ГоловнаСад та городПідживлення полуниці, винограду і яблунь з грушами розчином борної кислоти

Підживлення полуниці, винограду і яблунь з грушами розчином борної кислоти

Розчин борної кислоти являється хорошим засобом для профілактики захворювань у рослин. Підживлення полуниці, винограду і яблунь з грушами також можна проводити розчином борної кислоти. Адже нестача речовини – бору, негативно позначиться на якості і кількості врожаю.

Підживлення полуниці розчином борної кислоти

Як борною кислотою пыдживлювати полуницю
Підживлення полуниці борною кислотою збільшить урожай і покращить смак ягід

Підживлення борною кислотою істотно збільшує урожай і покращує смак ягід.

Ознаки нестачі бору в полуниці (і суниці також):

  • викривлення листя і некроз по його краям.

Ранньою весною посадки проливають розчином борної кислоти з додаванням марганцевокислого калію (1 г марганцевокислого калію, 1 г борної кислоти на 10 л води).

Витрата: приблизно 10 л на 30-40 кущів. Корисно провести позакореневе підживлення розчином борної кислоти (5 г на 10 л води).

Перед цвітінням, коли рослини викинули бутони, важливо провести позакореневе підживлення розчином борної кислоти з розрахунку на 10 л води:

  • 2 г борної кислоти;
  • 2 г марганцю;
  • 1 склянка просіяного попелу.

Із золи заздалегідь потрібно зробити витяжку: склянку золи заливають літром окропу і потім настоюють добу, періодично помішуючи. Після чого проціджують через марлю – і настій готовий.

Підживлення яблунь з грушами розчином борної кислоти

Підживлення яблунь з грушами розчином борноъ ксилоти
Яблуні і груші будуть стійкі до несприятливих умов і плоди будуть довше зберігатися після обробки дерев розичном борної кислоти

Ознаки нестачі бору у яблунь і груш:

  • листя починає потовщуватися, коробитися, відбувається потемніння прожилок; при гострій нестачі бору – листя починає опадати.

Також дрібне листя на кінцях пагонів збираються у вигляді розетки. У запущених випадках у дерев відмирають верхівки.

У груші розеточність (листя дрібнішає) листя характеризується швидким висиханням квіток і деформацією плодів, на поверхні яких з’являються ямки і ділянки з ураженою тканиною.

Для яблунь нестача бору призводить до захворювання, званого «внутрішнім опробковуванням яблук». У м’якоті з’являються світлі плями діаметром близько 1 см, в подальшому вони буріють і стають схожі на пробку або губку. Сухий плямистістю і корковидні плямами уражається поверхню плодів, які здуваються і деформуються.

Позакореневе підживлення (10-20 г борної кислоти на 10 л води) різко підвищує плідність рослини. Проводять його ввечері, перед заходом сонця. Обприскують рівномірно всю доступну крону. Перший раз – на початку розпуску бутонів, другий – через 5-7 днів. Така обробка різко скорочує кількість опалої зав’язі, що дає прибавку врожаю на 25-30%. Збільшується стійкість дерев до несприятливих умов і довше зберігання плодів.

Борна кислота для підживлення для винограду

Через нестачу бору, новий саджанецт винограду може загинути протягом року або через 1-2 роки після висадки на постійне місце.

Ознаки нестачі бору для винограду:

  • на листі з’являються хлоротичні плями між жилками листових пластинок, які поступово розростаються; відсутність нормальних зав’язей на кистях.

Навіть однократна обробка в період бутонізації за рахунок збереження квіток і меншого осипання зав’язі, збільшує урожай більш, ніж на 20%. Багато хто дивується, чому у винограду дрібні ягоди. Таке явище називається горошіння (дрібні ягоди). Поява якісних, фертильних, квіток допомагає уникнути проблеми горошіння винограду.

З урахуванням особливостей винограду додавайте до борної кислоти солі цинку у пропорції на 10 л води: 5 г борної кислоти, 5 г сірчанокислого цинку.

Підживлення борною кислотою: рецепти розчину для кореневого і позакореневого внесення добрива

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст