ГоловнаЗа кавою1 річниця весілля: як називається один рік шлюбу, що можна дарувати?

1 річниця весілля: як називається один рік шлюбу, що можна дарувати?

1 річниця весілля – це початок спільного життя, який дуже важливий для молодого подружжя. Як же називається один рік шлюбу або перша річниця весілля? Що друзі та рідні можуть подарувати на перший рік спільного життя? На ці питання дають відповідь народні традиції.

Як називається один рік шлюбу та що заведено дарувати на 1 річницю весілля?

Перший рік складний і водночас – дуже яскравий та багатий на емоції. Адже протягом року молоде подружжя насолоджується спільним життям та вчиться жити, зважаючи на характер та звички одне одного. І час дуже крихких взаємин, які для деяких пар можуть стати серйозним випробуванням.

Перша річниця весілля

Перший рік шлюбу в народі називають ситцеве або марлеве весілля. І це неспроста. Адже ця тканина – яскрава і ніжна, як і життя молодят, але ситець неміцний, як і період «притирки» молодої дружини та молодого чоловіка.

Назва 1 річниці весілля – ситцеве весілля має свій символізм: чи витримають нові подружні стосунки випробування спільним проживанням. Це своєрідний іспит для родини, які побралися рік тому. Молоді чоловік та дружина вчаться цінувати одне одного, йти на поступки, але не втрачати себе.

Що можна дарувати на перший рік спільного життя?

За народними традиціями є градація подарунків: чим обдаровують одне одного чоловік та дружина? Які подарунки заведено дарувати від батьків та від родичів і друзів?

Подарунки на один рік шлюбу чоловіка та дружини одне одному

На перший рік шлюбу молоде подружжя дарує одне одному хустинки з ситцю. Є традиція зав’язувати вузлики на кінцях такої хустинки, як підтвердження взаємності почуттів та міцності шлюбу цієї сім’ї на довгі роки. В сучасному світі, така хустинка – це символічний подарунок. Можна урізноманітнити його.

  • Чоловік на першу річницю весілля може подарувати коханій дружині красиву хустку, шаль, кашне.
  • Дружина 1 рік весілля може подарувати коханому чоловіку сорочку (не обов’язково ситцеву), вишиванку, кашне. Тобто щось з текстилю, що буде красивим і практичним подарунком.

Приклади подарунків від батьків та друзів першу річницю весілля

Раніше в народі було прийнято від батьків дарувати ситцеві пелюшки та інші речі для малюка, як натяк, що родина чекає народження дитинки. В сучасному світі молоді пари не завжди поспішають робити цей важливий крок, тому питання народження малюка може бути дещо відтерміновано. Батьки, рідні та друзі можуть подарувати молодому подружжю вироби з ситцю або іншого текстилю. Такі речі завжди стануть в пригоді молодій сім’ї:

  • скатертина;
  • серветки з оригінальним малюнком чи ручної роботи;
  • постільна білизна;
  • набір рушників – як банних, так і для кухні;
  • фіранки та штори;
  • можна подарувати м’який плед та інші вироби з текстилю

Як називається річниця весілля по роках

2 (Два) року шлюбу, друга річниця шлюбу

3 роки весілля

4 роки весілля

5 (П’ята) річниця шлюбу

6 років весілля

29 річниця весілля

31 річниця весілля

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст