ГоловнаСмачногоКомпот з вишень: простий рецепт заготовки на зиму (2 рецепти)

Компот з вишень: простий рецепт заготовки на зиму (2 рецепти)

Простий рецепт заготовки на зиму дозволить легко і швидко приготувати компот з вишень. А такий компот з вишень – це не лише смачний напій з привітом з літа, а ще й велика кількість ягід, які пригодяться нам для випічки. Пропонується 2 рецепти приготування – без варки сиропу і рецепт компоту з вишні з цукровим сиропом.

Компот з вишень: корисні поради, щоб отримати смачний напійКомпот з вишень: корисні поради, щоб отримати смачний напій

Вишневий компот можна варити як зі свіжої ягоди, так і з замороженої. Існують прості правила, слідування яким допоможе мати смачний і насичений на смак компот з вишень

  • Для приготування вишні на зиму, в тому числі і для компоту з вишні, слід вибирати цупкі, не перезрілі ягоди.
  • Видаляти кісточки не обов’язково, слідуйте рекомендаціям рецепту, за яким ви готуєте. Потрібно зважати лише на те, що наявність чи відсутність кісточки впливає на смак. Якщо залишити кісточку, компот з вишні буде більш терпкий за смаком і такий напій менше зберігається – до 1 року.
  • Компот з вишні готується двома способами: з сиропом, тобто готується цукровий сироп чи без сиропу. Кухарі вказують, що приготування вишневого компоту без сиропу потребує більше досвіду, тобто його трошки складніше готувати.
  • Професійні кулінари радять не добавляти багато цукру у зимові страви з вишнею, щоб вони не були занадто солодкі і не втратили той неймовірний вишневий смак.
  • В компот з вишні, де є цукор, щоб прибрати надмірну солодкість, можна додати черешню чи порізане на скибочки яблуко кислих сортів.
  • Щоб підсилити аромат вишневого компоту, можна додати трохи сушених ягід – 3-4 сушені вишні на банку.

Компот з вишень: 2 рецепти вишневого компотуКомпот з вишень: простий рецепт заготовки на зиму, інгредієнти і приготування

Це дуже простий рецепт приготування, який не потребує ні великого досвіду, ні надмірних зусиль. За даним рецептом нам знадобляться наступні

інгредієнти

  • вишня – 1,5 склянки;
  • цукор – 2 склянки;
  • питна вода.

Рецепт приготування вишневого компоту

  1. Ягоди вишні перебрати і промити під проточною водою, відкинути на дуршлаг і дати обсохнути кілька хвилин.
  2. Вишню кладемо у 3літрову банку, зверху висипаємо цукор і заливаємо по вінця кип’яченою водою.
  3. Банку накриваємо кришкою і ставимо у каструлю для стерилізації компоту протягом 30 хвилин. Нагадаємо, що на дно каструлі слід покласти рушник або серветку, щоб банка не тріснула.
  4. Після стерилізації компот з вишні закатуємо ключем для консервації і перевертаємо на кришку для охолодження.

Зберігати цей вишневий компот слід у прохолодному місці.

Компот з вишень: простий рецепт з цукровим сиропом заготовки на зиму, варимо сиропКомпот з вишень: простий рецепт з цукровим сиропом заготовки на зиму

Даний рецепт потребує трохи більше часу, за ним ми будемо готувати цукровий сироп. Але, якщо слідувати покроковим рекомендаціям рецепту, ніяких складнощів виникнути не повинно.

Кількість продуктів подано з розрахунку на 3 літрову банку вишневого компоту (в середньому).

Інредієнти для компоту з вишень у сиропі:

  • вишня (ягоди) – 500 г;
  • цукор – 1 склянка;
  • вода чиста питна – 2,5 л.

Рецепт приготування вишневого компоту з цукровим сиропом

  1. Вишню перебираємо, миємо і викладаємо на рушник, щоб ягоди просохли від зайвої вологи.
  2. В підготовлену стерилізовану банку насипаємо вишню. (Якщо ви консервуєте більше компоту, то в середньому на одну трилітрову банку йде 500 г вишні).
  3. Воду доводимо до кипіння – на одну трилітрову банку 2,5 л води і заливаємо вишню до самого верху банки, накриваємо кришкою й залишаємо так на 15 хвилин.
  4. Потім зливаємо воду в каструлю (щоб ягоди не випадали можна скористатися кришкою з дірочками чи просто прикрити горло банки шумовкою).
  5. У каструлю висипаємо цукор (на 1 банку йде одна склянка цукру) і кип’ятимо сироп.
  6. Отриманий цукровий сироп виливаємо в банку з вишнею з верхом. Тобто сиропу потрібно залити стільки, щоб коли будемо закривати банку кришкою, частина сиропу витекла з неї. Це дасть нам впевненість, що в банці не залишилося повітря.
  7. І одразу закатуємо банку ключем для консервації, перевертаємо на кришку і під ковдрою або пледом залишаємо охолоджуватися.

Наш компот з вишень готовий до зими

Порада: у перевернутому вигляді вишневий компот слід залишити під ковдрою на 2 дні. За цей час, крім того, що напій природнім шляхом охолоне, ми ще й можемо впевнитися чи щільно закатали банку. Якщо ні, одразу побачимо пролитий сироп. Якщо так сталося, можна спробувати врятувати компот з вишень. Для цього весь вміст банки треба вилити в каструлю і кип’ятити протягом 10-15 хвилин. А потім знову закатати в банку.

Смачного!

Вишня у власному соку на зиму: рецепт приготування

Як виміряти цукор й інші продукти склянкою

Як стерилізувати банки різними способами

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст