Гарний врожай і здоров’я рослина багато в чому залежать від підживлення. Корисні поради садівників підкажуть як підживлювати яблуні влітку. Які добрива і в якому порядку вносити, розповідаємо нижче
Як підживлювати яблуні влітку? Корисні поради
Особливості літнього підживлення, на які слід звернути увагу. Влітку набагато простіше підживлювати рослини через зелену масу – листя. Тому фахівці рекомендують калійні та азотні добрива вносять за допомогою обприскування крони.
Відповідно підготовлені препарати, рівномірно розпорошують по всьому листі. Важливо намагатися обприскати поживними речовинами не тільки на верхні, але й нижні листові пластини. Тобто намагаємося обприскувати і нижню сторону листочків яблунь.
Підживлення проводять рано-вранці або пізно ввечері, інакше добрива швидко випаруються на сонці. Звичайно, треба вибирати суху погоду, без вітру.
Підживлення яблунь влітку
Внесення добрив під яблуні в літню пору проводиться в кілька етапів. Наприклад,
- спочатку рекомендується вносити азот (азотні добрива);
- через 2 тижні – вносимо калій та фосфор.
Якщо підживлювати яблуню влітку ви будете кореневим способом, тоді слід приготувати розчин.
- Для цього в діжку набираємо 200 літрів води, додаємо 1 кг нітрофоски та 20 грамів сухого гумату натрію. Все добре перемішуємо, щоб складові повністю розчинилися у воді.
- На кожне деревце потрібно по три відра добрива. Рідким добривом добре проливаємо пристовбуровий простір.
- Після поливу, за можливості, краще замульчувати землю, щоб волога довше зберігалася і корисні речовини добрив гарно розійшлися вглибину землі до коренів.
Корисні поради досвідчених садівників по вирощуванню яблунь
Якщо ви плануєте висаджувати нові саджанці яблунь або інших плодових дерев, слід зважати, які рослини можна садити поряд, а які – ні.
Ознаки нестачі бору у яблунь і груш, як цьому завадити? – рецепти для підживлення борною кислотою
Як боротися з яблучною паршею? Корисні поради досвідчених садівників