Наприкінці літа і на початку осені потрібно не лише збирати врожай, а й закладати підґрунтя для гарного врожаю наступного року. Для цього потрібно підживлювати рослини в саду. Як і чим підживлювати ягоди, ягідні кущі і плодові дерева в серпні і на початку вересня розповіли досвідчені садівники. Для внесення добрива слід обирати метод «під кожен кущ або у кожну лунку».
Як і чим підживлювати рослини у серпні і на початку вересня в саду: ягоди, ягідні кущі
Садівники рекомендують приділити достатньо уваги для підживлення у серпні – на полуниці. Після плодоношення ця садова культура обов’язково потребує догляду: слід зрізати, щоб старе, уражене не, старе листя, не заражали грунт. Молоді кущики полуниці формуються уже в серпні, тому підживлювати слід молоді рослини, а не старі кущі.
Не слід робити помилку і вносити азотні добрива. Тому що підживлені азотом молоді пагони до перших заморозків викинуть набагато більше листя, ніж у сезон. Як результат – врожайність наступного сезону буде знижена.
Саме фосфор і калій відповідають за плодоношення, тому акцент слід робити на цих добривах. Також не можна забувати, що калій відповідає за смак ягоди, щоб вона була солодка. Тому полуницю, як і малину, рекомендується підживлювати калієм у серпні і на початку вересня.
Смородина, аґрус, малина потребують внесення добрив у серпні та вересні. А що стосується винограду, то цю процедуру підживлення слід проводити після завершення плодоношення. Якщо молоді сорти до серпня – початку вересня вже успішно завершили плодоношення, їх також слід підживити.
Як і чим підживлювати рослини у серпні і на початку вересня в саду: плодові дерева
Деякі люди помилково вважають, що плодові дерева немає потреби підживлювати добривами. Це невірно. Необхідно всі культурні рослини насичувати корисними елементами. І плодові дерева не виключення.
Найпоширеніші у наших садах дерева – яблуні, сливи, груші саме в цей період – наприкінці серпня і на початку вересня збагачують на цукор свої плоди. Тому калійні добрива вкрай необхідні в цей час для підживлення.
Інші фруктові дерева можна підживлювати органічними або мінеральними комплексами. Рекомендація: потрібно, щоб у цих комплексах у процентному співвідношенні було більше калійно-фосфорних добрив.