Кожна рослина має свій життєвий цикл. І, хоча, у серпні йде активний збір урожаю, проте є культури, які можна висаджувати. У серпні чимало квітів можна висаджувати на клумби. А багаторічні квіти слід ділити і пересаджувати саме у серпні. Як правильно ділити і пересаджувати багатолітні квіти, підкажуть короткі корисні поради фахівців. Окрасу нашого саду – іриси, півонії, лілії, клематіс, слід ділити, щоб вони не перетворювалися на захаращені чагарники, а милували око.
Що робити в серпні на клумбах у квітнику
Щоб наш сад милував око з року в рік, слід турбуватися про рослини не лише під час їх цвітіння. Тому що з роками багаторічні квіти можуть втратити свій декоративний вигляд, ослабнути, захворіти. І тому слід їх розсаджувати і пересаджувати. Хоча серпень і являється останнім літнім місяцем, але до кінця квіткового сезону ще далеко. Тому треба потурбуватися про вигляд наших квітників. Роботи, які треба проводити у серпні у квітнику.
- Обрізка пагонів петунії, які надто витягнулися.
- Всі суцвіття, які відцвіли, потрібно зрізати.
- Слід підстригати чебрець, якщо раніше це не було зроблено.
- Багатолітні рослини, які вийшли за межі свого запланованого перебування, слід повернути (вирізати зайві пагони).
- У серпні проводиться комплексне мінеральне підживлення всіх рослин.
- Обрізка і прибирання пожовтівшого листя лілійників й інших квітів.
- Регулярний полив.
Перераховано основні, але далеко не всі види робіт, які треба виконувати у квітнику в серпні.
Як ділити і пересаджувати багаторічні квіти у серпні: основні вимоги до пересадки
Головне правило – садити, ділити і пересаджувати багатолітні рослини краще, коли спека почне спадати. Осінь триває довго і у рослин буде час для того, щоб укорінитися, обжитися на новому місці. А це, в свою чергу, допоможе рослинам перезимувати на новому місці.
Під висадку багатолітніх рослин заздалегідь потрібно підготувати ділянки. Для кожного виду рослин вибирається своя ділянка, зважаючи не вимоги до освітлення, до типу ґрунту. Наприклад, є рослини, які добре почуваються на піщаних ґрунтах. Для глинистих ґрунтів краще вибирати інші види рослин, які зможуть там рости і розвиватися.
Вибираючи ділянку слід врахувати, як вона буде обвіюватися вітрами. Плануючи пересадку квітів, слід думати, як найкрасивіше ця нова клумба буде виглядати.
Перед перекопуванням землі на ділянці, потрібно внести компост або перегній. В ці органічні добрива слід додати суперфосфат у 2-2,5 столові ложки, сульфат калію 1-1,5 столові ложки.
Після внесення добрив, ділянку треба добре полити, щоб спровокувати проростання бур’яну. Через кілька днів бур’ян прорвати і перекопати грунт. Наша ділянка готова зустрічати нові багатолітні квіти.
Як ділити і пересаджувати багаторічні квіти у серпні: іриси
Садівники і флористи вважають серпень вдалим періодом для пересадки ірисів. Це важливо робити регулярно, тому що іриси дуже активно розростаються. І часто створюють вигляд захаращеності і недоглянутості.
Для пересадки потрібно брати здорові ланцюжки – ніби «коронку» з міцним листям і шматочком молодого кореневища.
Підготовка півників для посадки. Відкопані з кореневищем іриси, слід перевірити і позбутися «підозрілих» ділянок. Наприклад, якщо є підозра на підгнивання. Обрізаєм хворобливі відростки коріння, підрізаємо листя (до 10 см). Потім готовий для пересадки ірис треба продезінфікувати, наприклад, розчином марганцю темно-рожевого кольору. Після чого викладаємо коріння просушуватися на відкритому повітрі під сонцем на 4-5 годин. Наші іриси вже готові до пересадки у підготовлений грунт.
Як правильно пересаджувати іриси
Для кожного ірису викопується ямка, а на землю від неї ставимо кореневище ірису. Так ми можемо розрівняти коріння. Опускаємо у лунку, присипаємо землею і утрамбовуємо руками. Кореневище ірису повинно знаходитися з рівнем грунту (не глибше, щоб не спровокувати загнивання). Іриси можна пересаджувати після цвітіння з серпня і до кінця вересня.
Як ділити і пересаджувати багаторічні квіти у серпні: лілії
Ділити і пересаджувати лілії наприкінці літа – на початку осені краще, ніж навесні. Тому що весною, коли з’явилися із землі, паростки легко обламуються і складніше пересади рослину, щоб не нашкодити їй.
Лілії пересаджують діленням, коли її гніздо вже утворило не менше 4-6 цибулин. Лушпиння цибулин лілій, які йдуть на пересадку, повинно бути соковитим і пружним, без пошкодження і без підгнивання.
Підготовка ділянки для пересадки лілій на важкому грунті
Під перекопування потрібно внести перегній, пісок – 1 відро на 1 квадратний метр. Але не більше, тому що надлишок органіки надто збільшує зростання наземної частини рослини, що погано позначається на цвітінні, формуванню здорових цибулин. Також, перенасичений органікою грунт, знижує морозостійкість лілій і робить їх більш вразливими до хвороб.
Підготовка ділянки для пересадки лілій на легкому грунті
В легкі грунти треба додати перегній або компост: по одному відру на квадратний метр. Також, слід додавати суперфосфат і сульфат калію – відповідно 2 і 1 ст. ложки.
До пересадки важливо зберегти цибулини лілій, їх коріння свіжими, щоб вони не були пересушені.
Висаджують лілії на глибину, яка у 2-3 рази перевищує висоту цибулини. На дно посадочних борозенок бажано насипати шар піску, на який поміщають цибулини, розправити їх коріння і засипати спочатку піском, а потім гарною родючою землею.