Головна Блог

Ягідний кисіль з полуниці, смородини, малини чи вишні

Дієтологи рекомендують вживати сезонні продукти, адже саме в цей період фрукти, ягоди й овочі мають найбільшу концентрацію поживних речовин і дуже смачні. Тому рецепт, як приготувати ягідний кисіль з полуниці, смородини, малини чи вишні по мірі їх дозрівання, тобто з сезонних продуктів, буде в пригоді влітку. А крім цього, запропонуємо вам рецепт кисілю від відомого українського кухаря Євгена Клопотенко

Як приготувати ягідний кисіль з полуниці, смородини, малини чи вишні

Цей густий, насичений, ягідний кисіль, приготовлений з сезонних продуктів, матиме чудовий смак і ніжний аромат.

Які продукти знадобляться для приготування кисілю з ягід

  • вода – 2 літри;
  •  ягоди – 1 склянка;
  •  цукор – 1 склянка;
  • картопляний або кукурудзяний крохмаль – 2 столові ложки.

Рецепт приготування ягідного кисілю

Ягоди перебираємо, миємо і перетираємо. Якщо це вишні, кісточки треба видалити.

Перед приготуванням треба в холодній кип’яченій воді розчинити крохмаль (2 столові ложки).

  1. Воду (2 літри) доводимо до кипіння і потім всипаємо туди склянку цукру, перемішуючи.
  2. В гарячий сироп вливаємо попередньо розчинених крохмаль і перемішуємо, щоб все рівномірно розчинилося.
  3. Потім в сироп додаємо перетерті ягоди полуниці, смородини чи іншої ягоди та добре перемішуємо.
  4. Цю ягідну суміш слід довести до кипіння і потім зняти з вогню.
  5. Гарячий кисіль охолоджуємо. За бажанням можна додати декілька листочків м’яти для підсилення аромату свіжості.

Ягідний кисіль добре смакує охолодженим. Але любителі, можуть пити його й теплим.

Рецепт ягідного кислю від Євгена Клопотенка

Популярний український кухар Євген Клопотенко пропонує свій варіант рецепту кисілю зі свіжих або заморожених ягід. В цьому рецепті є певні відмінності, але результат – смачний і корисний напій.

Інгредієнти

  • ягоди на ваш вибір 400 г (свіжі або можна варити із заморожених);
  • вода питна – 2,5-3 л;
  • цукор – 10 столових ложок;
  • крохмаль кукурудзяний – 5 столових ложок.

Приготування ягідного кисілю

  1. Беремо велику каструлю і виливаємо туди воду, додаємо цукор за рецептом. Помішаємо, щоб цукор повністю розчинився.
  2. Ставим на вогонь і додаємо 400 г підготовлених ягід (попередньо перебрали та помили) і варимо приблизно 7-10 хвилин. За цей час ягоди віддадуть свій смак і аромат сиропу.
  3. Кукурудзяний крохмаль – 5 столових ложок треба розчинити в склянці води,
  4. Потім тоненькою цівкою цей розчинений крохмаль треба влити у ягідний сироп, ретельно помішуючи, щоб уникнути грудочок. За бажанням перед цим ягоди можна вийняти шумовкою, але можна й залишити.
  5. Після вливання крохмалю кисіль треба варити ще декілька хвилин, щоб він загустів.

Подавати до столу охолодженим.

Смачного!

Цікавий рецепт полуничного варення з пелюстками троянди

Рецепт варення з ревеню з апельсинами

Підживлення смородини після збору врожаю в липні

Під кінець липня грунт вже виснажується, тому всі види смородини: чорної, червоної і білої потребують обов’язкового підживлення. Підживлення смородини після збору врожаю в липні можна проводити мінеральними та органічними добривами.

Підживлення смородини після збору врожаю в липні: мінеральні добрива

Всі види смородини люблять фосфор, але хлор їм протипоказаний, особливо червоній смородині. Тому підживлення хлористим калієм краще не проводити.

Підживлення розчином 1 ст. ложки суперфосфату і сульфату калію розчиняємо в 1 відрі води, додаємо туди 1 склянку деревної золи. Цю суміш виливаємо по 1 відру під кожен кущ.

Якщо в сезон було гарне плодоношення, в результаті кущі виснажуються.Тому його варто підживити комплексними мінеральними добривами, наприклад, нітрофосфаткою. Готується розчин згідно інструкції.

Часто смородина страждає від хлорозу, її листя починає жовтіти, тому варто підгодувати її азотом: 1 ст.л. сечовини на 10 л води.

Підживлення смородини після збору врожаю в липні: органічні добрива

Курячий послід і кров’як

Органічні добрива досить нескладно приготувати самостійно. Трохи заздалегідь готуємо розчин органічного добрива: курячий послід і вода у пропорції 1 до 12. Або ж можна взяти коров’як з водою у пропорції 1 до 6. готуємо розчин і залишаємо відстоюватися, а вже за тиждень його можна вносити під кущі смородини, розчинивши:

  • курячий послід – 0,5 л на одне відро води;
  • коров’як – 1 л на одне відро води.

Виливати розчин бажано у борозенки, які заздалегідь були зроблені під час розпушування ґрунту навколо кущів смородини.

Компост

Іноді не має можливості готувати настій, тоді можна скористатися компостом. Готовий компост 1 відро потрібно внести під кожен кущ смородини.

Картопляне лушпиння

Ефективний народний спосіб підживлення – картопляним лушпинням. Зберіть після приготування лушпиння картоплі (2-3 жмені) і просто прикопайте по периметру навколо куща.

Рибна луска

Чудовим підживленням для смородини після збору урожаю може стати  рибне борошно і лускою (400 г на один кущ). В них міститься улюблений смородиною фосфор.

Основні правила догляду за смородиною післ збору врожаю виклали фахівці.

Що можна садити у липні: зелень, овочі, бобові і багаторічні культури

В середині літа можна висаджувати ще багато культурних рослин, які дадуть урожай вже за короткий час. Також, є рослини, висаджені зараз, урожай яких можна зібрати восени. Фахівці дали поради, що можна садити у липні. Це – зелень, овочі, бобові

Що можна садити у липні: зелень і салати

В липні вже частина грядок звільняється і можемо провести посадку для збору другого врожаю певних культур

Браго

У липні можна висівати огіркову траву (браго). Ця культура буде добре рости у напівтіні, тому що під прямими сонячними променями, браго швидко почне викидати квіткове стебло і грубіти.

Кріп

Зазвичай кріп треба підсівати кожні 15-20 днів протягом всього сезону. Насіння кропу має міцну оболонку, тому його краще замочити перед висіванням.

Корисні поради, як вирощувати кріп в середині літа – ТУТ

Петрушка і цибуля-порей

Висаджені в середині літа петрушка і цибуля-порей дадуть зелень наприкінці сезону. А наступною весною вони продовжать зростати раніше інших культур.

Салати

Крес-салат вважається рекордсменом по дозріванню серед аналогічних культур. Зелень цього салату з’являється вже за 2 тижні після висівання.

Листовий салат росте біля місяця після посіву. Після сходження паростків, листовий салат обов’язково потрібно прорідити. Інакше культура буде тягнутися вгору, а листя почне в’янути і загнивати. Щоб розетка листового салату була більш пишною, у суху погоду його обов’язково необхідно поливати, тому що це вологолюбна рослина.

Шпинат

Джерело сили – шпинат, обов’язково рекомендується вирощувати. Насіння шпинату треба замочити у воді, посіяти і приблизно за тиждень можна очікувати на перші сходи. В ще за два тижні урожай шпинату буде готовий до збору. Шпинат можна заморозити на зиму.

Руккола

Все більшої популярності у господинь отримує рук кола. Цю надзвичайно запашну і ніжну зелень можна використовувати як в салати, так і просто помити і їсти. Руккола потребує поживного і вологого грунту. Особливо смачні перші, молоді листочки.

Що можна садити у липні: овочі

В липні можна садити достатньо багато овочів і отримати другий урожай восени. Ось кілька прикладів

Редис

Редис можна висівати в липні і навіть пізніше – кожні 2 тижні. Хоча наприкінці літа світловий день значно зменшується, але коренеплоди все одно мають змогу вирости соковитими і ніжними. За умови, якщо у грунті буде достатньо азоту. Дуже добре сіяти редис на місце викопаної молодої картоплі.

Дайкон

Цнй овоч – дпайкон, якщо посіяти у липні, то у жовтні можна зібрати гарний урожай, який чудово зберігається і до березня, не втрачаючи своєї свіжості. Крім того, посів саме в цей час знижує ризик ураження хрестоцвітною блошкою, ріповою і капустяною совкою, а також іншими шкідниками.

Що можна садити у липні: бобові культури

Дуже гарний час висівати бобові у липні, щоб встигнути отримати другий урожай восени. Особливо ця інформація корисна для тих, хто любить наморозити на зиму горох. Або обожнює борщ з квасолею чи регулярно готує неймовірне лобіо.

Горох, квасоля і боби досить швидко дозрівають. До того ж, всі ці культури холодостійкі. Фахівці рекомендують перед висіванням замочити насіння цих культур на 10-12 годин. Грядку під бобові потрібно добре полити.

Що можна садити у липні: багаторічні культури

При варіанті літньої посадки, щавель, ревінь, цибуля (батун, шніт і запашна) не можна висівати на низинних ділянках, які восени затоплює водою. Найкращі ділянки, там де були рослини-попередники: літня редька, горох, кріп, картопля, ранні огірки. До настання стійких заморозків у цих багаторічників встигнуть сформуватися розетки листя. А ближче до зими рослини потрібно замульчувати торфом або компостом шаром 5-7 см.

Як поливати рослини в спекотну погоду? Корисні поради досвідчених городників

Влітку важливо правильно проводити полив рослин, щоб зволожити їх і при цьому не завдати шкоди. Корисні поради або ж для когось це скоріше нагадування, як поливати рослини в спекотну погоду, що допоможе добре зволожити рослини й ґрунт і уникнути помилок, через які рослини можуть постраждати

Основні правила поливу в спеку

В літній період, коли земля пересихає, важливо не поливати, а ПРОливати грунт. Мається на увазі, що полив відбувається в декілька етапів: перший раз зволожується земля, коли вся вода проникла в грунт, додаємо ще води й так декілька разів. Кожного разу роблячи перерву, щоб вилита вода добре всмокталася в грунт.

  • Полив слід регулювати в залежності від складу грунту: глинисті та «важкі» грунти треба поливати менше, тому що вода затримується у верхніх шарах і через це коріння може почати підгнивати. Відповідно легкі, піщані (та схожі) грунти потребують більшого поливу, тому що вода дуже швидко проходить в глибину і рослина може не встигнути набрати вологи.
  • Після поливу, коли земля ввібрала в себе всю воду, слід розпушувати землю (верхній шар), щоб не утворювалася скоринка, яка перекриє доступ повітря до коріння рослин. За змоги, можна замульчувати грядки скошеною травою (слідкуємо, щоб без насіння), деревною корою чи гілками хвойних рослин (сосна).
  • Не можна допускати застій вологи навколо дерев, тому що коріння не отримуватиме кисень, загинуть аеробні мікроорганізми, які живуть на поверхні землі й потребують повітря. Також, застій води провокує появи різних захворювань у рослин.

Як правильно поливати в спеку огірки, капусту, помідори, кабачки, моркву й іншу городину

Нагадаємо найважливіше правило: не можна поливати в спеку, коли на грядку падають прямі сонячні промені та не можна допускати потрапляння води на листя, коли сонце ще не сіло – можна попекти листочки.

Як поливати огірки

Огірки найкраще сприймають полив під коріння методом дощування. Не можна допускати оголення коріння. Якщо таке сталося, підгорніть огірки.

Полив капусти в спеку

Капуста потребує багато вологи, тому рекомендується рясно поливати під корінь, уникаючи його оголення. Важливо: днів за 10 до збору врожаю капусти полив зменшуємо, щоб не порепалися качани.

Як правильно поливати помідори

До томатів найкраще застосовувати помірний прикореневий полив. Особливості поливу томатів на різних стадіях:

  • під час цвітіння помідори потребують трохи більшого зволоження;
  • в період дозрівання полив зменшуємо, щоб плоди не набули водянистого смаку.

Полив кабачків та гарбузів

Ці культури не потребують великого зволоження, але 1-2 рази на місяць слід поливати. Кабачки і гарбузи треба добре проливати (дивитися вище, як це робиться). В середньому на одну рослину треба вилити не менше двох відер води. Перед збором врожаю, за чотири тижні припиняємо полив кабачків та гарбузів.

Як поливати моркву та буряк

Ці культури поливаємо лійкою, на якій стоїть насадка з розпилювачем, одразу, як з’являються паростки. Слід пам’ятати, що через посуху чи через надмірне зволоження, морква буде тріскатися. Періодично буряк можна поливати трошки підсоленою водою (на 10 літрів 1 столова ложка солі).

Як часто поливати цибулю та часник?

Ці рослини достатньо проливати раз на тиждень (5 днів, якщо дуже спекотна). Приблизно за 10-12 днів до збору врожаю припиняємо поливати, інакше цибуля та часник будуть погано зберігатися.

Кімнатні рослини у липні 2025: місячний календар кімнатних рослин

Коли сприятливі дні пересаджувати кімнатні рослини у липні 2025? В які дні краще садити квіти, поливати та підживлювати? Відповідь дає місячний календар рослин на кожен день липня 2025 року.

Місячний календар кімнатних рослин на липень 2025: догляд за квітами в кожен день з 1 по 10 липня

Нагадуємо, що перехід Місяця в знак зодіаку відбувається в різний час доби. Точний час зміни знаку дає Календар місячних фаз на липень 2025, посилання на який ви можете знайти в кінці цієї статті.

1 липня

Зростаюча місячна фаза в Діві

Рекомендується

  • пересадка та ділення будь-яких квітів;
  • посадка багаторічних, ампельних і в’юнких рослин;
  • вживання заходів проти хвороб і шкідників;
  • укорінення живців;
  • полив і підживлення;
  • розпушування землі.

Не рекомендується

  • замочувати та пророщувати насіння.

2, 3 липня

Місяць зростає в знаку Терези

Сприятливі дні для

  • пересадки будь-яких кімнатних рослин, також можна саджати квіти;
  • укорінення живців;
  • обрізки та прищіпки пагонів;
  • підживлення та полив.

Не рекомендується

  • використовувати хімічні

4, 5, 6 липня

Зростаючий Місяць в Скорпіоні

Місячний календар кімнатних рослин рекомендує

  • саджати багаторічні, в’юнкі та плечисті рослини, а також бульбоцибулинні;
  • підживлення та полив;
  • замочування насіння;
  • знищення шкідників та лікування хворих рослин.

Не рекомендується

  • пересаджувати кімнатні рослини;
  • проводити обрізку та щеплення;
  • ділити бульбоцибулини та корені.

7, 8 липня

Зростаюча фаза Місяця в знаку зодіаку Стрілець

Що можна робити в ці два дні

  • пересаджувати ампельні рослини та квіти, у яких стебло росте вгору;
  • укорінювання живців;
  • вживати заходів від хвороб і шкідників;

Несприятливі дні для

  • пересадки кімнатних рослин;
  • замочування насіння;
  • для обрізки та прищіпки пагонів, тому що рани будуть погано та довго гоїтися.

9 липня

Місяць зростає в Козерозі

Що можна робити

  • пересаджувати кімнатні рослини та саджати будь-які квіти;
  • обрізати та прищипувати;
  • проводити полив та підживлення;
  • замочувати насіння;
  • ефективна боротьба з хворобами та шкідниками.

Не рекомендується

  • травмувати рослини та їх коріння, тому що рани будуть довго гоїтися.

10 липня

Повня (22-38) в знаку зодіаку Козеріг

Місячний календар кімнатних рослин не рекомендує працювати з квітами на Повний Місяць.

Кімнатні рослини у липні 2025: коли сприятливі дні для пересадки кімнатних рослин, посадки квітів, для поливу та підживлення?

Місячний календар кімнатних рослин на липень 2025 дає поради на другу декаду другого місяця літа

11 липня

Спадний Місяць в Козерозі

Сприятливі дні для

  • пересадки кімнатних рослин, посадки квітів, у тому числі й бульбоцибулинних;
  • обрізка та прищіпка;
  • полив і підживлення;
  • боротьба з хворобами та шкідниками.

Не рекомендується

  • травмувати коріння, бо нанесені рани будуть довго гоїтися.

12, 13 липня

Місяць спадає в знаку зодіаку Водолій

Який догляд кімнатні рослини у липні потребують в ці два дні місяця

можна лише розпушувати землю в горщиках;

вживати заходи від хвороб і шкідників.

Не рекомендується

  • пересадка кімнатних рослин;
  • посадка квітів та їх полив і підживлення;
  • замочувати насіння;
  • живцювати.

14, 15 липня

Спадна місячна фаза в Рибах

Сприятливі дні для

  • пересадки кімнатних рослин;
  • посадки бульбоцибулинних та багаторічних квітів;
  • дуже помірний полив і підживлення.

Не рекомендується

  • проводити обрізку та прищіпку;
  • обробляти від хвороб і шкідників.

16, 17 липня

Місяць спадає в знаку Овна

Що рекомендує робити в ці два дні місячний календар кімнатних рослин на липень

  • проводити обробку рослин від хвороб і шкідників;
  • розпушувати землю у квіткових горщиках.

Несприятливі дні

  • для посадки та пересадки кімнатних рослин;
  • пророщування насіння;
  • укорінювання живці;
  • поливу та підживлення;
  • обрізки та прищіпки пагонів.

18, 19, 20 липня

Спадаючий Місяць в знаку зодіаку Телець (20 липня 13-21 зміна знаку)

Сприятливі дні для

  • посадки, але не пересадки! бульбоцибулинних та багаторічних квітів;
  • полив і підживлення;
  • замочування насіння;
  • обрізка та прищіпка пагонів.

Не рекомендується

  • пересаджувати кімнатні рослини;
  • обрізати та щеплювати пагони;
  • розпушувати землю.

Який догляд потребують кімнатні рослини в липні 2025 з 21 по 31 липня? – поради дає місячний календар кімнатних рослин на липень

Наприкінці місяця будуть 3 заборонені дні, коли не рекомендується турбувати рослини.

21, 22 липня

Місяць спадає в Близнюках

Рекомендується

  • саджати ампельні та в’юнкі рослини;
  • знищувати шкідників та вживати заходів проти хвороб;
  • обрізати та щеплювати пагони;
  • розпушувати землю.

Несприятливі дні

  • для пересадки кімнатних рослин;
  • поливу.

23, 24, 25 липня

  • 24 липня Молодик (22-12) в знаку зодіаку Лев. В три дні Молодика місячний календар кімнатних рослин не рекомендує їх турбувати.

26 липня

Місяць починає зростати в Леві

Що можна робити

  • розпушувати землю;
  • обробляти рослини від шкідників.

Несприятливий день

  • для посадки та пересадки будь-яких рослин;
  • пророщування насіння;
  • поливу та підживлення;
  • обрізки та прищіпки пагонів.

28, 29 липня

Зростаюча фаза Місяця в знаку Діви

Сприятливі дні для

  • пересадки та ділення будь-яких кімнатних рослин;
  • посадки багаторічних, ампельних та в’юнких квітів;
  • ефективні заходи проти хвороб і шкідників;
  • можна укорінювати живці;
  • полив і підживлення.

Не рекомендується

  • замочувати насіння.

29, 30, 31 липня

Сприятливі дні для

Зростаюча фаза Місяця в знаку зодіаку Терези

  • пересадки кімнатних рослин;
  • посадки квітів;
  • укорінення живців;
  • обрізки та прищіпки пагонів;
  • підживлення та полив.

Не рекомендується

  • використовувати отрутохімікати.

Яка фаза Місяця, знак зодіаку, місячний день в кожен день липня 2025

Фази Місяця у липні 2025: коли Повня, коли в липні Молодик?

Календар місячних фаз на липень 2025 вказує, як змінюються фази Місяця у липні. За цим календарем ви можете дізнатися точну дату, коли настає Повня, а коли в липні Молодик, в якому знаку зодіаку перебуває Місяць і яка місячна фаза в кожен день липня.

Фази Місяця у липні 2025: календар місячних фаз з 1 по 10 липня, дата, коли Повня в липні та в якому знаку зодіаку

Даний календар місячних фаз вказує літній київський час. В інших регіонах України він може відрізнятися на декілька хвилин.

1 липня

Місяць продовжує зростати в знаку Діви, 7 місячний день

2 липня

Перша чверть (22-31) в знаку зодіаку Терези (0-16), 8 місячний день

3 липня

Зростаюча місячна фаза в Терезах, 9 місячний день

4 липня

Висхідний місяць в знаку зодіаку Скорпіон (12-32), 10 місячний день

5 липня

Місяць зростає в Скорпіоні, 11 місячний день

6 липня

Місяць зростає в Скорпіоні, 12 місячний день

7 липня

Зростаючий Місяць переходить в знак зодіаку Стрілець (1-05), 13 місячний день

8 липня

Зростаюча фаза Місяця в Стрільці, 14 місячний день

9 липня

Зростаюча місячна фаза в знаку зодіаку Козеріг (11-54), 15 місячний день

10 липня

Повня в знаку Козеріг (22-38), 16 місячний день

Календар місячних фаз на липень 2025: який місячний день і знак зодіаку, в якому перебуває Місяць в кожен день липня з 11 по 21 липня

Друга декада липня – це період, коли Місяць зменшується та прямує до Молодика

11 липня

Спадна фаза Місяця в знаку зодіаку Водолій (20-21), 17 місячний день

12 липня

Місяць спадає у Водолії, 18 місячний день

13 липня

Місяць спадає у Водолії, 19 місячний день

14 липня

Спадаюча місячна фаза в знаку зодіаку Риби (2-44), 20 місячний день

15 липня

Спадаючий Місяць в Рибах, 21 місячний день

16 липня

Спадаюча фаза Місяця в знаку зодіаку Овен (7-32), 22 місячний день

17 липня

Місяць спадає в Овні, 23 місячний день

18 липня

Остання (третя чверть) 3-38, спадний Місяць переходить в знак Тельця (10-58), 24 місячний день

19 липня

Спадаюча місячна фаза в Тельці

20 липня

Спадаюча місячна фаза в знаку Близнюки (13-21), 25 місячний день

Місячний календар на липень 2025: коли Молодик в липні? Який місячний день і знак зодіаку, яка місячна фаза в кожен день з 21 по 31 липня

В останню декаду липня народжується молодий Місяць

21 липня

Спадний Місяць в Близнюках, 26 місячний день

22 липня

Місяць продовжує спадати в знаку зодіаку Рак (15-25), 27 місячний день

23 липня

Спадаюча фаза Місяця в Раку, 28 місячний день

24 липня

Молодик (22-12) в знаку зодіаку Лев (18-28), 29, 1 місячний день

25 липня

Місяць починає зростати в Леві, 2 місячний день

26 липня

Зростаючий Місяць в знаку зодіаку Діва (23-55), 3 місячний день

27 липня

Зростаюча фаза Місяця в Діві, 4 місячний день

28 липня

Зростаюча фаза Місяця в Діві, 5 місячний день

29 липня

Місяць зростає в знаку зодіаку Терези (8-42), 6 місячний день

30 липня

Зростаючий Місяць в Терезах, 7 місячний день

31 липня

Зростаюча місячна фаза в знаку зодіаку Скорпіон (20-24), 8 місячний день

Кімнатні рослини, які люблять світло, а які тінь

Кожна рослина потребує увагу і особливий догляд. При зміні сезону, змінюється і освітлення у приміщенні. Існують кімнатні рослини, які люблять світло, а які тінь. Тому важливо розташувати вазони з кімнатними рослинами так, щоб кожної пори року вони почувалися добре.

Деякі рослини не можуть існувати без прямих сонячних променів, іншим – необхідно непрямий освітлення, а є і такі, що вважають за краще існувати в тіні і з підвищеною вологістю. Тому, якщо ви розмістите квітковий горщик в невідповідному для нього місці, то рано чи пізно рослина загине.

Кімнатні рослини, які люблять світло

Надана інформація допоможе вам правильно вибрати місце для квітів, щоб вони добре росли і цвіли

  • Кактуси (всі види)
  • Фікус
  • Сансевірія
  • Толстянка
  • Хлорофітум
  • Глоксинія
  • Кімнатний жасмин
  • Драцена

Кімнатні рослини, які люблять тінь

Знаючи, які квіти більше люблять затінення, це допможе нам, крім здоров’я квітів, ще й прикрасити інтер’єр домівки. Адже в кожному приміщенні досить багато місць, де сонячного світла недостатньо.

  • Філодендрон
  • Адиантум (курчавий папоротник)
  • Нефролепіс
  • Хамедорея
  • Калатея Крокат
  • Спатифіллум
  • Сингоніум
  • Традесканція

Важливим фактором здорової кімнатної рослини, являється правильне її розміщення у приміщенні. Існують кімнатні рослини, які добре почувають себе на кухні, інші – в спальні.

Правильно доглядати за кімнатними рослинами допоможе Місячний календар робіт по догляду за ними. Кімнатні рослини необхідно підготувати до зими.

Вирощуючи рослини, потрібно правильно підготувати суміш грунту у відповідності до типу рослин.

Які квіти підходять по знаку Зодіаку

Цікавий рецепт полуничного варення з пелюстками троянди

Існує безліч простих і недуже, рецептів варення з полуниці. Цікавий рецепт полуничного варення з пелюстками троянди нагадає холодною зимою про спекотне літо та надзвичайно ніжні пахощі ягід та квітів у літньому саду.

Цікавий рецепт полуничного варення з пелюстками троянди: інгредієнти

Ні для кого не секрет чим корисна полуниця. Але крім корисних речей – це неймовірно смачна і запашна ягода. Полуниця добре піддається обробці і тому її достатньо легко підготувати на зиму. Можна заморозити, зварити джем, варення, компот або перетерти з цукром і зберігати тривалий час в холодильнику.

Для приготування цього смачного варення потрібні зовсім прості продукти та трохи часу:

  • полуниця – 1 кг (краще взяти дрібну);
  • пелюстки троянди – 200 гр;
  • цукор – 1, 2 кг;
  • вода – 100 мл;
  • лимонна кислота – 0,5 чайної ложки.

Цікавий рецепт полуничного варення з пелюстками троянди: приготування

Перед приготуванням проводимо підготовчу роботу – перебираємо та миємо полуницю, стерилізуємо банки.

Порада: не викидайте хвостики полуниці. Їх можна помити, просушити і покласти у скляну банку з кришкою. А взимку ці хвостики можна додавати до чаю, щоб отримати ніжний аромат полуниці.

  1. Підготовлену полуницю викладаємо в посуд та засипаємо половиною цукру (600 гр) і залишаємо на ніч.
  2. Із залишків цукру – 600 гр і води, готуємо сироп. Заливаємо їм промити пелюстки троянд і додаємо лимонну кислоту, доводимо до кипіння.
  3. В цей трояндовий сироп додаємо ягоди полуниці і варимо 5 хвилин на невеликому вогні. Через 5 хвилин знімаємо і даємо нашому варенню повністю охолонути.
  4. Охолоджене полуничне варення з пелюстками троянди знову ставимо на вогонь, доводимо до кипіння і варимо ще 10 хвилин.
  5. Гаряче варення розливаємо по підготовленим банкам та закупорюємо.

Наше смачне варення , яке допоміг приготувати цікавий рецепт полуничного варення з пелюстками троянди, готове до вживання в холодну пору року чи коли Вам забажається.

Смачного!

Крім користі самої ягоди, можна використовувати ще й плодоніжку! Тому не викидаємо нічого, а робимо корисні речі, як показано у посиланні нижче –

Полуниця: несподіване і корисне використання плодоніжки

Кімнатні рослини у червні 2025: місячний календар кімнатних рослин

0

Кімнатні рослини відчувають вплив місячних фаз, знаку зодіаку, тому місячний календар кімнатних рослин на червень 2025 називає коли сприятливий день, а коли несприятливий для пересадки та посадки квітів. Також місячний календар дає рекомендації щодо поливу та підживлення квітів й вказує, що не рекомендується робити в кожен день червня

Коли сприятливі дні для пересадки кімнатних рослин, посадки квітів, який щоденний догляд за  квітами з 1 по 10 червня 2025 рекомендує місячний календар кімнатних рослин

Місячні фази й знак зодіаку впливають на стан квітів, саме тому доглядати за квітами варто прислухаючись до порад місячного календаря

1 червня

Зростаюча місячна фаза в знаку Лева

Що можна робити

  • розпушувати землю;
  • обприскувати квіти від хвороб і шкідників.

Несприятливий день

  • для пересадки та посадки кімнатних рослин;
  • пророщування насіння;
  • поливу та підживлення;
  • обрізки та прищіпки пагонів.

2, 3, 4 червня

Зростаюча фаза Місяця в Діві

Сприятливі дні для

  • пересадки кімнатних рослин, їх ділення;
  • посадка багаторічних, ампельних та в’юнких квітів;
  • заходи проти шкідників і хвороб кімнатних рослин;
  • укорінення живців;
  • обрізки та прищипки;
  • поливу та підживлення;
  • розпушування землі.

Не рекомендується

  • замочувати та пророщувати насіння.

5, 6 червня

Зростаючий Місяць в Терезах

Місячний календар кімнатних рослин рекомендує

  • посадка і пересадка будь-яких кімнатних рослин;
  • укорінення живців;
  • можна обрізати та прищипувати пагони;
  • полив і підживлення.

Несприятливі дні для

  • використання хімічних препаратів для обробки рослин.

7, 8, 9 червня

Зростаюча місячна фаза в Скорпіоні

Сприятливі дні

  • для пересадки багаторічних, в’юнких та плетистих, бульбоцибулинних кімнатних рослин;
  • піджив і полив;
  • замочування насіння;
  • знищення шкідників та заходи проти хвороб.

Несприятливі дні

  • для пересадки кімнатних рослин;
  • обрізки, прищіпки;
  • ділення коренів та бульбоцибулин.

10 червня

Місяць зростає в Стрільці

Що можна робити

  • дозволена посадка ампельних квітів і рослин, у яких в’юнке стебло росте вгору;
  • укорінювати живці;
  • знищення шкідників і хвороб.

Несприятливий день

  • для пересадки квітів;
  • замочування насіння;
  • обрізки та прищіпки пагонів, тому що рани будуть довго гоїтися.

Кімнатні рослини у червні 2025: місячний календар кімнатних рослин на кожен день з 11 по 20 червня, сприятливі дні для пересадки та посадки квітів

Якщо ви виносите горщики на повітря, не забувайте стежити, щоб листя не обпікалося.

11 червня

Повня в знаку зодіаку Стрілець. Місячний календар кімнатних рослин не рекомендує турбувати рослини на Повний Місяць.

12, 13, 14 червня

Місяць спадає в знаку Козерога

Сприятливі дні для

  • пересадки кімнатних рослин, посадки будь-яких квітів;
  • для обрізки та прищіпки;
  • поливу та підживлення;
  • замочування насіння;
  • заходи, спрямовані на лікування від хвороб та від шкідників.

Несприятливі дні

  • Місячний календар пересадки кімнатних рослин застерігає від травмування коріння, тому що рани будуть довго гоїтися.

15, 16 червня

Спадний Місяць у Водолії

Що можна робити під цим знаком

  • розпушувати сухий грунт;
  • обробляти рослини від шкідників і хвороб.

Не рекомендується

  • посадка та пересадка будь-яких кімнатних рослин;
  • полив і підживлення;
  • замочування насіння;
  • живцювання.

17, 18 червня

Спадаюча фаза Місяця в знаку Риб

Сприятливі дні для

  • можна пересаджувати кімнатні рослини;
  • посадки бульбоцибулинних та багаторічних декоративних рослин;
  • якщо поливати, то дуже помірно!

Несприятливі дні

  • для обрізки, прищіпки;
  • обробки від шкідників;
  • надмірний полив під забороною.

19, 20 червня

Спадаючий Місяць в знаку зодіаку Овен

Що можна рекомендує календар пересадки кімнатних рослин

  • проводити заходи проти хвороб і шкідників;
  • розпушувати суху землю.

Не рекомендується

  • посадка і пересадка будь-яких кімнатних рослин;
  • пророщування насіння;
  • укорінення живців;
  • полив і підживлення;
  • обрізка та прищіпка пагонів.

Кімнатні рослини у червні 2025: місячний календар кімнатних рослин на кожен день з 21 по 30 червня

Практичні поради по догляду за квітами на останню декаду червня

21, 22 червня

Спадна фаза Місяця в знаку зодіаку Телець

Сприятливі дні для

  • посадки (не пересадки!) квітів;
  • полив і підживлення;
  • замочування насіння;
  • обрізки та прищіпки пагонів.

Несприятливі дні

  • для пересадки кімнатних рослин;
  • розпушування землі.

23 червня

Спадний Місяць в знаку Близнюки

Рекомендується

  • розпушувати землю в горщиках (не поливати);
  • можна висаджувати квіти з в’юнким стеблом;
  • вживати заходів проти хвороб і шкідників;
  • проводити обрізку та прищіпку пагонів.

Не рекомендується

  • пересаджувати кімнатні рослини.

24, 25, 26 червня

25 червня Молодик. В три дні Молодика місячний календар кімнатних рослин не рекомендує їх турбувати через їх вразливість. Тобто у червні 2025 кімнатні рослини в ці дати не турбуємо.

27, 28, 29 червня

Зростаюча місячна фаза в Леві

Місячний календар пересадки кімнатних рослин рекомендує

  • розпушувати землю в горщиках;
  • знищувати шкідників та вживати заходів проти хвороб.

Не рекомендується

  • пересаджувати кімнатні рослини;
  • саджати квіти, пророщувати насіння;
  • поливати та підживлювати;
  • обрізати та прищипувати пагони.

30 червня

Місяць зростає в Діві

Сприятливий день для

  • пересадки кімнатних рослин, їх ділення;
  • можна саджати будь-які квіти;
  • ефективною буде боротьба із захворюваннями та шкідниками;
  • укорінення живців;
  • обрізка та прищіпка пагонів;
  • полив і підживлення;
  • розпушування землі.

Не рекомендується

  • замочувати та пророщувати насіння.

Яка фаза Місяця та знак зодіаку в кожен день червня 2025

5 червня знак зодіаку Близнюки: цікаві факти про Близнюків

Щоб краще розуміти знак зодіаку Близнюки, які народилися 5 червня, слід ознайомитися з гороскопом Близнюків цього дня народження. Даний гороскоп розповідає про долю і характер цих людей назвав їх щасливі дні тижня і числа.

Цікаві факти про характер про Близнюків, народжених цього дня

Народжені цього дня люди можуть бути критично мислячими, гнучкими та розумними. Зазвичай ці Близнюки проникливі і можуть передбачати результати конкретної ситуації. Вони особливо хороші в цьому завдяки своїй пильній вдачі і при цьому схильні вчитися на власному досвіді. Ця якість робить Близнюків, народжених 5 червня, найкращим другом.

Близнюки, які народилися цього дня – практичні, але цілеспрямовані. Вони не дозволять одним закритим дверям визначати своє майбутнє – вони просто відчиняють наступні і йдуть до своєї мети.

Астрологічний аналіз на 5 червня передбачає, що люди, народжені під цим знаком зодіаку, мають талант переконання. Як негативна риса цих Близнюків – вони можуть бути авторитарними і схильними до суперечок.

5 червня знак зодіаку Близнюки: гороскоп розповідає про характер людей цього дня народження

Гороскоп дня народження 5 червня передбачає, що ці люди можуть бути наївним та дуже оптимістичним, хоча у них характер лідера. Людей, народжених цього дня, нелегко збентежити, оскільки їх цілі, швидше за все, приймуть несподіваний оборот. Ці люди завжди живуть «на повну».

Згідно з гороскопом 5 червня, цим Близнюкам подобається бути частиною групи, а не вести бесіду віч-на-віч. Вони можуть бути дружелюбною веселою людиною, яка легко збирається. Завдяки позитивного ставлення до оточуючих, ці Близнюки можуть адаптуватися до більшості культур.

Тим не менш, ці Близнюки близькі зі своєю сім’єю, особливо з сестрами чи братами. Характеристики їх дня народження показують, що вони лагідні та сердечні. При цьому, Близнюки, народжені 5 червня, логічні, а не емоційно мотивовані.

Доля Близнюків, народжених 5 червня, їх щасливі дні і числа

Життєвий шлях людей, народжених цього дня, полягає в тому, щоб навчитися менше хвилюватись і більше жити.

Доля Близнюків цього дня народження

Надихати і навіть шокувати інших своїми ідеями чи підходом

Щойно ці Близнюки зможуть впоратися зі своїм негативом, вони зможуть реалізувати себе, як особистість. Всесвіт їм доручив освіжати, надихати та іноді шокувати інших своїми новаторськими ідеями чи підходом.

5 червня Близнюки, народжені цього дня мають щасливі числа, дні і кольори

Щасливі числа

  • Число 5 – це число означає ризик, харизму, прогрес і свободу.
  • Число 9 – це гармонійне число, яке символізує благодійність та гуманітарні відносини.

Щасливі дні

  • Середа. Цей день управляється Меркурієм та символізує подорожі, здатність розуміти проблеми та відкрито висловлювати їх.

Щасливі кольори

  • Червоний: це колір дії, який символізує гнів, сексуальні почуття, силу та панування.
  • Помаранчевий: це захоплюючий колір, який викликає радість, яскравість, рішучість та прагнення.

Сумісність і кохання Близнюків, народжених цього дня

Як показують прогнози сумісності Близнюків на день народження 5 червня, ці люди хотіли б мати романтичні стосунки. Проте часто цих людей від розбудови стосунків може зупиняти страх втратити свою незалежності. Ідеальною парою для Близнюка буде той, хто розуміє їх неспокійну, але інтелектуальну натуру.

Від природи ці Близнюки вдумливі та чутливі. Вони вважають, що партнер являється їх відображенням, і будуть ставитись до нього з повагою. У спальні Близнюків можуть стимулювати еротичні фантазії.

Сумісність знаку зодіаку Близнюки 5 червня дня народження

  • найбільш сумісні з людьми, народженими під знаком зодіаку Близнюки: це захоплююча та творча любовна пара.
  • несумісні з людьми, народженими під знаком зодіаку Діва: у цих відносинах дуже мало спільного, що допомогло б їм досягти успіху.

Гороскоп здоров’я Близнюків, народжених 5 червня

Народжені 5 червня – натури активні, вони витрачають багато енергії і тому неминуче потребують якісного відпочинку. Вони часто воліють їжу, багату білками і цукрами, і, головне, що приносить їм користь, принаймні, у найактивніші роки життя.

Люди, народжені 5 червня, часто є любителями кофеїну, нікотину, алкоголю, що може бути дуже шкідливим для здоров’я. Тому їм потрібно взяти себе в руки і відмовитися від цих шкідливих уподобань.

Слід більше прислухатися до свого розуму, а не піддаватися своїй імпульсивності. Для них добре вживати різноманітну їжу, а також добре приймати вітаміни і мінерали. Регулярні заняття спортом корисні, але не варто ставитись до них із надмірним фанатизмом. Зі збільшенням віку слід переходити на менш активні види спорту.

Поради для Близнюків, народжених 5 червня

Необхідно займатися тренуванням своєї розумової діяльності, це неодмінно допоможе досягти успіху. Потрібно зрозуміти свої думки, надати їм простоти та ясності. Усі наміри мають бути чітко виражені.

Гороскоп Близнюків, народжених

22 травня

23 травня

24 травня

25 травня

26 травня

31 травня

1 червня

2 червня

3 червня

4 червня

6 червня

7 червня

8 червня

Ви не можете копіювати текст