ГоловнаГосподиняРецепти квашення капусти та які помилки бувають коли квасимо капусту

Рецепти квашення капусти та які помилки бувають коли квасимо капусту

Здається, що ми знаємо все про те, як квасити капусту. Проте інколи стається, що куштуючи заквашену капусту, вона нам не подобається на смак. Досвідчені господині поділилися, які найрозповсюджені помилки бувають, коли квасимо капусту, а рецепти квашенної капусти допоможуть правильно взяти необхідну кількість інгредієнтів. Крім цього, можливо, якийсь рецепт вам сподобається і ви спробуєте новий варіант квашення капусти.

Як квасити капустуКвашення капусти: які помилки бувають коли квасимо капусту

Інколи здається, що ми все робимо як зазвичай, але квашена капуста має дивний, а інколи і поганий смак. Щоб уникнути таких неприємних ситуацій, варто перевірити, чи не допускаєте ви найпоширеніші помилки квашення капусти

1. Перетримали банку з капустою при кімнатній температурі

Для заквашування достатньо трьох-чотирьох днів, щоб тримати ємність з квашеною капустою при кімнатній температурі – в середньому це +22°С … +24°С. Після цього капусту слід переставити у прохолодне або навіть холодне місце – в льоху (підвалі) чи на балконі. Досвідчені господині кажуть, що така закуска особливо смачна, якщо зберігається на морозі. Деякі господині виставляють капусту на мороз, а потім розморожують і насолоджуються її чудовим смаком!

2. При квашенні не випущені гази, що утворюються

Всі рецепти вказують, що в процесі квашення, коли капуста стоїть в кімнаті, її періодично треба проштрикувати, щоб випустити газ, який утворюється. Деякі господині поступають наступним чином: викладають весь вміст у велику ємність, перемішують капусту руками та знову закладають її у ємність для подальшого квашення. Досить зробити цю процедуру один раз через 2-3 дні з моменту заквашування.

3. Недостатньо кількості розсолу

Квашена капуста може мати поганий смак, якщо вона не повністю накрита розсолом. Щоб убезпечити себе від цього, варто використовувати гніт. Завдяки цьому весь вміст ємності буде повністю занурений у розсіл.

4. Замало солі

Нестача солі може спричинити невдачу у квашенні капусти. Для правильного заквашування зазвичай треба брати по одній столовій ложці кухонної солі (30 г) на кожний кілограм капусти.

5. Використовується йодована сіль

Не можна використовувати йодовану сіль. І це стосується не тільки для квашення капусти, а й для всіх інших заготовок!

6. Квашена капуста готується з пізніх сортів

Ми вже писали в своїх дописах, що пізні сорти капусти добре зберігаються. І квасити з них капусту треба ближче до кінця зими і початку весни. Але часто допускається помилка і для квашення береться пізній сорт капусти. Справа в тому, що такі качани тому і зберігаються добре, що в них недостатньо цукру. Точніше, цукор поступово накопичуються в такій капусті при зберіганні.

Тому пізню капусту можна квасити з кінця грудня, коли цукрів у ній достатньо для запуску процесу квашення, а не у вересні-жовтні. Пізні сорти мають важкий щільний качан з тонким листям.

Рецепти квашення капусти та які помилки бувають коли квасимо капустуРецепти квашення капусти з різними інгредієнтами

Існують різні рецепти квашення капусти і в кожної господині є свій варіант.

Пропонуємо розглянути класичний рецепт квашення капусти

Інгредієнти

  • капуста – 2 кг;
  • морква (середня за розміром) – 2 шт.;
  • сіль – 45 г;
  • цукор – 1 чайна ложка.

Рецепт приготування квашеної капусти за класичними рецептом

  1. Тонко шаткуємо капусту за допомогою гострого ножа або спеціальної шатківниці.
  2. Моркву слід натерти на тертці.  Зазначимо, що даний рецепт квашення капусти не потребує великої кількості моркви.
  3. Далі треба ретельно перемішати пошатковану капусту з натертою морквою.
  4. В середньому на 2 кг пошаткованої капусти кількість може коливатися від 40 до 50 г – залежить на скільки солону капусту ви любите.
  5. Цукор класти не обов’язково, але він трохи пришвидшує процес квашення.
  6. Отже, сіль і 1 чайну ложки цукру перемішуємо і пересипаємо капусту з морквою і добре перемішуємо.
  7. Наступний крок дуже вадливий – треба ретельно пом’яти капусту із сіллю. Рекомендовано це робити безпосередньо на столі руками: слід брати невелику частину і добре проминати, ніби замішуємо тісто.

Порада: щоб перевірити, що капуста вже добре пожмакана, треба підняти пожмакану капусту над столом, якщо з рук буде капати сік, коли ми піднімаємо руки над столом, значить капусту можна закладати в ємність для квашення.

8. Складаємо капусту в ємність, періодично утрамбовуючи її. Наприкінці, коли вся капуста укладена, можна взяти дерев’яну товкушку і додатково утрамбувати капусту.

9. Зверху на капусту ставимо підходящу за розміром тарілку (дерев’яну дошку-кухоль), так щоб її діаметр був трохи менше діаметра каструлі. І накриваємо капусту, поклавши тарілку догори дном. На неї ставимо другу тарілку, на яку поміщаємо гніт – це може бути, наприклад, літрова банка з водою.

10. Каструлю з капустою і гнітом ставим у великий таз чи іншу ємність більшого розміру, щоб було місце, куди буде стікати сок.

11. Залишаємо каструлю для квашення при кімнатній температурі на 3 дні (якщо в кімнаті прохолодно,  процес може зайняти й чотири дні.)

Важливо: щодня необхідно випускати гази, які утворюватимуться в капусті. Для цього знімаємо гніт, прибираємо тарілку і протикаємо капустяну масу в кількох місцях дерев’яною паличкою (кінцем ложки, дерев’яною лопаткою) – до самого дна.

Рецепти квашення капусти з різними інгредієнтамиРецепти квашення капусти з різними інгредієнтами

Різні інгредієнти додають квашеній капусті особливого смаку. Посилання на рецепти можуть вам сподобатися, адже всі вони прості в приготуванні, але квашена капуста виходить дуже смачна.

Квашена капуста з гарбузом і солодким перцем

Як квасити капусту з медом

Рецепт квашеної капусти швидкої закваски

Квашена капуста хрумка за рецептом з секретним інгредієнтом

Рецепт квашеної капусти з яблуками, кмином і кропом

2 рецепти: як квасити цілий качан капусти і квашена капуста по кавказькі

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст