ГоловнаПсихологіяТоксичні люди, як їх розпізнати на початку знайомства

Багато людей у повсякденному житті стикаються з проблемою спілкування з токсичними людьми. Токсичні люди – це ті особи, спілкування з якими викликає негатив, поганий настрій, втрату життєвих сил. Тому дуже важливо знати хто такі токсичні люди і як їх розпізнати. Достовірних методів виявлення токсичних людей не існує. Однак деякі ознаки поведінки чи самопочуття дозволяють зрозуміти поганий вплив.

Токсичні люди, як їх розпізнати: критика і обливання брудом

Якщо під час знайомства з новою людиною, Ваш співрозмовник раз у раз критикує або скаржиться на того, хто зараз відсутній, це може свідчити про те, що перед Вами стоїть токсична особа. І варто Вам відійти, як поливати брудом будуть вже Вас самих.

Виняток – коли подібні негативні коментарі обґрунтовані і підтверджені фактами.

Токсичні люди, як їх розпізнати: такі люди постійно жаліються та бідкаються

Більшість токсичних людей звикли жалітись на все: на життя, на дорожнечу, на погоду – що сонце світить, чи йде дощ, на поганих людей тощо. Їх скарги та бідкання безпосередньо впливають на Ваш настрій, продуктивність праці і навіть стан здоров’я. Крім того, Ви ризикуєте опинитися в їх пастці, намагаючись зробити їх щасливими. Але це марна справа.

Тому, якщо хтось починає своє знайомство з численних скарг, потрібно добре подумати над тим, чи хочете Ви бачити поруч таку людину і вислуховувати її вічне ниття та невдоволення життям.

Токсичні люди, як їх розпізнати: вони вимагають особливогро ставлення до себе

Представники такої категорії людей звикли все отримувати в першу чергу, вони вимагають особливого ставлення для себе. Наприклад, часто на роботі вони сподіваються здавати звіт коли їм зручно, а не як потрібно згідно вимог у компанії. Чи вони хочуть безкоштовно отримати від Вас будь-яку послуг – піти на захід, поїхати кудись. Це при тому, що інші люди, у тому числі, близькі до Вас – чинять, як це правильно і прийнято у суспільстві.

Щоб краще зрозуміти, уявіть, що при першій зустрічі хтось Вас просить про послугу, то що ж він буде просити і вимагати через деякий час.

Токсичні люди, як їх розпізнати: хвастощі

Токсичні люди дуже люблять вихвалятися. Якщо Ви запросили когось на співбесіду, цілком природно, що людина почне розповідати про всі свої досягнення. У всіх інших випадках той, хто постійно розпинається про успішність свого попереднього проекту або про казкові розміри свого доходу, нову машину тощо, намагається залізти Вам в голову. Будьте пильні.

Токсичні люди, як їх розпізнати: вони примушують виправдовуватись та догоджати

Іноді ситуації складаються так неочікувано, що просто вражає.  Наприклад, Вас раптово охоплює гостра потреба пояснити ледь знайомої людини, що змусило зробити Вас той чи інший вибір, або чому Ваша організація – зовсім не така погана.

Той, хто змушує Вас постійно виправдовуватися або виправдовувати свої переконання, з часом стане нестерпним для спілкування.

Якщо людина одразу після знайомства вимагає у Вас допомогу – крім критичних ситуацій – в майбутньому буде маніпулювати Вами все більше і більше. Тому не варто догоджати.

Токсичні люди, як їх розпізнати: Ви їм не цікаві

Якщо Ви зіткнулися з ситуацією, коли нова знайома за перші півгодини спілкування розповіла про свою сім’ю, улюблену зачіску, кішку, яка погана свекруха і як їй важко живеться з другим чоловіком, задумайтесь. А чи запитала ця людина у Вас щось? Чи поцікавилась Вашим життям та уподобаннями? Якщо ні, не варто продовжувати такий контакт, адже Ви не цікаві для людини. Ситуація, коли хтось очікує, що Ви будете цікавитися кожним аспектом його життя, але при цьому не виявляє зацікавленості у Вашому, швидше за все, є токсичним людиною. Будьте напоготові.

Токсичні люди можуть спровокувати погане самопочуття

Прислухайтеся до своєї інтуїції. Чи хотіли б Ви провести з новою знайомою цілу годину за обідом або сходити разом на каву? Якщо спільне проведення часу з кимось викликає у Вас напругу або здається неприємним, є ймовірність того, що ця особа токсична для Вас. З’ясуйте, що є причиною Вашого поганого самопочуття.

Якщо це викликано іншими культурними традиціями співрозмовника або ж Вас засмучує рівень його інтелекту і успішність, то Вам потрібно попрацювати над собою. Але не виключено, що це просто токсична людина, і Вам слід довіритися своїм інстинктам.

В нашому житті трапляється, що й родичі можуть бути токсичними для Вас через заздрощі чи інші життєві ситуації. Варто пам’ятати це і берегти своє оточення, щоб спілкуватися з приємними для Вас людьми.

Ви не можете копіювати текст