ГоловнаСад та городПідживлення плодових дерев навесні

Підживлення плодових дерев навесні

Після зими садові рослини потребують три головних елементи живлення: азот, фосфор і калій. Якщо не було змоги підживити плодові дерева восени, необхідно обов’язково провести підживлення плодових дерев навесні. Вид добрив і їх кількість залежить від складу грунту і виду дерев.

Підживлення плодових дерев навесні: органічно-мінеральні суміші

Навесні підживлення під дерева вносять у вигляді органо-мінеральної суміші – з перегноєм, торфом або компостом. На карбонатних грунтах це підвищує коефіцієнт використання суперфосфату. Така суміш готується за два тижні до внесення в грунт.

На 10 кг зволоженою органіки додають 200-300 г подвійного суперфосфату, 120-150 г сульфату калію і добре перемішують. Під яблуню вносять по 2-3 відра такої суміші.

У перший рік після посадки перегній вносять у вигляді мульчі і закладають при перекопуванні

Підживлення плодових дерев навесні калійними добривами

Калійне добриво потрібно вносити якомога глибше. Можна змішати з суперфосфатом і органікою. Норма внесення – 120-150 г під одне дерево, або 20-25 г сульфату калію на квадратний метр пристовбурного кола. Під кісточкові культури дози добрив зменшують в два рази.

Весняне підживлення плодових дерев фосфорно-калійними добривами

Глибоке внесення фосфорно-калійних добрив сприяє розвитку потужної кореневої системи. Його проводять в борозни, кільцеві канавки, але краще в лунки по периферії крони глибиною 30-35 см. Кількість добрива, призначеного для одного дерева, розподіляється на всі лунки. Якщо навесні вносити добриво у сухому вигляді, то обов’язковий наступний полив.

Підживлення плодових дерев навесні: азотні добрива

Азотні добрива починають вносити з 2-3-го року після посадки, коли рослини приживуться і зміцніють. Потреба в азоті у плодових рослин (особливо у молодих) зазвичай виникає рано навесні, коли сніг в основному зійшов, але вранці грунт ще підмерзає. Якщо цей термін був пропущений, то потрібно вносити добриво перед першим розпушуванням грунту.

Коли і як підживлювати плодові дерева фосфорно-калійними добривами

Фосфорно-калійні добрива надовго залишаються в зоні внесення. Тому корисніше для рослин осіннє внесення під перекопування по 30-45 г суперфосфату на кв. м. До посадки дерев і чагарників фосфорно-калійні добрива вносять глибоко і підвищеними дозами в розрахунку на тривалий термін дії – на 4-5 років.

Весняна обробка саду проти шкідників і хвороб в три етапи

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст