути його в гілці форуму чи в групі в месенджері. Якщо список бажань таємний, ведучий надсилає його учаснику разом з інформацію про адресу, за якою слід відправляти подарунок.

Крок 4: Визначення дати дарування і відправлення подарунків

Тут діють такі саме правила, що і у випадку гри з реальною зустріччю учасників. Потрібно врахувати час на придбання подарунків. Чим більше група гравців, тим, скоріше за все, знадобиться більше часу на придумування і придбання подарунків. Оптимальний час на це – 1-2 тижні. Обов’язково треба попередити учасників про крайній термін відправки з урахуванням часу на доставку.

Так як той, хто отримує подарунок, не знає свого Санту, Санта не може запитати у нього прізвище, адресу чи номер поштового відділення.

Дані про учасників гри (прізвище, ім’я, поштову адресу, номер відділення поштового сервісу, і список бажань, якщо він не опублікований) ведучий повинен зібрати у учасників заздалегідь і після розіграшу відправити кожному Санті дані про його адресата. 

Крок 5: Як вибрати и відправити подарунок поштовим сервісом

Вибирати подарунок треба за тими ж самими правилами, що у грі в “Таємного Санту” з можливістю зустрічі в реальному житті. За суму не більшу і не меншу зазначеної  в правилах гри, треба придбати подарунок і відправити його не порушивши термін відправки.

Більш простіший варіант – це коли той, кому ви готуєте подарунок, написав список бажань, з котрого ви маєте можливість щось вибрати. В іншому випадку вам знадобиться проявити фантазію і хист, щоб придумати подарунок. Ваші знання про стать, вік, інтереси людини, для якої ви станете таємним Сантою, стануть вам в нагоді.

Обов’язково святково упакувати подарунок – це простий, але дуже приємний штрих.

Крок 6: Отримання подарунків

Гра “Секретний Санта” в інтернет має приємну традицію, коли отримувач публікує звіт про момент отримання і розпакування подарунка. Ці звіти зазвичай супроводжують фото чи відео. Якщо ви ведучий, подумайте, як залучити учасників гри до цієї традиції.

Може бути так, що подарунок таємного Санти вам не сподобається. У такому випадку намагайтеся стримувати емоції – пам’ятайте, що не всі мають розвинену уяву, щоб робити оригінальні подарунки. Можлива ситуація, коли у вашого Санти недостатньо грошей, щоб дарувати подарунки, які коштують максимально.

Що можна, а що не треба дарувати, якщо ви граєте в гру “Таємний Санта”

Це дуже прості і ефективні поради допоможуть вам порадувати того, для кого у результаті розіграшу ви стали Сантою – навіть якщо сума на подарунок невелика.

Не варто дарувати подарунки на сексуальну тематику

Подарунки на сексуальну тематику можуть виглядати непристойними – їх можуть не зрозуміти і вважати образливими.

Не даруйте жартівливі подарунки

Люди мають різне почуття гумору. Те, що здається вам смішним, може не насмішити іншого. Жартівливі подарунки радують близьких і друзів, але для не дуже знайомих і незнайомих людей можуть виглядати неприємними.

Не даруйте алкоголь

Дарувати на свята алкоголь можна тільки дуже близьким знайомим, які це оцінять.  Дарувати алкоголь – теж саме, що дарувати продукти харчування, а це зовсім не святковий варіант.

Не даруйте косметичні засоби і особисті речі

До особистих подарунків відносяться парфуми, косметика, дезодоранти і нижня білизна.

Поцікавтесь інтересами адресата і знайдіть щось цікаве саме для нього

Якщо є можливість, проведіть невелике вивчення вашого адресата, щоб знайти подарунок, який буде призначений саме йому. Це легко зробити, якщо гра проводиться в соціальної мережі чи на форумі. Будьте впевнені, що час і старання, які ви витратили на особливий подарунок, обов’язково оцінять.

Якщо не виходить уявити щось оригінальне, даруйте щось практичне

Якщо ви не зовсім впевнені, що подарувати, перестрахуйтеся і виберіть щось практичне і корисне. У такому  випадку, навіть, якщо це не зовсім те, що хотів ваш одержувач, він зможе знайти вашому подарунку застосування.

Подарунок з відбитком вашої особистості буде дуже доречним

Подарунок, зроблений своїми руками чи сувенір, в який ви додали особистого, гарантовано стане важливим для адресата. Наприклад, це може бути чашка чи новорічна іграшка з дописом.

Враховуйте інтереси вашого одержувача

Намагайтеся не відправити замість подарунку купу різних непотрібних речей.  Уявить, наскільки неприємно було б вам отримати від Санти такий презент.

Використовуйте святкову тематику

Напередодні Нового Року і різдвяних свят подарунки пов’язані з новорічною тематикою – доречна і вдала ідея для гри “Таємний Санта”.


Гра “Секретний Санта” надає можливість замість великої кількості подарунків на свято колегам і знайомим, приготувати лише один. Потрібно тільки знати як грати, приділити грі небагато часу і увімкнути фантазію. 

Згадайте гру “Таємний Санта” напередодні Різдва і Нового Року, щоб подарувати радість друзям, близьким і знайомим.

З Новим Роком!

Головне число 2025 року: нумерологічний прогноз на 2025 рік

Передбачення нумерологів розповідає, що несе нам прийдешній, яке головне число 2025 року? Свій прогноз фахівці роблять на основі головного числа року. Як розрахувати персональне нумерологічне число року? Тлумачення допоможе краще прогнозувати своє життя протягом року

Головне число 2025 року

Нумерологія – цікавий метод самопізнання, життєвих циклів та інтерпретації майбутніх можливостей, що базується на числах дати народження. Нумерологи пропонують поглянути на нумерологічний прогноз, який допоможе краще зрозуміти, що можна очікувати цього року і як керувати своїм життям.

Щоб обчислити головне число 2025 року, слід провести нескладне обчислення:

2 + 0 + 2 + 5 = 9.

Нумерологічне число 2025 року – 9

У нумерології число 9 символізує завершення певного значущого життєвого циклу. Можливо, що доведеться переглянути свої пріоритети, оцінити досягнення у різних сферах життя, а в деяких випадках перевернути стару сторінку та розпочати новий життєвий етап.

Нумерологічний прогноз на 2025 рік на основі головного числа року

Нумерологи зазначають, що прийдешній рік сприятливий для того, щоб усвідомити те, що вже досягнуто за довгий час, до якої мети прагнули і де ви зараз перебуваєте. Відповідно,

це чудовий час, щоб вирішити, що ви хочете зберегти на довго, а що залишити у минулому

2025 рік може стати роком самопізнання, особистісного та духовного зростання. Ці практики допоможуть вирішити внутрішні суперечності, поставити довгострокові цілі і подумати про способи реалізації деяких із ваших найпотаємніших мрій.

Важливо не боятися розкриватися, проявляти креативність та бути наполегливим. Фахівці нагадують, що успіх з тими, хто діє, наважується пробувати нове і не здається перед труднощами. Цей рік допоможе тим, хто не перестає рухатися вперед, швидше зробити крок до нових горизонтів.

Як розрахувати персональне число 2025 року?

Дізнатися, що готує 2025 рік можна за датою народження. Це нескладні обчислення, які ви швидко зробите самостійно:

  • спочатку потрібно скласти цифри дня та місяця народження;
  • потім скласти всі цифри, що становлять обраний рік;
  • отримані числа потрібно складати доти, доки залишиться однозначне число (від 1 до 9).

Приклад 1 обчислення

Якщо дата народження 17 березня. Щоб розрахувати своє персональне число року, потрібно скласти

1+7=8

І додаємо 3 – (березень – це третій місяць року)

І додаємо рік, в даному випадку ми готуємо прогноз на 2025 рік. Отже

1 + 7 + 3 + 2 + 0 + 2 + 5 = 20

Вийшло 20, потім 2 + 0 = 2.

Отже, персональне число року буде 2.

Приклад 2 обчислення

Дата народження 8 вересня (вересень дев’ятий місяць). І можна спростити обчислення на прийдешній рік, адже ми вже знаємо, що нумерологічне число 2025 року – це 9. Отже,

8+9+9=26, наступний крок

2+6=8.

Тож 8 – це персональне число за датою народження на 2025 рік.

Маючи персональне число 2025 року можна дізнатися нумерологічний прогноз.

Нумерологічний прогноз на 2025 рік за датою народження: тлумачення

Тлумачення нумерологів покажуть, що може очікувати на вас в цьому році та на які сфери життя слід звернути увагу

1

Розкриття творчих здібностей, нових шляхів та нових можливостей. Настав час розпочати те, про що ви мріяли весь останній рік. Порада: не марнуйте чао, але й не будьте самовпевнені.

2

У кого персональне число – двійка, у 2025 році  на перший план вийдуть питання гармонії у відносинах: романтичних, ділових та дружніх. Імовірні шлюби. З’явиться можливість поновити розірвані зв’язки. Можливі нові перспективні знайомства. У стабільних пар з’явиться можливість зміцнити стосунки та підвищити взаємну довіру.

3

У людей, кому за нумерологічним розрахунком випала трійка, 2025 рік сприятливий для розвитку, самореалізації та фінансового успіху. Доведеться докласти багато зусиль, але результати можуть перевершити навіть найсміливіші очікування. Варто глянути на звичайні речі з незвичайної куту зору. Порада: не прогавте гарних можливостей.

4

Для тих, у кого персональне число 4 на прийдешній рік, найважливішим стане прагнення до стабільності та наведення ладу у всіх сферах життя. І все це можливо. Нумерологи вважають, що в прийдешньому році можна буде багато чого досягти. Щоправда, звісно ж просто так задурно нічого не станеться — треба буде наполегливо працювати і постійно пам’ятати про свої цілі, а не піддаватися миттєвим бажанням.

5

Це час змін, експериментів та сміливих дій. Нумерологічний прогноз на 2025 рік каже: не бійтеся пробувати нове, переїжджати чи подорожувати. Іноді варто ризикнути, щоб отримати яскраві враження або досягти великих результатів. Дуже ймовірні нові знайомства з людьми, які вплинуть на ваше життя.

6

Шістка зосередить увагу на сім’ї та стосунках. Якщо ви витрачали занадто багато часу на інші речі, зараз саме той період, коли слід змінити свої пріоритети. Ви можете знайти спільні інтереси з батьками чи дітьми, зміцнити зв’язок із партнером або навіть одружитися з коханою людиною.

7

Нумерологічний прогноз на 2025 рік говорить людям з сімкою на цей рік: перш за все, вам потрібно розібратися в собі і з’ясувати, чи йдете ви туди, куди потрібно, чи поставлені вами цілі відповідають вашому справжньому покликанню. Це не дуже добрий час для початку великих проєктів, але ви зможете вирішити внутрішні протиріччя, покращити свої навички та перейти на наступний рівень реалізації.

8

Чудовий нумерологічний прогноз для людей з персональним числом року вісім. Це період, коли час втілювати сміливі ідеї. Те, над чим ви працювали в попередні роки, принесе плоди. Ті, хто послідовно цього прагнув, можуть досягти вражаючих кар’єрних змін.

9

Ідеальний час для підбиття підсумків та переосмислення прожитого життєвого етапу. Настав час попрощатися з тим, що втратило актуальність, закінчити незакінчені справи і відпустити те, що віджило своє і тільки обтяжує вас.

Новорічні привітання для дітей різного віку

Вже зовсім скоро буде чудове свято – Новий рік! Новорічні вірші для дітей різного віку буде цікаво читати і вивчати малюкам разом за батьками і дідусями з бабусями

Новорічні вірші для дітей різного віку – цікаві і веселі

Новорічні вірші для дітей різного віку

***

На порозі Рік Новий –
Добрий, світлий, чарівний.
Щастя, злагоду – усе,
Хай до хат він нам несе!

***

З Новим Роком всіх вітаю,
Щастя та добра бажаю,
Щоб уміли ми радіти
Щиросердно, наче діти,
Щоб здоровими були,
Й подолати все змогли!

***

Стоїть запашиста ялинка у хаті,
За стіл вже сідають усі,
Ми друзям так раді на нашому святі,
Вітання звучать голосні:

Бажаємо щастя, здоров’я, наснаги,
Багатства, надії, тепла,
Щоб кожну хвилину у вашому серці
Любов нескінченна жила!

***

Під зелену, під ялинку
Ставляв Дід Мороз корзинку:
В ній цукерки та пакунки,

В ній солодощі, дарунки,
І для цуцика сюрприз –
Кістку Дід Мороз приніс!

***

Пахне смолою ялинка зелена,
Каже бабусі маленька Олена:
Насіння з ялинки нам стане в нагоді,
Посадимо саме таку на городі,
Бо ця деревина потрібна мені –
Цукерки на ній виростають смачні

Новорічні вірші для дітей і привітання зі святом Нового року

Новорічні вірші для дітей різного віку
Віршовані вітання зі святом Нового року

***

У нічний казковий час
Рік Новий прийшов до нас,
Він приніс свої вітання
І найкращі побажання –
І людині, і родині,
І матусі-Україні!

***

Таке побажання тобі в Новий Рік,
Щоб ти до чудес і чарівностей звик:
Хай сипляться з неба на тебе зірки
І в цей рік Щура і в наступні роки.
Нехай побажання здійсняться таємні –
Чекають на тебе події приємні!

***

Хай в житті все буде гарно,
Щоб не сумували марно,
Щоб зима була зі снігом,
День би починався сміхом,
Щоб достаток був у хаті,
Щоб ви всі були багаті!

***

З Новим Роком, добрі люди!
Хай легка в вас доля буде!
Щоб у хаті – повна чаша,
Щоб цвіла родина ваша,
Щоб здоров’я через край,
Нумо, келих піднімай!

***

Від Діда Мороза:

Хоч старий я, та гламурнуй,
На мені кожух пурпурний,
Борода у мене сива,
Шапка модна та красива.
Бугі-Вугі я танцюю,

Дід Морозом я працюю.
Хай свята будуть чудові,
Діти будуть хай здорові,
Хай щасливі будуть люди
І пісні лунають всюди!

Вірші українською мовою для найменших діток до святкування Нового року

Імбирне печиво рецепт до Миколая від Євгена Клопотенко

Багато українців полюбили імбир – неймовірне джерело вітамінів і корисних речовин. А ще – це неймовірно смачна і пікантна добавка до різних страв. До уваги імбирне печиво до Миколая й до інших свят, рецепт якого від популярного кухаря Євгена Клопотенко припаде вам до душі.

Імбирне печиво рецепт до Миколая від Євгена Клопотенко, інгредієнти

Євген Клопотенко пропонує приготувати імбирно-медове печиво на Миколая. Щоб отримати печиво у форма «чоловічків» – «миколайчиків», треба заздалегідь потурбуватися і придбати таку формочку. Загалом, можна використовувати різні форми для печива, які подобаються вашим дітям і вам – зірочки, трикутнички, місяці тощо.

Інгредієнти за рецептом імбирного печива

  • борошно – 350 г;
  • цукор – 150 г;
  • мед – 150 г (Євген Клопотенко рекомендує брати гречаний мед);
  • вершкове масло – 75 г;
  • коньяк (або ром) – 1 столова ложка;
  • розпушувач – 1 чайна ложка;
  • какао – 1 столова ложка;
  • імбир мелений– пів чайної ложки;
  • кардамон мелений – пів чайної ложки;
  • яйце – 1 шт.;
  • цукрова пудра – 1 столова ложка.

Імбирне печиво рецепт до Миколая від Євгена Клопотенко: покрокове приготування випічки

Нагадаємо, що рідкі продукти, які є в рецептах приготування, треба заздалегідь виймати з холодильника, залишаючи їх на деякий час при кімнатній температурі.

  1. У велику миску даємо 75 грамів вершкового масла, 150 г цукру і 150 г меду. Обережно перемішуємо і прогріваємо на водяній бані, щоб всі інгредієнти повністю розчинилися і утворили однорідну масу.
  2. Потім треба додати розпушувач і яйце, ретельно перемішати. Отриману масу слід залишити на 20 хвилин, щоб вона охолола (після водяної бані).
  3. Після чого в цю миску додаємо ложку коньяку або рому (що ви обрали), туди ж висипаємо какао і ретельно, але обережно перемішуємо і відставляємо миску поки в бік.
  4. В іншій сухій ємності треба перемішати сухі інгредієнти в кількості, поданій в рецепті: борошно, мелений імбир і мелений кардамон. Все треба перемішати.
  5. Утворену суміш сухих інгредієнтів додаємо до нашої суміші з вершковим маслом, яйцем, медом, цукром і коньком і замішуємо тісто. Кулінар зазначає, що можливо доведеться додати трохи борошна – залежить від того, яке ви використовуєте (його якість і рівень клейковини).
  6. Далі готове тісто розкатуємо товщиною 0,5 сантиметра. І формочками, які ви обрали, вирізаємо тісто – чоловічків, зірочки, півмісяць тощо.
  7. На деко стелимо пергамент для випічки і викладаємо печиво.
  8. Випікати при температурі +180 градусів приблизно 10-12 хвилин.

Для подачі печиво можна прикрасити цукровою пудрою або будь-якою кулінарною присипкою, яку ви любите.

Смачного!

Ось так просто готувати імбирне печиво, рецепт якого запропонував популярний кулінар Євген Клопотенко.

Рецепт безглютенового імбирного печива від Євгенії Новікової

Традиції святкування і цікаві факти про католицьке Різдво

Поки ми тільки готуємося до зустрічі Нового року і Різдва, у католиків головне зимове свято вже наблизилося. Різдво – головне християнське свято в багатьох країнах світу. В католицьких країнах Новий Рік традиційно святкують менш урочисто. До Різдва готуються заздалегідь – готують найкращі страви, а також подарунки близьким і рідним людям. Католицьке Різдво кожен рік збирає всю родину за щедрим столом. Крім того, в різдвяну ніч збуваються найзаповітніші мрії.

Православне і католицьке Різдво не мають відмінностей по суті. Розрізняються лише дати проведення і зовнішня форма. Католицька і протестантська церкви святкують Різдво 25 грудня за сучасним Григоріанським календарем. Православна церква святкує Різдво 25 грудня за Юліанським календарем (або “за старим стилем»), що відповідає 7-му січня сучасного григоріанського календаря. Далі пропонуємо прочитати більше цікавого про католицьке Різдво, яке святкують 25 грудня.

Як святкують католицьке Різдво?

Святвечір – підготовка до святкування Різдва

Традиції святкування і цікаві факти про католицьке Різдво
Традиційна різдвяна служба

Відзначати Різдво починають у день напередодні, тобто 24 грудня. У цей день віруючі відправляються до церкви, щоб пройти сповідь, причаститися і отримати благословення. Повернувшись з храму, приступають до прикрашання різдвяної ялинки, установці вертепу або ясел і до приготування передсвяткових і святкових частувань.

За традицією на Святвечір до першої зірки їсти не можна, а потім на стіл ставляться пісні страви. Центральне місце займає тарілка з облатками (прісним хлібом), які всі присутні передають один одному з побажанням миру, добра і Божої благодаті. Крім того, до вечірньої трапези подають каші, киселі, іноді – рибу і солодкі булочки або печиво.

У Святвечір традиційно одне місце за столом залишають незайнятим. Це символізує готовність християн прийняти будь-кого, хто прийшов, як брата по вірі, нагодувати й обігріти. У деяких країнах вільне місце служить ще і нагадуванням про померлих, а також про тих родичів, які з якихось причин не змогли бути присутніми на святковій вечері.

Святкування католицького Різдва

Опівночі починається різдвяна меса, після якої усі обмінюються подарунками і приступають вже безпосередньо до святкування Різдва. Триває низка різдвяних торжеств вісім днів – з 25 грудня по 1 січня наступного року. За цей час проходять всілякі вистави, а на вулицях розігруються сценки за мотивами біблійськими сюжетами.

У різдвяну ніч діти за традицією випрошують ласощі, але якщо раніше вони заходили в будь-який будинок, співали тематичні пісні та отримували частування, то зараз вже не прийнято турбувати незнайомих людей. Так що малюки колядують виключно там, де їх знають.

Традиції святкування і цікаві факти про католицьке Різдво
Індичка – традиційна страва на католицьке Різдво

На святковий різдвяний стіл католики різних країн ставлять свої традиційні страви. Особливо поширений звичай готувати різдвяну індичку – під винним, брусничним, яблучним соусом. Однак в Австрії і в деяких балканських державах, в Різдво ніяку птицю не подають – вважається, що щастя відлетить з дому. Зате різдвяний пудинг – обов’язкова страва практично у всіх католицьких християн світу.

Цікаві факти про святкування Різдва

Святкування католицького Різдва не раз намагалися заборонити

Так, наприклад, Олівер Кромвель дозволяв в цей день тільки молитви і проповіді, а протестанти висловлювали невдоволення через те, що в цей день люди відмовляються виходити на роботу, влаштовують застілля і гуляння. Члени ж секти «Свідки Єгови» взагалі впевнені, що Ісус народився в жовтні, а Віфлеємська зірка для них – знак диявола.

Прототип Санта Клауса – реально існуюча людина

Це Святий Миколай з Міри, який жив в четвертому столітті. Він народився в Патарі, який знаходився на території сучасної Туреччини, і став одним з найпопулярніших не біблійних святих. Художники використовують його образ найчастіше, за винятком портретів діви Марії. Він є покровителем банкірів, лихварів, піратів, злодіїв, сиріт і міста Нью-Йорка.

Санта-Клаус далеко не відразу обзавівся упряжкою

Традиції святкування і цікаві факти про католицьке Різдво
Упряжка оленів Санта-Клауса

З оленями і упряжкою Санта-Клаусу «допоміг» поет Роберт Л. Мей. В 30-х роках минулого століття він придумав образ дев’ятого оленя, який відразу полюбився і дітям, і дорослим, а потім його розповсюдили і перетворили в упряжку оленів, яка тепер всюди супроводжує Санту.

На католицьке Різдво прийнято розсилати різдвяні паперові листівки з поздоровленнями

Причому навіть у вік комп’ютерних технологій і електронної пошти багато хто до цих пір вважають за краще підписувати тематичні картинки від руки. Тільки в США щорічно відправляється понад три мільйони листівок, а в Фінляндії їх кількість доходить до 50 мільйонів. Останнім часом стали популярні різдвяні листи – коротенькі записки про стан справ відправника, вкладені в конверт з листівкою або в бандероль з подарунком. Правда, багато одержувачів вважають такі послання уособленням занудства або хвастощами відправника.

Вертеп винайшов Святий Франциск в XIII столітті

Традиції святкування і цікаві факти про католицьке Різдво
Вертеп – ляльковий різдвяний театр

Франциск Асизький – відомий в світі святий, який володів даром контролю над тваринами. Він вирушив на Близький Схід, щоб навернути мусульман в християнство (він пропонував кинути себе у вогонь, щоб довести божественне диво). Маловідомий факт, що саме завдяки йому з’явилися «різдвяні вертепи» – лялькові театри, які відтворювали сцени Різдва з використанням об’ємних фігурок.

Різдвяна хлопавка – винахід продавця солодощів

Традиції святкування і цікаві факти про католицьке Різдво
Різдвяна хлопавка з конфетті

Перша різдвяна (новорічна) хлопавка бабахнула ще в 1847 році. А винайшов цей галасливий і веселий атрибут англієць Том Сміт, який продавав солодощі. І як начинку-сюрприз разом з дрібно нарізаними конфетті, клав в кожну трубочку невеликі льодяники.

Найбільша різдвяний панчіх має довжину 32 метри

Католицьке Різдво традиції святкування
Найбільший різдвяний панчіх в світі

Довжина найбільшого різдвяного панчоху – 32,56 м, а ширина – 14,97 м. В нього вмістилося більше тисячі подарунків! Зробили її в Лондоні члени Дитячого спільноти в 2007 році і ця різдвяна панчоха занесена до світової Книги Рекордів Гінесу.

З Святвечором і Різдвом вас!

Найкращі фільми для різдвяного настрою

Серіал Матері пінгвінів нікого не залишить байдужим

Серіал «Матері пінгвінів», який знято у 2024 році польськими кінематографістами, нікого не залишить байдужим. Адже це історія про силу і слабкість, неприйняття та усвідомлення. Надзвичайно любов матерів до своїх особливих дітей торкнеться кожного серця

Про що серіал Матері пінгвінів?

Кінокомпанія Нетфлікс у співпраці з польськими кінематографістами створили чудово стрічку, яка може стати прикладом беззастережної любові та безкрайньої довіри

  • Рейтинг: 7.4
  • Рік: 2024
  • Жанр: Серіал, Драма
  • Країна: Польща
  • Телеканал: Netflix
  • Переклад: професійний дубльований | Так Треба Продакшн
  • Режисер: Клара Кочанська, Ягода Шельц
  • Актори: Маша Вагроцька, Барбара Випич, Магдалена Рожка, Томаш Тиндик, Ян Любас, Толя Бедзіковська, Максиміліан Млодавський, Амелія Саржинська

В центрі сюжету потужна спортсменка, що не сприймає те, що її любий син має певні проблеми, які потребують особливого ставлення. Це складний шлях прийняття жінки того, що не всі можуть бути такими, як вона, що ментальна особливість – це не вирок. Головна героїня та її син вчаться сприймати себе і світ таким, яким ви є.

В цій стрічці є і сумні моменти, і веселі, і надихаючи, і чіпляючи нашу душу. Він вчить людяності та терпінню, вірі в себе та у своїх дітей і близьких

Трейлер українською мовою

Моє враження про цей мінісеріал: «І сміх, і сльози, і любов»

Серіал Матері пінгвінів про дітей і не тільки доступний для перегляду українською мовою онлайн чи можна завантажити через торенти

Приємного перегляду!

Ви не можете копіювати текст