[the_ad id="53171"]

Як поливати рослини в спекотну погоду? Корисні поради досвідчених городників

Влітку важливо правильно проводити полив рослин, щоб зволожити їх і при цьому не завдати шкоди. Корисні поради або ж для когось це скоріше нагадування, як поливати рослини в спекотну погоду, що допоможе добре зволожити рослини й ґрунт і уникнути помилок, через які рослини можуть постраждати

Основні правила поливу в спеку

В літній період, коли земля пересихає, важливо не поливати, а ПРОливати грунт. Мається на увазі, що полив відбувається в декілька етапів: перший раз зволожується земля, коли вся вода проникла в грунт, додаємо ще води й так декілька разів. Кожного разу роблячи перерву, щоб вилита вода добре всмокталася в грунт.

  • Полив слід регулювати в залежності від складу грунту: глинисті та «важкі» грунти треба поливати менше, тому що вода затримується у верхніх шарах і через це коріння може почати підгнивати. Відповідно легкі, піщані (та схожі) грунти потребують більшого поливу, тому що вода дуже швидко проходить в глибину і рослина може не встигнути набрати вологи.
  • Після поливу, коли земля ввібрала в себе всю воду, слід розпушувати землю (верхній шар), щоб не утворювалася скоринка, яка перекриє доступ повітря до коріння рослин. За змоги, можна замульчувати грядки скошеною травою (слідкуємо, щоб без насіння), деревною корою чи гілками хвойних рослин (сосна).
  • Не можна допускати застій вологи навколо дерев, тому що коріння не отримуватиме кисень, загинуть аеробні мікроорганізми, які живуть на поверхні землі й потребують повітря. Також, застій води провокує появи різних захворювань у рослин.

Як правильно поливати в спеку огірки, капусту, помідори, кабачки, моркву й іншу городину

Нагадаємо найважливіше правило: не можна поливати в спеку, коли на грядку падають прямі сонячні промені та не можна допускати потрапляння води на листя, коли сонце ще не сіло – можна попекти листочки.

Як поливати огірки

Огірки найкраще сприймають полив під коріння методом дощування. Не можна допускати оголення коріння. Якщо таке сталося, підгорніть огірки.

Полив капусти

Капуста потребує багато вологи, тому рекомендується рясно поливати під корінь, уникаючи його оголення. Важливо: днів за 10 до збору врожаю капусти полив зменшуємо, щоб не порепалися качани.

Як правильно поливати помідори

До томатів найкраще застосовувати помірний прикореневий полив. Особливості поливу томатів на різних стадіях:

  • під час цвітіння помідори потребують трохи більшого зволоження;
  • в період дозрівання полив зменшуємо, щоб плоди не набули водянистого смаку.

Полив кабачків та гарбузів

Ці культури не потребують великого зволоження, але 1-2 рази на місяць слід поливати. Кабачки і гарбузи треба добре проливати (дивитися вище, як це робиться). В середньому на одну рослину треба вилити не менше двох відер води. Перед збором врожаю, за чотири тижні припиняємо полив кабачків та гарбузів.

Як поливати моркву та буряк

Ці культури поливаємо лійкою, на якій стоїть насадка з розпилювачем, одразу, як з’являються паростки. Слід пам’ятати, що через посуху чи через надмірне зволоження, морква буде тріскатися. Періодично буряк можна поливати трошки підсоленою водою (на 10 літрів 1 столова ложка солі).

Як часто поливати цибулю та часник?

Ці рослини достатньо проливати раз на тиждень (5 днів, якщо дуже спекотна). Приблизно за 10-12 днів до збору врожаю припиняємо поливати, інакше цибуля та часник будуть погано зберігатися.

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст