Після відносного липневого перепочинку, в останній місяць літа настає гаряча пора. Основний час займає збір врожаю, проте є чимало робіт по підживленню, поливу, обрізкам дерев та кущів. Корисні поради досвідчених фахівців на серпень 2022, щоб нічого не забути, підкажуть роботи в саду, які потрібно поробити за місячним календарем та агротехнічними правилами вирощування плодових дерев і кущів. Адже це запорука нашого врожаю наступного року
Серпень 2022: що робити в саду в серпні агротехнічними правилами, корисні поради фахівців
10 важливих порад, завдяки яким ми встигнемо все зробити і нічого не забудемо
Збір урожаю ягід та фруктів
У серпні дозрівають ранні сорти яблук, груш, аличі, обліпихи та пізня вишня. Встигають горобина та аронія, завершують плодоношення смородина та аґрус.
Збираючи плоди з дерева, треба намагатися не пошкодити шкірку, щоб плоди добре й довше зберігалися. Падалицю треба спалювати, щоб не розмножувалася плодожерка. Сорти аличі, схильні до осипання, тому їх треба знімати в першу чергу.
Порада:
Не давайте яблукам та грушам перезрівати, слід їх знімати з дерева за 3-5 днів до дозрівання.
Перевірка щеплення дерев та роботи з окулірування.
Якщо в липні робилося щеплення, треба контролювати їх приживаність. Невдалі щеплення треба відразу видаляти, щоб дерево не витрачало на них сили. До середини місяця варто завершити окулірування яблуні, груші та горобини.
Окулірування вічком – легкий спосіб літнього щеплення дерев
Посадка живців
Наприкінці серпня – на початку вересні слід висаджувати живці на їх постійне місце. У посадкову яму обов’язково треба додати перегній або компост (1 відро), що перепрів. Обов’язково треба прибрати бур’яни, якщо вони з’явилися.
Обрізка малину та посадка саджанців.
Треба видалити поросль і всі стебла, що відплодоносили. Ближче до кінця серпня можна починати посадку саджанців – вони в цей час добре приживаються.
Як правильно обрізати малину навесні, влітку та восени
Посадка суниці (полуниці)
Серпень гарний період для розмноженням кущів, щоб молоді рослини встигли прижитися та наростити зелену масу для прикриття кореневища. Це допоможе суниці краще перенести перші заморозки та пережити зиму. Також, проводяться розпушування грунту в міжряддях та підживлення полуниці. Можна внести під кожен кущ по 1 ч.л. будь-якого комплексного осіннього добрива. Зайві вуса треба видаляти, щоб вони не послаблювали рослину.
Догляд за смородиною та агрусом
Після плодоносіння треба приділити час кущам – обрізати хворі та сухі пагони, розпушити грунт навколо куща, підживити. За потреби слід обробити смородину та аґрус від шкідників:
- розпушити грунт і видалити бур’яни. Оглянути рослини на наявність шкідників. Якщо необхідно, слід провести обприскування 1% розчином бордоської рідини або народними засобами.
- підживлення рослини калійно-фосфорними добривами (30-40 г суперфосфату та 15-20 г сірчанокислого калію на 1 дорослий кущ).
Догляд за смородиною після збору врожаю
Полив дерев і кущів
В серпні потрібно поступово зменшувати поливи, але ще не припиняти повністю, якщо тривають сухі та спекотні дні. Це важливо – ягідні кущі потребують вологи, , тому що в них формуються квіткові бруньки на наступний сезон. Полийте їх теплою водою з розрахунку:
Пропорції поливу на серпень
- червона смородина – 1-2 відра на кущ;
- чорна смородина – 3-4 відра;
- аґрус – 4-6 відер;
- малина – 5-6 відер на 1 квадратний метр.
Санітарна обрізка дерев та кущів
Обрізка дерев – один із засобів оновлення саду і запорука гарного врожаю наступного сезону. Тому не можна нехтувати цією процедурою і слід виконувати, притримуючись простих правил, які надані.
Догляд за виноградом
- Збір врожаю ранніх сортів. Грони треба зрізати гострим ножем і намагатися на пошкодити воскове покриття ягід, щоб виноград краще і довше зберігався.
- Середні та пізні сорти винограду варто підживлювати фосфорно-калійними добривами (за інструкцією).
- Проводимо карбування.
Підготовка ям для осінньої посадки саджанців.
В серпні саме час підготувати посадкові ями, щоб до осені ґрунт ущільнився, а його структура покращала. Місце для посадки слід вибирати з урахуванням потреб садової культури. Розмір ями повинен відповідати розміру коріння саджанця.
Серпень 2022: роботи в саду за місячним календарем, коли садити полуницю, посадка та посів квітів
З серпня можна проводити осінню посадку полуниці. Це вважається кращим періодом посадки, ніж весняна посадка.
Посадка квітів в серпні 2022 за місячним календарем
- однорічні квіти — 1, 2, 3, 4, 5, 6, 13, 14, 22, 23, 24, 29, 30, 31 серпня 2022
- багаторічні квіти — 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 13, 14 , 17, 18, 19, 22, 23, 24, 29, 30, 31 серпня 2022
- цибулинні та бульбові квіти — 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 14, 17, 18, 19, 29, 30, 31 серпня 2022
Коли садити полуницю (суницю) в серпні 2022
- 1, 2, 3, 4, 9, 10, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 29, 30, 31
Заборонені дні в серпні — 12, 26, 27, 28
Місячний календар садівника 2022: сприятливі дні для щеплення, посадки дерев і кущів