ГоловнаСад та городЧим і як підживлювати рослини у серпні: особливості органічного і мінерального добрива

Чим і як підживлювати рослини у серпні: особливості органічного і мінерального добрива

Серпень – це сезон активного збору врожаю, як на городі, так і в саду. Тому багато людей не вважають за потрібне вносити добрива, тобто підживлювати рослини. Проте це не правильно. Фахівці підкреслюють, що потрібно обов’язково підживлювати рослини у серпні, тому що добрива не просто бажані, а й необхідні. Чим підживлювати рослини і які особливості застосування органічного і мінерального добрива, розповіли досвідчені аграрії.

Навіщо підживлювати рослини у серпні?

Саме у серпні настає період, коли у багатолітніх рослин формуються бруньки і квітконоси майбутнього врожаю. Якщо наприкінці літа і на початку осені не вносити добрива, то не виключено, що наступний урожай буде значно меншим, чи взагалі не буде. Щоб такого не сталося, необхідно обов’язково потурбуватися про рослини у серпні, проводячи підживлення необхідними і корисними компонентами.

Чим підживлювати рослини у серпні: особливості органічного добрива

Добрива діляться на дві групи: органічні і мінеральні. Кожна з цих груп має свої особливості застосування і впливу на рослини.

Органічні добрива наприкінці літа і восени – справжнє потужне джерело важливих для культурних рослин елементів. Що дають органічні добрива:

  • насичують грунт мікроорганізмами, завдяки яким органіка швидше перегниває, перетворюючись на гумус – ефективне добриво;
  • запобігають виснаженню грунту, тому що в серпні і восени земля отримала необхідну кількість поживних речовин;

Органіка – це безпосереднє джерело для харчування різних бактерій і черв’яків, які активно переробляють добриво, розпушуючи землю і насичують її необхідними мікроелементами.

Чим підживлювати рослини у серпні: особливості мінерального добрива

Всі знають беззаперечну користь мінеральних добрив. Нагадаємо, які речовини за що відповідають під час підживлення

азот – стимулює зростання наземної частини рослини. Тому у серпні не варто підживлювати рослини добривом, у складі якого є азот;

фосфор і калій – зміцнюють кореневу систему і пришвидшують дозрівання плодів. Використання цих добрив можливо як окремо, так і скомпоновано – фосфорно-калійні добрива.

Як підживлювати рослини серпні: правила внесення добрив

  1. Важливе правило для внесення добрив: категорично не можна підживлювати на сухий грунт. І не має значення, що саме підживлюється – тільки після гарного поливу можна вносити органічне або мінеральне добриво. Наприклад, перед підживлення фруктових дерев, рослину потрібно полити не менше 15-20 відрами води.
  2. Проводячи підживлення мінеральними добривами, слід чітко притримуватися інструкції і витримувати вказані пропорції для внесення добрива.
  3. Під час проведення підживлення, погода повинна бути помірною – не надто спекотною чи вологою. Найкраще вибрати похмурий, але сухий день. Або ж проводити внесення добрива ввечері, коли сонце вже не так припікає.
  4. Мінеральні добрива потрібно вносити на глибину 10-20 см.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст