Як стерилізувати банки різними способами

Розпочато сезон домашніх заготовок. Для цього потрібен стерильний посуд. Як стерилізувати банки різними способами, щоб було зручно і швидко, кожна господиня обирає сама.

Для стерилізації відбираємо банки без тріщин, сколів й інших дефектів. Кришки до цих банок повинні бути рівними, без іржі і пошкоджень, з новими прокладками (гумками). Кришки повинні ідеально підходити до банок в яких ми будемо консервувати наші заготовки. Всі банки перед стерилізацію повинні бути добре помиті.

Як стерилізувати банки різними способами: на пару в каструлі

Беремо велику каструлю і наливаємо воду, ставимо на вогонь. Зверху ставимо підставку до банки, щоб туди проходив пар з киплячої води. Можна використати решітку з духовки, металеве сито. На цю імпровізовану підставку, коли закипить вода, ставимо банку або дві (скільки нормально стане). Наші банки будуть обдаватися паром від киплячої води. На стерилізацію паром потрібно 15 хвилин.

Як стерилізувати банки різними способами: кип’ятіння

Цей спосіб всім давно відомий. Стерилізація шляхом кип’ятіння проводиться безпосередньо у воді. Потрібно взяти велику каструлю, на дно покласти дерев’яну дощечку, поставити банки і залити водою так, щоб вони були повністю покриті нею. Бажано, щоб банки при кип’ятінні не стикалися, можна прокласти між ними тканину. Доводимо воду до кипіння і кип’ятимо протягом 15 хвилин. Банки з води потрібно діставати відразу, поки вони не встигли охолонути.

Як стерилізувати банки різними способами: у пароварці

Досить зручний спосіб, якщо у Вас на кухні є цей девайс. В лоток пароварки наливається вода, як для приготування і ставимо банку дном догори. Включаємо режим варки на 15 хвилин.

Як стерилізувати банки різними способами: у мікрохвильовій печі

Дуже зручний і швидкий спосіб стерилізації банок. Фактично цей спосіб стерилізації на основі парового. У банку наливаємо води приблизно 1-2 см, ставимо у мікрохвильову на 2-3 хвилини. Потужність 700-800 ватт. Вода в банках закипить і паром їх простерилізує. Якщо у вас 3 літрова банка, наливаємо води до 5 см і кладемо на бік. Води мало і вона не виллється і велика банка спокійно простерилізується.

Як стерилізувати банки різними способами: у духовці

Банки можна стерилізувати у духовці. Вимиті банки ставимо у духовку не витираючи. Духовку розігріваємо до 160 градусів. Тримаємо банки в духовці, поки вони повністю не висохнуть. Такий спосіб дає змогу стерилізувати одразу досить велику кількість банок.

Кришки потрібно стерилізувати безпосередньо перед тим, як будемо закривати вже заготовки.

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст