[the_ad id="53171"]

Весняна обробка саду проти шкідників і хвороб в три етапи

Початок весни приносить не лише пробудження рослина від зими, але й активізуються різноманітні захворювання плодових дерев і кущів. Тому важливо провести певні роботи, щоб весняна обробка саду проти шкідників і хвороб в три етапи, була ефективною. При цьому важливо розуміти, який препарат і для чого він застосовується. І не менш важливо дотримуватися термінів і черговість обробки з урахуванням погодних умов свого регіону.

Весняна обробка саду проти шкідників і хвороб в три етапи при набуханні бруньок, до бутонізації, навесні в період бутонізації плодових деревОбробка саду навесні при набуханні бруньок

Навесні з самого початку пробуджуються збудники моні збудники моніліоза, фітофторозу, парші та лишайників. Тому саме від цих захворювань весняна обробка саду повинна бути проведена до того, як на них розпустяться бруньки. Рання обробка дерев від цих захворювань пов’язана з агресивною дією препаратів, які треба використовувати, щоб позбутися цих захворювань.

Терміни проведення обробки: з третьої декади березня і в першу декаду квітня. Проте, слід зважати на погодні умови у вашому регіоні.

Ознаки, що можна проводити таку обробку: бруньки на деревах і кущах набубнявіли, але ще не розкрилися, отже можна обробляти рослини, навіть, якщо грунт місцями ще не відтанув чи на ділянці є сніг.

Препарати для весняної обробки саду від моніліозу, фітофторозу, парші та лишайників

  • 3% -ний розчин залізного купоросу;
  • 2% -ний розчин мідного купоросу;
  • Хлороксид міді (40 г на 10 л води).

Обробка саду навесні Весняна обробка саду до бутонізації плодових дерев і кущів

Після першої весняної обробки саду до наступної, другої, повинно пройти не менше 15 днів, а ще краще – 20 днів. За ці дні бруньки на деревах вже можуть розкритися і активізуються різноманітні комахи-шкідники. На наш плодовий сад після потепління можуть напасти яблуневий квіткоїд, грушева листкова галиця, трубковерт вишневий, брунькова моль, довгоносик, бруньковий кліщ і навіть попелиця.

Терміни проведення обробки: у другу-третю декаду квітня (по зеленому конусу) але важливо встигнути до бутонізації дерев.

Для проведення обробки дерев навесні від шкідників-комах, треба застосовувати інсектициди. Наприклад, Актара, Кінміс, Шарпей, Іскра, Карбоцін й інші.

Порада: після того, як приготуєте розчин за інструкцією з упаковки, додайте в нього 5 г борної кислоти на 10 л води.

Обробка саду навесні Як обробити сад навесні в період бутонізації

Приблизно з кінця квітня і до середини травня на деревах і кущах зав’язуються бутони. В цей період потрібно провести третю обробку саду. Весняна обробка саду, остання з цих трьох обробок, потребує використання препаратів різного спрямовання, щоб захистити дерева від комах, кліщів, грибків і бактеріальних хвороб.

Треба приготувати наступні суміші

  • 2 л розчину протигрибкового препарату (Алірін-Б, Фітоспорін-М, Гамаір й інші);
  • 2 л розчину інсектоакарицидні засоби (наприклад, Актара, АЛАТАР, Аліот, Герольд, Інта-Вир, Іскра Золота, Кораген, Неофрал, Суми-альфа, Ф’юрі і ін.);
  • 2 л розчину регуляторів росту, засобів для підвищення імунітету і антистресових речовин (Бутон, Гіббера, Зав’язь, ПлодоСтім, Крезацин, Епін, Епін Екстра);
  • 2 л розчину борної кислоти (1 г препарату на 2 л води).
  • Після того, як буде готовий розчин, треба всі їх налити в одну ємність і додати також 2 літри чистої води, щоб в результаті мати об’єм 10 л.

Цей готовий розчин з різних сумішей треба використати в той же день для обробки рослин. Його не можна зберігати.

Обробка саду препаратами потребує захисних засобів:  працювати треба в респіраторі, рукавичках, окулярах і в захисному одязі. Після роботи треба ретельно вимити руки, вмитися і прополоскати ротову порожнину.

Весняна обробка саду проти шкідників і хвороб допоможе на довгий час захистити плодові дерева і кущі.

Календар садівника 2021: сприятливі дні для щеплення, посадки саджанців дерев і плодових кущів, квітів

Підживлення плодових дерев навесні

Обрізка дерев: правила і рекомендації

Весняна обробка смородини

Коли і як правильно обрізати малину навесні

Догляд за полуницею навесні

Стежити за нами у Facebook

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст