ГоловнаСад та городЧим обприскувати смородину, якщо листя вже розпускається

Чим обприскувати смородину, якщо листя вже розпускається

Смородина, як і інші рослини, потребують уваги і догляду, щоб потім дати гарний урожай. Весна пробуджує все до життя, у тому числі і шкідників та збудників хвороб рослин. Чим обприскувати смородину, якщо листя вже розпускається, залежить від того, які шкідники чи хвороби у куща.

Чим обприскувати смородину, якщо листя вже розпускається: ознаки шкідливих комах

Комах, які можуть зашкодити кущу смородини, досить багато. Тому, перед тим, як обробляти рослину, потрібно зрозуміти, який саме шкідник докучає, щоб правильно підібрати препарат. Ознаки шкідливих комах, що вражають смородину:

  • листочки з коричневими наростами свідчить про наявність тлі;
  • бруньки, що набухли, сильно відрізняються розміром і нестандартною формую – свідчення, що всередині є бруньковий кліщ;
  • тонке павутиння на листі і гілках, закручене листя говорить про те, що завівся павутинний кліщ;
  • гусінь метелика обплутує ягоди павутинкою і потім виїдає їх з середини.

Це не всі шкідники, але ті, які найчастіше зустрічаються на кущах смородини і не тільки.

Чим обприскувати смородину, якщо листя вже розпускається: хвороби смородини

Основні види хвороб, які вражають кущ смородини і візуальні ознаки, які можна побачити

Грибкові інфекції. Збудниками грибкових інфекцій являються патогенні гриби. Ознаки захворювання: пожухле листя, яке не спадає, а тримається на гілках.

Борошниста роса. На неї вказує пухкий білий наліт.

Септоріоз. Білі плями у фіолетовому ореолі – це ознака септоріоза. Септоріоз – це хвороба, яка спочатку призводить до зменшення урожаю, а потім може призвести і до загибелі куща смородини.

Головна причина цих захворювань: надмірна вологість і погане провітрювання.

Як підготувати кущ, перед тим, як обприскувати смородину, якщо листя вже розпускається

Якщо до того Ви не провели санітарну обрізку куща, то потрібно це зробити перед обприскуванням. Для цього видаляються всі старі і сухі гілочки – це матиме омолоджуючий ефект для куща, а плодюча зелень отримає більш поживних речовин. Крім того, часто на старих гілках живуть шкідливі комахи. Також, з-під куща потрібно прибрати старе листя і розпушити грунт навколо куща. Ця проста процедура допоможе позбутися шкідників, які зимували під кущем.

Чим обприскувати смородину, якщо листя вже розпускається: як вибрати препарат

Існує багато різноманітних препаратів для обробки кущів від паразитів. Вибирати препарат слід, враховуючи проблему, яка існує. Які препарати слід використовувати проти наступних хвороб:

  • протигрибкові препарати – фунгіциди;
  • від комах – інсектициди;
  • проти кліщів – акарициди.

Також існують універсальні препарати широкого спектру дії одразу проти кількох хвороб і шкідників. Наприклад, Актеллік, Фуфанон, Акарін.

Період появи зелені – це час, коли можна застосовувати хімічні препарати у боротьбі зі шкідниками і хворобами смородини. Профілактика, агротехнічні правила догляду за рослиною, правильний вибарні засоби і методи для боротьби зі шкідливими комахами і хворобами у весняний період, допоможуть мати гарну плодючість смородини і високий урожай смачних та корисних ягід.

Отже, плануючи профілактику захворювань рослин, подумайте, чим краще обприскувати смородину, зважаючи на ситуацію конкретно у вашому саду.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст