ГоловнаСад та городПідживлення смородини після збору врожаю в липні

Підживлення смородини після збору врожаю в липні

Під кінець липня грунт вже виснажується, тому всі види смородини: чорної, червоної і білої потребують обов’язкового підживлення. Підживлення смородини після збору врожаю в липні можна проводити мінеральними та органічними добривами.

Підживлення смородини після збору врожаю в липні: мінеральні добрива

Всі види смородини люблять фосфор, але хлор їм протипоказаний, особливо червоній смородині. Тому підживлення хлористим калієм краще не проводити.

Підживлення розчином 1 ст. ложки суперфосфату і сульфату калію розчиняємо в 1 відрі води, додаємо туди 1 склянку деревної золи. Цю суміш виливаємо по 1 відру під кожен кущ.

Якщо в сезон було гарне плодоношення, в результаті кущі виснажуються.Тому його варто підживити комплексними мінеральними добривами, наприклад, нітрофосфаткою. Готується розчин згідно інструкції.

Часто смородина страждає від хлорозу, її листя починає жовтіти, тому варто підгодувати її азотом: 1 ст.л. сечовини на 10 л води.

Підживлення смородини після збору врожаю в липні: органічні добрива

Курячий послід і кров’як

Органічні добрива досить нескладно приготувати самостійно. Трохи заздалегідь готуємо розчин органічного добрива: курячий послід і вода у пропорції 1 до 12. Або ж можна взяти коров’як з водою у пропорції 1 до 6. готуємо розчин і залишаємо відстоюватися, а вже за тиждень його можна вносити під кущі смородини, розчинивши:

  • курячий послід – 0,5 л на одне відро води;
  • коров’як – 1 л на одне відро води.

Виливати розчин бажано у борозенки, які заздалегідь були зроблені під час розпушування ґрунту навколо кущів смородини.

Компост

Іноді не має можливості готувати настій, тоді можна скористатися компостом. Готовий компост 1 відро потрібно внести під кожен кущ смородини.

Картопляне лушпиння

Ефективний народний спосіб підживлення – картопляним лушпинням. Зберіть після приготування лушпиння картоплі (2-3 жмені) і просто прикопайте по периметру навколо куща.

Рибна луска

Чудовим підживленням для смородини після збору урожаю може стати  рибне борошно і лускою (400 г на один кущ). В них міститься улюблений смородиною фосфор.

Основні правила догляду за смородиною післ збору врожаю виклали фахівці.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст