Млинці – це головна страва на Масляну, але це чудова страва й в інші дні. Цікавий рецепт млинців «3 склянки», дозволить отримати тоненькі млинці, якщо чітко слідувати інструкції. Цей рецепт дуже легкий і його легка запам’ятати, завдяки однаковій кількості базових інгредієнтів.
Рецепт млинців «3 склянки»: інгредієнти
За даним рецептом можна взяти 3 склянки, або іншу ємність, наприклад, баночку, але це повинна бути єдина одиниця виміру на 3 продукти. Якщо хочеться, щоб млинці вийшли тоненькі, тоді треба брати продукти, які не будуть сильно піднімати тісто при випіканні.
Інгредієнти на млинці
- молока – 1 склянка;
- вода питна – 1 склянка;
- борошно пшеничне вищого гатунку – 1 склянка;
- яйця – 2-3 шт.;
- цукор – 2 столові ложки;
- олія – 1 столова ложка;
- розпушувач для тіста – 0,5 чайної ложки (якщо хочете, щоб млинці були з дірочками) або
- харчова сода – 1/4 чайної ложки;
- дрібка солі.
За бажанням замість води можна взяти таку саму кількість вершків (1 склянка). Але слід зважати, що калорійність млинців зросте і вони будуть більш ситними.
Рецепт приготування млинців «3 склянки»
Готуючи млинці хочеться, щоб вони вийшли гарними, а тим більше на Масляну, коли існує стільки прикмет.
Спочатку готуємо тісто на млинці
- У ємність розбиваємо яйця, додаємо сіль і цукор і збиваємо до легкої піни.
- Доливаємо молоко (не холодне! кімнатної температури) і розмішуємо.
- Потім додаємо розпушувач і просіяне через сито борошно і розмішуємо.
- Після цього доливаємо склянку питної води, можна взяти кип’ячену, і треба перемішати.
- Наприкінці у тісто додаємо олію і знову обережно перемішуємо.
- Щоб млинці вийшли гарними, треба дати тісту трохи постояти.
Як правильно смажити млинці: загальні рекомендації
- Готуючи млинці, треба слідкувати, щоб консистенція тіста була правильною. Після того як тісто постояло, його ще раз потрібно перевірити на густоту. Іноді буває, що воно стає густішим через набухання борошна. У такому випадку потрібно додати зовсім небагато рідини і розмішати. Тобто, якщо тісто густо наливається і млинець вийшов товстим, то потрібно ще влити води або молока.
- Сковорідка для смаження млинців повинна мати товсте дно або треба вибрати пательню для млинців з антипригарним покриттям.
- Для смаження млинців краще тримати окрему пательню, щоб її не мити. Тоді на ній залишається непомітна жирна плівка, яка не дасть млинцям приставати до її дну. Або ж – мити тільки гарячою водою і ганчіркою без застосування миючих засобів.
- Наливати тісто на сковороду потрібно стільки, щоб цієї кількості вистачало розмазати, або розтрясти його по всій поверхні. Якщо налити забагато тіста, млинці будуть затовсті.
- Визначити готовність млинця можна по краям, які змінюють колір і трошки ніби відстають від поверхні пательні.
Даний рецепт млинців «3 склянки» добрий ще тим, що завдяки рівній пропорції інгредієнтів, млинці будуть довго залишатися м’якими і ніжними. Звичайно, існує багато рецептів для випіканні млинчиків. Треба пам’ятати, якщо в рецепті буде більше молока, тоді такі млинці не будуть довго зберігатися такими ж смачними. Отже їх треба з’їдати одразу.
Смачного!
Масляний тиждень має свої давні традиції. В ці сім днів прийнято готувати млинці. Тому ідеї рецептів можуть знадобитися на Масляну, або ж просто для частування своєї родини.
Рецепт ніжних млинців з секретним інгредієнтом
Американські “млинці” – панкейки, чудове доповнення “млинцевого” тижня.