олоні огірки можна просто їсти, смакуюми, також є багато рецептів страв, куди входять солоні огірки, наприклад, улюблений новорічний салат Олів’є. Існують секрети соління огірків на зиму і господині дали підказки, як їх вибрати, щоб мати хрумкі і смачні огірки.
Соління огірків на зиму: як правильно вибрати огірки для засолки
Від того, які огірки ми виберемо, щоб використати для зимової заготовки, залежить їх смак і чи довго вони зможуть зберігатися.
Правила вибору огірків для засолювання
На соління потрібно ретельно підійти до вибору огірків, тому що не всі вони підходять для цього, навіть, якщо огірочок гарний на вигляд. Отже, прості поради допоможуть вибрати підходящі огірки для засолки
Розміри: найкращими є огірки невеликого розміру. Для засолки краще брати огірки завбільшки від 5 до 12 сантиметрів.
Яка зрілість огірків оптимальна для засолки: найсмачніші для їжі у свіжому вигляді будуть недозрілі огірки. Для соління огірки також слід брати ті, які ще до кінця не дозрілі. Це дуже важливий параметр, який впливає на якість і смак засолених огірків.
Шкірка: для соління слід брати огірки, в яких «пупирчата» – не гладенька шкірка і досить товста. Перевірити можна, надавивши нігтем на шкірку – вона не повинна легко протикатися, а з зусиллям.
Свіжість огірків на соління: на засолювання потрібно брати лише свіжі овочі, вони повинні бути твердими. В ідеалі – одразу з грядки. Тому що, якщо вони полежали, тоді овоч втрачає пружність і після засолки вони будуть не так смакувати, як хотілося б. Перевірити можна, торкнувшись огірка – він повинен бути досить прохолодним на дотик. Ні в якому разі не варто брати теплі огірки, тому що скоріше за все вони неспілі або перезрілі.
Колір: для засолки треба брати огірки насиченого зеленого кольору – це вказує на їх свіжість і на те, що вони не перезрілі. Якщо на шкірці огірків є жовті плями, то це означає, що вони перезріли, його шкірка буде дуже жорстка, як і насіння.
Смак: якщо огірки виявилися гіркуватими на смак, краще їх не солити, тому що гіркота не втрачається при солінні. І, в такому випадку, солоні огірки будуть гірчити, що не додає їм смаку. Тобто гіркі огірки не підходять на зимову заготовку.
Якщо ви правильно вибрали огірки, то це вже половина успіху вашої зимової заготовки. Керуючись цими простими порадами, як правильно вибрати огірки для соління, ви зможете отримати смачні, хрусткі і пружні солоні огірки. Звичайно, остаточний смак залежить від рецепту засолки огірків.
Соління огірків на зиму: секрет смачних солоних огірків
Існує безліч рецептів солоних огірків. Проте головне правило всіх рецептів – це наявність важливих інгредієнтів для засолки:
- сіль;
- кріп;
- хрін.
Смакові якості огірка залежать від інших добавок: листя вишні, смородини і дуба, амаранту, лаврового листа та часничку. Всі вони в залежності від кількості і поєднання, дають безліч смакових відтінків солоного хрусткого огірка на наших святкових столах.
Секрети соління огірків
Господині зробили певні спостереження, які, на їх думку, допомагають мати гарні солоні огірки
- ті господині, хто робить зимові заготовки за місячним календарем вважають, що найсмачніші огірки виходять, якщо за 5-6 днів до Молодика огірки на засолку залити маринадом (розсолом). Це потрібно, щоб до народження нового місяця огірки закатати в банку або поставити в льоху на зберігання;
- якщо зверху на огірки крім листя хрону покласти на кілька невеличких шматочків хрону (кореня), огірки не будуть пліснявіти;
- якщо соління буде робитися в дерев’яній діжці, тоді її треба добре пропарити. Для цього рекомендовано використовувати колодязну воду з додаванням кропу, чебрецю та інших пахучих трав;
- щоб уникнути бродіння в ємності і солоні огірки мали гостренький присмак, можна додати в банку 1-2 ложки гірчичного порошку або щіпку насіння гірчиці.
- щоб уникнути «вибухання» банки з засоленими огірками, досвідчені господині додають в розсіл 2 столові ложки ложки горілки або 1 столову ложку спирту.