ГоловнаКрасуняЧому вага стоїть на місці: п’ять головних причин надмірної ваги

Чому вага стоїть на місці: п’ять головних причин надмірної ваги

Багато жінок намагаються схуднути, щоб, якщо мати й не еталонну фігуру моделі, та, принаймні, мати гармонічний вигляд відповідно до свого віку. Але часто буває, що, незважаючи на всі наші зусилля з дієтами, фізичними вправами, здоровим способом життя, зайва вага стоїть на місці і не зрушує ні на грам. Якщо ви все ж таки маєте надмірну вагу, хоча вже все перебробували, зверніть ще раз увагу на п’ять головних причин надмірної ваги.

Ви  переїдаєте і це головна причина того, що ви маєте надмірну вагу

Одна з найпоширеніших причин того, що вага стоїть на місці – переїдання. Коли ви налаштувались на правильне харчування, часто поза увагою залишається важливий момент – більша частина «корисних» продуктів не поступається у калорійності звичайним, так званим – шкідливим продуктам. Такі приховані калорійні вороги можуть ховатися у «корисних» перекусах – горіхах, сухофруктах і, навіть, у знежиреному сирі. Дієтологи наголошують, що головне правило втрати ваги – недобір калорій. Якщо з’їдається більше калорій, ніж витрачається, то вага буде стояти на місці, а може навіть і зростати.

Ви замало фізично активні, тому вага стоїть на місці

Намагаючись швидше схуднути, жінки часто перевантажують себе виснажливими кардіотренуваннями, але для ефективного зниження ваги цього недостатньо. Силові тренування у поєднанні з помірним кардіо, здатні істотно пришвидшити метаболізм та спалювання калорій. Це напряму веде до зменшення ваги за рахунок жирової маси. Окрім цього, після такого плану тренувань (силові вправи та помірне кардіо), організм ще деякий час буду витрачати енергію, бо активно працюючим м’язам потрібне «підживлення», яке вони будуть отримувати із жирів.

Пийте більше води, споживайте більше клітковини

Швидкий обмін речовин напряму впливає на стрункість: щоб вага уходила, треба пришвидшувати метаболізм. Для цього потрібно бути активними, добре висипатися (не недооцінюйте цей фактор), витримувати споживання рідини, і, звичайно, правильно та збалансовано харчуватися. Можливо, метаболізм уповільнився, бо у раціоні недостатньо продуктів, багатих на клітковину та білки. Також, необхідно пильнувати за кількістю випитої води – метаболізм може сповільнюватись з-за обезводнення організму. Чаї, компоти, кава не враховуються – тільки звичайна питна вода. На повільний обмін речовин, що перешкоджає схудненню, впливають також низьковуглеводні чи низькожирні дієти, зловживання алкоголем.

Пам’ятаємо, що з віком, метаболізм уповільнюється.

Потурбуйтесь про своє здоров’я, тому що це теж може бути причиною того, что понад усі зусилля вага стоїть на місці

На жаль, фізіологічні відхилення більш за все впливають на наше самопочуття, ми можемо навіть не здогадуватись про справжні причини, які можуть критися у малопомітних факторах. Якщо ви чесно виконуєте всі правила, які обрали для зменшення ваги – правильно харчуєтесь, прискорюєте метаболізм, достатньо відпочиваєте, регулярно й правильно тренуєтесь, причиною «застою» ваги може бути захворювання. В такому випадку необхідно звернутися до лікаря та здати аналізи. Серед причин, що прямо впливають на фізичний стан, можуть бути проблеми щитовидної залози, інсулінова резистентність і дисфункція надниркових залоз

Не вживайте їжу неконтрольовано, харчуйтесь за правилами

Про необхідність правильного харчування знають всі. Але, на жаль, не всі притримуються його правил. Сніданок задає тон усьому дню. Перший прийом їжі – найголовніший прискорювач метаболізму. Він рятує нас від переїдання на впродовж усього дня. Але важливо й те, яку по калорійності їжу ви вживаєте у різний час доби. Необхідно пам’ятати, що вечеря повинна бути не дуже калорійною та легко засвоюватись. Якщо ви слідкуєте за добовою калорійністю ваших страв, на вечерю калорій повинно бути у 2 рази менше, ніж на обід.

Також, не треба недооцінювати важливість психологічного фактору для схуднення. Вам можуть в цьому допомогти поради писхологів, як позбутися зайвої ваги.

Кожна людина індивідуальна. Вага стоїть на місці не тому що, ви неправильно підібрали дієту, а тому що порушуєте правила харчування. Підберіть свій оптимальний режим харчування і неухильно дотримуйтесь його. Це може бути дворазове харчування з перекусами, трьохразове повноцінне харчування, дробове харчування чи лікувальне голодування: сплануйте свій раціон, який буде вам на користь и найбільше підійде для вашого організму.

 

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст