В серпні проходить один із самих коротких і при цьому самих сурових постів – Успенський піст. Успенський піст у 2022 році, як і в попередні роки, починається 14 серпня і триває два тижні, правила харчування в кожен день посту допоможуть підготуватися і правильно постувати. Приклади і рецепти пісних страв стануть в пригоді в період посту.
Успенський піст 2022: точні дати і правила харчування в кожен день посту з 14 по 20 серпня
Готуючись постувати, не можна забувати, що будь-який піст, у тому числі й Успенський, це в першу чергу – духовний піст, намагання очистити душу і серце. І тільки потім це намагання підкріплюється їжею
14 серпня: в перший день Успенського посту в народі відзначається перший з трьох Спасів – Медовий Спас або Маковея. В перший день Успенського посту – сухоїдіння. Можна вживати продукти рослинного походження без термічної обробки: хліб, сирі фрукти і овочі, сухофрукти, мед. Наприклад, на сніданок і вечерю можна їсти горіхи з медом, приправлені маком.
15 серпня: дозволені гарячі страви з додаванням невеликої кількості олії. Наприклад, каші, супи, тушковані овочі, гриби.
16 серпня: гарячі страви з олією. Можна вживати приготовлені рослинні страви з додаванням невеликої кількості олії – каші, супи, тушковані картоплю і овочі, гриби.
17 серпня: сухоїдіння. Можна вживати страви рослинні страви без термічної обробки. Це хліб, вода, сирі овочі і фрукти, сухофрукти,горіхи, мед.
18 серпня: гарячі страви взагалі без жирів. Дозволяється їсти рослинні страви без додавання навіть олії: каші, супи, тушковані овочі, гриби.
19 серпня: День Преображення Господнього, в народі – Яблучний Спас. Дозволено вживати рибу і морепродукти.
20 серпня: гарячі страви без олії. Дозволяється їсти рослинні страви без додавання навіть олії: каші, супи, тушковані овочі, гриби.
Успенський піст 2022: точні дати і правила харчування на кожен день посту з 21 по 27 серпня
21 серпня: сухоїдіння. Можна вживати страви рослинні страви без термічної обробки. Це хліб, вода, сирі овочі і фрукти, сухофрукти, горіхи, мед.
22 серпня: гарячі страви з олією. Дозволено варити рослинні страви з додаванням невеликої кількості олії: каші, супи, тушковані картоплю і овочі, гриби.
23 серпня: гарячі страви з використанням олії. Можна вживати приготовлені рослинні страви з додаванням невеликої кількості олії: каші, супи, тушковані картоплю і овочі, гриби.
24 серпня: сухоїдіння. Дозволено лише сирі рослинні страви. Хліб, вода, сирі овочі і фрукти, сухофрукти, горіхи, мед.
25 серпня: гарячі страви без олії. Дозволяється їсти рослинні страви без додавання навіть олії: каші, супи, тушковані овочі, гриби.
26 серпня: сухоїдіння. Можна їсти сирі рослинні овочі і фрукти, зелень. Хліб, вода, сирі овочі і фрукти, сухофрукти,горіхи, мед.
27 серпня: гарячі страви без олії. Дозволяється їсти рослинні страви без додавання навіть олії: каші, супи, тушковані овочі, гриби.
Наведені вище правила харчування в кожен день Успенського посту можуть видатися складними для непідготовлених людей. Тому треба добре зважити, на скільки ваш організм готовий до такого харчування. Особливо це стосується дітей, вагітних, людей похилого віку та таких, хто має серйозні проблеми зі здоров’ям. Перед постуванням краще порадитися з лікарем. Взагалі до посту слід готуватися за декілька днів, поступово переходячи на новий режим харчування.
Успенський піст 2022: рецепти пісних страв для посту
Знаючи в який день, якому типу харчування треба слідувати, можна вибрати підходящі страви. Рецепти деяких пісних страв допоможуть визначитися зі своїм меню.
Приклади рецептів допоможуть вам урізноманітнити свої страви у відпортвідні дні Успенського посту. Корисні поради за посиланням допоможуть готувати пісні страви, дозволені в зазначений день посту.
Рецепт пісної каші з гарбузом
Треба взяти 200 грам м’якоті солодкого гарбуза. залити водою, варити 15 хвилин. Сіль і цукор за смаком. Далі додаємо склянку промитого пшона, дочекатися закипання, накрити кришкою і потім томити на слабкому вогні до 30 хвилин. Після чого закутуємо каструлю в рушник і коідру і залишаємо в теплому місці на півгодини.
Пісний овочевий суп
Цей суп готується на воді. Нарізаємо 4 картоплини, заливаємо водою і варимо 10 хвилин після закипання. 500 грам свіжої капусти нарізаємо невеликими смужками, додаємо 1 потерту моркву. На дрібній тертці натираємо корінь селери і додаємо в суп. Заправити можна запашним перцем, лавровим листом і часником. Сіль за смаком.
Запечений короп з яблуками і тархуном та закуска по-селянськи
Пісний салат з буряку і рецепт пісних тостів з начинкою