Тепла зима може призвести до пошкодження полуниці через те, що не було покрову снігу, який би вберігав ягоду. Відкрита полуниця може почорніти і виглядати мертвою. Тому важливо знати, як відновити полуницю після теплої зими. Не менш важливо розуміти, чим варто підживлювати ягоду для гарного урожаю.
Як відновити полуницю після теплої зими простими методами
Побачивши почорнівше листя, не варто одразу поспішати викопувати кущі полуниці. Потрібно їх ретельно перевірити, адже у рослини дуже живуча коренева система. Тому полуниці модна допомогти, виконавши прості маніпуляції:
- видалити почорнівши і відмерле листя і вусики;
- між рядками грунт розпушити, але обережно, щоб не пошкодити коріння;
- провести підживлення.
Як підживлювати полуницю навесні після зими
Полуницю ефективно підживлювати засобами, яки включають в себе фосфор. Можна скористатися чудовим натуральним продуктом – розчином золи. Розчин готується у наступним чином: 1 склянку деревної золи потрібно розчинити у відрі теплої води. Далі добу настояти, процідити і поливати під кущ.
Якщо немає можливості використовувати золу, можна скористатися препаратами суперфосфату. Розчин готується по інструкції на упаковці.
Після всіх заходів, полуницю можна вкрити, щоб створити легкий парниковий ефект. Це, в свою чергу, пом’якшить перепади температур вдень і вночі. Використовувати можна товсту плівку або інший матеріал, бажано білого кольору, щоб укрити паростки від впливу яскравого сонця.