Восени, наприкінці жовтня і у листопаді активна робоча пора у садівників. Досвідчені фахівці підказали, як підготувати дерева до зими. Тому що від правильної підготовки багато залежить, якою буде врожай наступного сезону. Ці роботи, по підготовці саду до зими, не надто складні, але їх слід виконувати чітко за правилами. Перед обробкою дерев у саду, треба виконати ряд агротехнічних робіт: просапати, збирати все опале листя, перекопати пристовбурні кола дерев.
Як підготувати дерева до зими: обробка бордоською рідиною
Незадовго до настання сильних морозів слід обробити дерева бордоською рідиною. Важливо дотримуватися інструкції на упаковці, не можна перевищувати дозування препарату. Важливо: здоровий сад обробляють бордоською рідиною рідко – 1 раз в два роки, і цього цілком достатньо. Якщо ж у саду були помічені ознаки грибних захворювань – різні види парші, Моніліоз, плодову гниль, плямистість або стовбурну іржу, – обробку треба проводите двічі на рік: восени і навесні. Дезінфекції підлягають не тільки стовбур дерева і скелетні гілки, але і пристовбурні кола.
Осіння обробка дерев бордоською рідиною менш травматична, ніж весняна, тому що восени дерева вже входять в фазу спокою. Тобто в цей час уже всі життєві процеси в них сповільнюються до весни. Навесні обробку проводять в період фази «зеленого конуса». Це коли бруньки тільки лопнули і ледь пішли в ріст. Але весняна обробка не вважається безпечною для комах – мідний купорос і гашене вапно знищують і корисних.
Принцип обробки бордоською рідиною простий: цю процедуру проводять в сухий і сонячний день. Дерева і чагарники рясно обприскують препаратом, щоб рідина змогла проникнути в усі тріщини і нерівності кори. На корі і в пристовбурних кругах дерева можуть залишитися на зимівлю шкідники (у вигляді лялечок, личинок або яєць).
Як підготувати дерева до зими: побілка
Після обробки бордоською рідиною, наступний захід – побілка. Перед проведенням потрібно уважно продивитися стовбур і нижню частину скелетних гілок. Якщо десь кора в дерева відшаровується, тоді її обережно зачищають садовим ножем. Тріщинки закладаються садовим варом. Після цього можна білити стовбур і нижню частину скелетних гілок.
Як захистити дерева від морозів
З приходом постійних міцних морозів, треба замульчувати пристовбурові кола дерев корою або тирсою. Шар до 10 см допоможе деревам пережити навіть саму безсніжну і морозну зиму.