Смородина потребує уваги і догляду вже з перших теплих днів. Потрібно пам’ятати, що смородина пробуджується дуже швидко. Достатньо буквально кілька сонячних днів і бруньки розкриються. Тому перше знезараження кущів смородини потрібно швидко провести у перші теплі дні. Чим обробити смородину навесні від шкідників та як правильно виконувати процедуру знезараження від хвороб, підказали досвідчені садівники. Проводити знезараження слід за правилами й обов’язково з урахуванням погодних умов у вашому регіоні.
Чим обробити смородину навесні: засоби для ранньої обробки від шкідників
Засоби для обробки смородини від шкідників поділяються на народні (натуральні) і спеціальні (хімічні). Фахівці вважають, що використання народних способів, відмінно підходить для профілактичних заходів. Але з великим ураженням хворобою, вони вже не впораються. Тому потрібно використовувати всі засоби боротьби, залежно від ситуації з культурою. І не варто забувати про профілактичний догляд.
Які народні профілактичні засоби можна використовувати:
- кріп (це допоможе від брунькового кліща, але використовується тільки до розкриття бруньок);
- мильна вода:
- настоянки з тютюну, чистотілу, часнику, цибулиння, пасльону або кульбаби
Профілактичне обприскування кущів смородини необхідно проводити раз в 4-5 тижнів, починаючи з пробудження бруньок і до зняття врожаю.
Спеціальні засоби для боротьби зі шкідниками смородини
До засобів, які більш суттєво впливають на шкідників, відносяться:
- розчин колоїдної сірки (10 г препарату на 10 л води);
- бордоська рідина (1% -ний розчин);
- карбофос (порошок або емульсія);
- Актеллік (інсектицид);
- Фуфанон (інсектицид).
Як обробляти смородину від шкідників і виконувати знезараження від хвороб
Обробка рослин включає певні маніпуляції, які необхідно провести, щоб максимально позбутися від всіх шкідників і можливих хвороб
- Перед тим, як обприскувати кущі, необхідно видалити всі сухі і хворі гілки. Розчистити грунт під кущем від старого листя і розпушити його.
- Обробляти кущі смородини необхідно у березні-квітні, поки не розкрилися бруньки. Зважайте на погодні умови Вашого регіону.
- Потрібно обов’язково обприскувати грунт і у пристовборовому колі (приблизно на відстані 50-60 см від кореня).
- Проводити обприскування варто вранці або підвечір у день без вітру і опадів (бажано, щоб за прогнозом опадів не були 2-3 дні після обробки смородини).
- Розводити препарати потрібно чітко за інструкцією до нього.
- Проводити обприскування потрібно з урахуванням правил безпеки. Тобто надягти підходящий одяг для цього, наприклад, халат, хустину на голову, рукавички, окуляри.
- Варто не допускати до оброблених кущів дітей, домашніх улюбленців протягом 12-24 годин після процедури.
Не можна зберігати залишки розведеного препарату, потрібно їх утилізувати згідно з інструкцією.
Такі прості рекомендації, чим обробити смородину навесні від шкідників та як виконувати знезараження плодових кущів від хвороб, допоможуть мати гарний урожай цієї смачної та корисної ягоди.