Існують різноманітні варіанти для зниження ваги, засновані на регулюванні того, що слід вживати. Але не всі знають, що крім продуктів, їх кількості, слід зважати і на час вживання їжі. Дієта за біоритмами з графіком харчування допоможе більш зважено підходити до процесу схуднення.
Які особливості дієти за біоритмами
Багато жінок, намагаючись скинути вагу не обмежуються тим, що включають в раціон харчування корисні продукти, які сприяють прискоренню метаболізму. Застосовуючи дієту, яка враховує біоритми людського організму, можна досягти значно кращих результатів по зниженню ваги.
Особливість біоритмічної дієти, на думку дієтологів, полягає в тому, щоб вживати їжу у найкращий час, який максимально сприяє засвоєнню корисних речовин, які містяться у стравах.
Графік харчування, який рекомендує дієта за біоритмами
Ранок
З 6 до 10 ранку – найкращий час вживати «важку» їжу. В цей час доби шлунок і кишечник максимально активні, тому дієтологи рекомендують вживати продукти з великим вмістом клітковини, вуглеводів і білків. Все, що з’їдено в цей період часу, буде повністю засвоюватися організмом і переходити в енергію. Фахівці наполягають, що перший прийом їжі повинен бути більш ситним, а не просто вівсяні пластівці чи легка каша.
Рекомендація: перед сніданком за 15 хвилин треба випити склянку води з лимонним соком і медом – по 1 чайній ложці кожного інгредієнту.
День
В обід з 13 до 15 години кишківник і шлунок знову переходять в активну фазу. В цей період доби вживана їжа, завдяки активності ферментів, буде розщеплюватися на цукор і крохмаль. М’ясо або риба з овочами дуже корисна їжа в цей період.
Полуденок
Фахівці вважають ідеальний час для фізичної активності – з 16 до 17. В цей час рекомендується пити достатню кількість рідини, якщо ви тренуєтеся.
Вечеря
З 17 до 19 години найкращий час для легкої вечері. Дієтологи рекомендують вживати легкі страви. Дієтологи рекомендують на вечерю їсти овочі з рибою або куркою, молодий сир і несолодкі фрукти. Слід пам’ятати, що калорійність їжі, яка вживається ввечері, повинна бути вдвічі меншою, ніж на сніданок.
В організмі після 19 години всі процеси уповільнюються. Тому, якщо виникає відчуття голоду, можна випити склянку кефіру, йогурту або трав’яного чаю.