ГоловнаСад та городЯкі дерева можна висаджувати поряд, таблиця сумісності рослин в саду

Які дерева можна висаджувати поряд, таблиця сумісності рослин в саду

Які дерева можна висаджувати поряд, а які – ні, важливо знати, щоб отримувати гарний урожай фруктів і ягід. Таблиця сумісності рослин в саду допоможе зорієнтуватися і правильно запланувати посадку нових культур. Садоводи дали поради, які фактори потрібно враховувати при розташуванні дерев у саду.

Які дерева можна висаджувати поряд, загальні поради садівників і таблиця сумісності

Можливість рослин продуктивно співіснувати поруч називають алелопатія. Вона буває як негативною, так і позитивною і включає різні чинники. Оптимальної сумісності рослин можна досягти, якщо поруч одне з одним висаджувати рослини одного виду, наприклад, яблуні з яблунями, груші з грушами, вишні з вишнями. Проте такий сад навряд чи кому сподобається через свою одноманітність. Через це наші садки перемішують різні рослини і вражають своєю красою оточуючих.

Плануючи висаджувати нові саджанці в саду, потрібно врахувати максимально сприятливе сусідство між деревами. Наприклад, груша добре почуватиметься поряд з яблунями і горобиною. Але сусідство вишні або персика буде поганим для груші.

Таблиця сумісності рослин в саду допоможе при плануванні саду.

Які дерева можна висаджувати поряд, таблиця сумісності рослин в саду
Таблиця допоможе правильно запланувати посадку нових саджанців

Самим поганим “сусідом” по саду вважається волоський горіх. Це дерево часто стає токсичним і може пригнічувати практично всі плодові культури. Тому, якщо є бажання посадити волоський горіх, то краще знайти йому місце на околиці ділянки, де він нікому не буде заважати.

Які дерева можна висаджувати поряд і притримуватися певного стилю у ландшафтному плануванні

Висаджувати дерева можна, враховуючи ту чи іншу схему, щоб отримати той варіант ландшафту, який буде і радувати око, і давати гарний урожай. Зазвичай виділяють 2 основних стиля саду:

  • регулярний (геометричний);
  • ландшафтний (природній).

Регулярний (геометричний) тип саду

Які дерева можна висаджувати поряд, таблиця сумісності рослин в саду
Геометричний тип планування фруктового саду

Такий сад характеризується розташуванням дерев так, щоб вони утворювали симетричні фігури – квадрати або прямокутники. Садівники рекомендують висаджувати дерева в рядки так, щоб між ними можна було прокласти прямі доріжки.

Дерева в саду можна також висаджувати у шаховому порядку. Це дозволить їм отримувати більше сонячного світла – вони не будуть перекривати його одне одному.

Якщо сад розташований на схилі пагорба, то дерева у ньому потрібно висаджувати перпендикулярно схилу.

Ландшафтний (природній) тип саду

Які дерева можна висаджувати поряд, таблиця сумісності рослин в саду
Природній (хаотичний) тип висаджування рослин у саду

Такий підхід до планування саду виглядає більш природнім, адже в природі дерева ростуть хаотично. За цим стилем дерева у саду можна висаджувати так, як до вподоби, але враховуючи, які з них можна садити поряд. Такий варіант посадки плодових дерев більше підходить для нерівних ділянок. Добре ландшафтним типом скористатися, якщо на ділянці багато нерівних місцин, впадин і пагорбів. Цей вибір планування саду гарний, тому що хаотичне розташування плодових дерев нівелює недоліки ділянки і створить відчуття природної композиції.

Рекомендації, як правильно проводити обрізку дерев

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст