ГоловнаПсихологіяЗайва вага: поради від психологів

Зайва вага: поради від психологів

Жінки, яких турбує зайва вага, пробують позбавитися її за допомогою дієт, фізичних навантажень, медитації, наговорів тощо. Вчені вивчали цю проблематику і дійшли висновку, що часто головною причиною зайвої ваги стають психологічні проблеми.

Основні психологічні причини зайвої ваги

Психологи стверджують на основі багатьох проведених досліджень, що зайва вага – це часто реакція жіночого організму на стрес. Ми вже обговорювали деякі причини стресу і депресії у заміжніх жінок.

Психологи радять перед тим, як розпочати війну з надмірною вагою за допомогою дієт і надважких фізичних вправ, подумати над деякими питаннями і подолати внутрішні психологічні установки, що могли складатися роками.

Дитяча травма як причина переїдання і зайвої ваги в майбутньому

Дитяча травма може бути причиною різноманітних проблем у дорослому віці. Організм може реагувати на неї по-різному: або організм впорався з нею за допомогою своїх внутрішніх ресурсів, чи з допомогою ззовні, коли цю травму було виявлено. Або ж, буде відбуватися набір надмірної ваги без видимих для того причин. Якщо головний мозок зможе з цими проблемами впоратися або викреслити з пам’яті, то організм завжди буде пам’ятати.

Психологи радять проаналізувати причини дитячої проблеми і виключити даний стрес.

Зайва вага як наслідок невистачання любові в житті

Постійна тяга до солодкого і мучного, які не були властиві Вам раніше, можуть свідчити про те, що Вам не вистачає любові. Адже ще з дитячого віку, багато людей всі проблеми заїдати чимось солоденьким і смачненьким. Така поведінка безумовно позначилася на фігурі. Якщо кожен раз після з’їденого солодкого і мучного Ви відчуваєте провину в цьому, то в першу чергу організм починає відкладати зайву вагу на боках.

В такій ситуації потрібно переналаштувати думки: не замислюватися про кількість з’їденого, а думати, що ласощі – це джерело енергії.

Безтурботливе ставлення до свого тіла як одна з причин переїдання

Наше тіло добре відчуває, як ми до нього ставимося. Якщо ми не приділяємо йому увагу, не турбуємося про нього, в результаті тіло реагує і починає захищати себе, набираючи зайву вагу.

Порада психолога: любіть своє тіло і шануйте його, прислухайтеся до його проблем. Варто полюбити тіло, чи, принаймні, перестати ненавидіти. Коли ви це зробите, воно Вам віддячить поступово відмовляючись від зайвих кілограмів.

Зайва вага і переїдання як сліцтво насилля і конфликтів

Насилля над жінкою. Це жахлива ситуація, якщо над жінкою було скоєно насилля. Чи то було сексуальне домагання або рукоприкладство, чи моральний тиск. На підсвідомому рівні тіло хоче спотворити себе. Тому організм буде подавати сигнал у мозок накопичувати жири, щоб тіло стало відразливим для оточуючих.  Це своєрідний підсвідомий захист жінки від насилля, щоб її більш не кривдили. Насилля це величезна проблема, з якою важко впоратися наодинці. Краще звернутися за допомогою до психолога.

Зверніть увагу, що окрім психологічних проблем причиною зайвої ваги може буте банальне недотримання правил здорового харчування. Перевірте себе, притримуєтесь ви їх чи ні.

Якщо Ви дійсно маєте намір схуднути і позбавитись зайвої ваги, перед початком процесу прикладіть зусилля і подумайте. Важливо чесно розібратися зі своїм внутрішнім світом і зі своїм минулим. У разі, коли Вам вкрай важко це зробити самостійно, зверніться до фахівця. Завжди пам’ятайте, що зайва вага – це не вирок!

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст