ГоловнаАрхівМасляна 2022: дата, цікаві традиції і рецепти млинців

Масляна 2022: дата, цікаві традиції і рецепти млинців

Масниця, Масляна або Колодій – це не один день, а цілий тиждень, який передує Великому Посту до Великодня. Дата, коли відзначається Масляна 2022, як й в інші роки, змінюється. Цікаві традиції, як святкують в народі масляний тиждень і рецепти млинців, можуть стати в пригоді.

Дата, коли відзначається Масляна 2022?

У 2022 році масляний тиждень українці відзначають з 28 лютого по 6 березня. Масляний тиждень проходить перед початком Великоднього посту, який триває з 7 березня 2022 року по 23 квітня 2022 року.

Масляна (Масниця або Колодій), сирна неділя –  за народними традиціями знаменує закінчення зими і підготовку до весняних подій.

Масляна 2022: цікаві традиції святкування сирного тижня

З давніх часів в народі прийнято відзначати прихід весни. Сучасні українці з радістю святкують Масляний тиждень. На кожен день існують певні народні традиції.

Головна традиція – випікання млинців, приготування вареників, різні частування та веселі ігрища. На масляний тиждень було прийнято кожного дня ходити в гості і пригощати один одного. Кожен день тижня був присвячений певним видам частуванням. Практично всі дні масляного тижня присвячені спілкуванню між членами родини. Мудрі народні традиції були направлені на зміцнення сім’ї, родинних стосунків.

Завершується свято – у Масляну неділю, коли спалюють опудало зими, показуючи, що весні шлях відкрито.

Традиції в кожен день масляного тижня

У народі кожного дня масляного тижня прийнято слідувати певним народним традиціям.

Понеділок – зустріч

В перший день Масляного тижня прийнято закінчувати підготовку до святкування. Цей день називається «Зустріч». У понеділок масляного тижня прийнято пекти млинці і роздавати бідним і нужденним – як помин за померлими душами.

Вівторок – загравання

Це день всіх незаміжніх дівчат і жінок. У народі ще називають – сватання. В давнину у селі влаштовували оглядини. В цей день у гості запрошували знайомих парубків і частували їх млинцями. Потім дівчата і хлопці йшли кататися на санчатах. Такі огляди мали важливе значення, адже одразу після Масляної настає Великих Піст. В період Посту і Паски не можна брати шлюб. А от після Паски, ці масляні оглядини, коли молоді люди могли вподобати один одного, могли допомогти створити новою сім’ю.

Середа – ласунка

Цікава традиція середи: було прийнято, що теща (мама дружини) пече млинці і пригощає свого зятя. Теща накриває багатий стіл і вітаю чоловіка своєї доньки. В народі вважалося, що чим краще стіл, тим краще ставиться теща до свого зятя.

Четвер – розгуляй-загуляй

З цього дня розпочиналась так звана Широка Масляна. В цей день у селі не працювали, а влаштовували великі народні гуляння. Було прийнято танцювати, стрибати через багаття, кататися на санчатах наввипередки. Найголовніша забава дня – захоплення снігової фортеці. Спочатку дорослі і діти будують снігову фортецю. Потім вони діляться на дві команди: одна захищає фортецю, а друга – намагається захистити її.

П’ятниця – тещин вечір

Цей день навпаки від понеділка. Мама дружини у масляну п’ятницю приходить до зятя в гості, де він повинен смачно нагодувати свою тещу. Родзинка вечору, що теща приходить не сама, а зі своїми подругами. І, якщо зять поважає і любить тещу, він повинен догодити всім.

Субота – посиденьки зовиці

Напередодні останнього дня Масляної, проходить зустріч дружини з сестрою чоловіка (зовиці). Якщо зовиці неодружені, то в гості запрошувалися і самотні подруги невістки. А якщо зовиця одружена, то і подруги запрошувалися заміжні.

Неділя – проводи

Кульмінація Масляного тижня – проводи. Це останній день перед Великим Постом, в який всі доїдали все, що готувалося протягом тижня. все що залишалося – роздавали нужденним і бідним. Всім народом було прийнято спалювати опудало зими – проводи, щоб показати, що весні шлях відкритий.

Це важливий день, в який прийнято всім просити прощення один в одного. З цього і пішла назва: «Прощена неділя».

Масляна 2022: рецепти млинців для святкування

Рецепт ніжних млинців з секретним інгредієнтом

Американські «млинці» — панкейки, чудове доповнення «млинцевого» тижня.

Різнокольлрові млинці для створення весняного настрою.

Рецепт млинців на розсолі

Тоненькі млинці з секретним інгредієнтом

Рецепт млинців «3 склянки» легко і швидко готувати

Як приготувати млинці, уникнувши помилок і від чого залежить смак млинців

Що робити, якщо млинці рвуться і як цьому зарадити

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст