ГоловнаСад та городЩо можна садити у липні: зелень, овочі, бобові і багаторічні культури

Що можна садити у липні: зелень, овочі, бобові і багаторічні культури

В середині літа можна висаджувати ще багато культурних рослин, які дадуть урожай вже за короткий час. Також, є рослини, висаджені зараз, урожай яких можна зібрати восени. Фахівці дали поради, що можна садити у липні. Це – зелень, овочі, бобові

Що можна садити у липні: зелень і салати

В липні вже частина грядок звільняється і можемо провести посадку для збору другого врожаю певних культур

Браго

У липні можна висівати огіркову траву (браго). Ця культура буде добре рости у напівтіні, тому що під прямими сонячними променями, браго швидко почне викидати квіткове стебло і грубіти.

Кріп

Зазвичай кріп треба підсівати кожні 15-20 днів протягом всього сезону. Насіння кропу має міцну оболонку, тому його краще замочити перед висіванням.

Корисні поради, як вирощувати кріп в середині літа – ТУТ

Петрушка і цибуля-порей

Висаджені в середині літа петрушка і цибуля-порей дадуть зелень наприкінці сезону. А наступною весною вони продовжать зростати раніше інших культур.

Салати

Крес-салат вважається рекордсменом по дозріванню серед аналогічних культур. Зелень цього салату з’являється вже за 2 тижні після висівання.

Листовий салат росте біля місяця після посіву. Після сходження паростків, листовий салат обов’язково потрібно прорідити. Інакше культура буде тягнутися вгору, а листя почне в’янути і загнивати. Щоб розетка листового салату була більш пишною, у суху погоду його обов’язково необхідно поливати, тому що це вологолюбна рослина.

Шпинат

Джерело сили – шпинат, обов’язково рекомендується вирощувати. Насіння шпинату треба замочити у воді, посіяти і приблизно за тиждень можна очікувати на перші сходи. В ще за два тижні урожай шпинату буде готовий до збору. Шпинат можна заморозити на зиму.

Руккола

Все більшої популярності у господинь отримує рук кола. Цю надзвичайно запашну і ніжну зелень можна використовувати як в салати, так і просто помити і їсти. Руккола потребує поживного і вологого грунту. Особливо смачні перші, молоді листочки.

Що можна садити у липні: овочі

В липні можна садити достатньо багато овочів і отримати другий урожай восени. Ось кілька прикладів

Редис

Редис можна висівати в липні і навіть пізніше – кожні 2 тижні. Хоча наприкінці літа світловий день значно зменшується, але коренеплоди все одно мають змогу вирости соковитими і ніжними. За умови, якщо у грунті буде достатньо азоту. Дуже добре сіяти редис на місце викопаної молодої картоплі.

Дайкон

Цнй овоч – дпайкон, якщо посіяти у липні, то у жовтні можна зібрати гарний урожай, який чудово зберігається і до березня, не втрачаючи своєї свіжості. Крім того, посів саме в цей час знижує ризик ураження хрестоцвітною блошкою, ріповою і капустяною совкою, а також іншими шкідниками.

Що можна садити у липні: бобові культури

Дуже гарний час висівати бобові у липні, щоб встигнути отримати другий урожай восени. Особливо ця інформація корисна для тих, хто любить наморозити на зиму горох. Або обожнює борщ з квасолею чи регулярно готує неймовірне лобіо.

Горох, квасоля і боби досить швидко дозрівають. До того ж, всі ці культури холодостійкі. Фахівці рекомендують перед висіванням замочити насіння цих культур на 10-12 годин. Грядку під бобові потрібно добре полити.

Що можна садити у липні: багаторічні культури

При варіанті літньої посадки, щавель, ревінь, цибуля (батун, шніт і запашна) не можна висівати на низинних ділянках, які восени затоплює водою. Найкращі ділянки, там де були рослини-попередники: літня редька, горох, кріп, картопля, ранні огірки. До настання стійких заморозків у цих багаторічників встигнуть сформуватися розетки листя. А ближче до зими рослини потрібно замульчувати торфом або компостом шаром 5-7 см.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст