Успенський піст один із самих суворих. Цього року він починається на Медовий Спас – 14 серпня. Готуватися до постування слід заздалегідь. Правила харчування на кожен день посту допоможуть краще спланувати бюджет і час. Точні дати вкажуть на тип їжі, яку можна вживати саме цього дня. Починаючи Успенський Піст 2021, слід пам’ятати, що в першу чергу – це очищення душі і думок. І це не дієта, а осмислена відмова від певної їжі, щоб очиститися від мирських гріхів.
Успенський піст 2021: точні дати і правила харчування на кожен день посту з 14 по 20 серпня
14 серпня: в цей день у народі святкується Перший – Медовий Спас або Маковея. Успенський піст 14 серпня починається з сухоїдіння. Можна вживати продукти рослинного походження без термічної обробки: хліб, вожу, сирі фрукти і овочі, сухофрукти, мед. Наприклад, на сніданок і вечерю можна їсти горіхи з медом, приправлені маком.
15 серпня: дозволені гарячі страви з додаванням невеликої кількості олії. Наприклад, каші, супи, тушковані овочі, гриби.
16 серпня: гарячі страви з олією. Можна вживати приготовлені рослинні страви з додаванням невеликої кількості олії – каші, супи, тушковані картоплю і овочі, гриби.
17 серпня: сухоїдіння. Можна вживати страви рослинні страви без термічної обробки. Це хліб, вода, сирі овочі і фрукти, сухофрукти,горіхи, мед.
18 серпня: гарячі страви взагалі без жирів. Дозволяється їсти рослинні страви без додавання навіть олії: каші, супи, тушковані овочі, гриби.
19 серпня: День Преображення Господнього, в народі – Яблучний Спас. Дозволено вживати рибу і морепродукти.
20 серпня: гарячі страви без олії. Дозволяється їсти рослинні страви без додавання навіть олії: каші, супи, тушковані овочі, гриби.
Успенський піст 2021: точні дати і правила харчування на кожен день посту з 21 по 27 серпня
21 серпня: сухоїдіння. Можна вживати страви рослинні страви без термічної обробки. Це хліб, вода, сирі овочі і фрукти, сухофрукти, горіхи, мед.
22 серпня: гарячі страви з олією. Дозволено варити рослинні страви з додаванням невеликої кількості олії: каші, супи, тушковані картоплю і овочі, гриби.
23 серпня: гарячі страви з олією. Можна вживати приготовлені рослинні страви з додаванням невеликої кількості олії: каші, супи, тушковані картоплю і овочі, гриби.
24 серпня: сухоїдіння. Дозволено лише сирі рослинні страви. Хліб, вода, сирі овочі і фрукти, сухофрукти, горіхи, мед.
25 серпня: гарячі страви без олії. Дозволяється їсти рослинні страви без додавання навіть олії: каші, супи, тушковані овочі, гриби.
26 серпня: сухоїдіння. Можна їсти сирі рослинні овочі і фрукти, зелень. Хліб, вода, сирі овочі і фрукти, сухофрукти,горіхи, мед.
27 серпня: гарячі страви без олії. Дозволяється їсти рослинні страви без додавання навіть олії: каші, супи, тушковані овочі, гриби.
Слід звернути увагу, що це рекомендації щодо харчування на кожен день Успенського посту для мирян. Але і такий режим харчування може бути складним. Тому, щоб не створювати небезпеку для здоров’я, особливо це стосується дітей, вагітних жінок і літніх людей, слід проконсультуватися з лікарем.
Знаючи в який день, якому типу харчування треба слідувати, можна вибрати підходящі страви. Рецепти деяких пісних страв допоможуть визначитися зі своїм меню.
Успенський піст 2021: рецепти пісних страв, які можна готувати у відповідні дні
Корисні поради за посиланням допоможуть готувати пісні страви, дозволені в зазначений день посту.
Рецепт пісної каші з гарбузом
Треба взяти 200 грам м’якоті солодкого гарбуза. залити водою, варити 15 хвилин. Сіль і цукор за смаком. Далі додаємо склянку промитого пшона, дочекатися закипання, накрити кришкою і потім томити на слабкому вогні до 30 хвилин. Після чого закутуємо каструлю в рушник і коідру і залишаємо в теплому місці на півгодини.
Пісний овочевий суп
Цей суп готується на воді. Нарізаємо 4 картоплини, заливаємо водою і варимо 10 хвилин після закипання. 500 грам свіжої капусти нарізаємо невеликими смужками, додаємо 1 потерту моркву. На дрібній тертці натираємо корінь селери і додаємо в суп. Заправити можна запашним перцем, лавровим листом і часником. Сіль за смаком.