ГоловнаСад та городПосадка буряка під зиму: коли і як сіяти озимий буряк восени

Посадка буряка під зиму: коли і як сіяти озимий буряк восени

Багато рослин, які висіваються восени, під зиму, потрібно висаджувати з приходом листопада. Місячний календар робіт вказує на сприятливі дні для висівання тих, чи інших культур. Проте, потрібно виконувати правила та строки озимого посіву, враховуючи кліматичні умови та температурні показники. Коли і як сіяти озимий буряк восени, поділилися досвідчені аграрії.

Посадка буряка під зиму дозволить мати загартовану рослину і отримати більш ранні сходи весною. Це важливо: терміни посадки, температурний режим норми витрати насіння, схеми посадки і заправка грунту – все, що важливо знати про озиму буряк.

Коли сіяти озимий буряк восени під зиму

Зазвичай, озимий буряк висівають наприкінці жовтня чи на початку листопада. Але треба враховувати регіон, адже на Херсонщині погодні умови суттєво відрізняються від Чернігівської області. Тому треба зважати на температурні показники.

За народними прикметами, час, коли можна садити буряк під зиму, починається після листопаду – коли останній листочок вишні падає з дерева. Або ще одна прикмета «по черепку» – так у давнину називали посадку у підмерзлу землю.

Агрономи згодні з народними традиціями і радять сіяти озимий буряк восени, спираючись на наступні фактори:

  • денна температура повітря + 2 … -1 ° C;
  • нічна температура повітря до -3 … -4 ° C;
  • температура грунту до -2 … -4 ° C.

Якщо осінь випала тепла, то посадку буряка під зиму може доведеться перенести і на початок грудня, зважаючи на температурні показники.

За багатолітніми спостереженнями, аграрії вважають, що посів восени буряку під зиму саме у підмерзлу землю, дасть урожай на 1-2 кг більше з однієї сотки, ніж при висіванні у не підмерзлий грунт.

Посадка буряка під зиму: підготовка грядок і норми витрати насіння

Посадка буряка під зиму: коли і як сіяти озимий буряк восени
Запорука гарного урожаю озимого буряка – правильне підібране насіння

Щоб буряк був гарного кольору і сахаристий на смак, його треба висаджувати на сонячних ділянках.

Грунт готують у жовтні, коли ще немає стійких заморозків. Для гарного врожаю, треба внести компост (3-4 кг / м2), добрива NPK комплексу, сульфат калію, суперфосфат, золу за необхідністю (200 мг / м2).

Буряк потребує великої кількості калію. При заправці грунту, підживленні –  вносять на 30% калійні добрива щодо азотних.

Грядки плануються спрямовані на південь, невеликі грядки треба застелити агротканиною, щоб не занесло снігом до посадки буряка.

В залежності від калібру насіння і методу посадки, норми витрат варіюють від 0.5 г / м2 до 1 г на квадратний метр.

При виконанні посадки буряка під зиму, використовується широкорядний метод з відстанню 45 см між рядками, стрічковий (20 + 50).

Як сіяти озимий буряк восени під зиму

Посадка буряка під зиму: коли і як сіяти озимий буряк восени
Агротехнічні правила озимогу посіву буряка
  1. Перед посадкою грунт треба вирівняти граблями, нарізати сапкою борозни завглибшки до 5 см.
  2. Для засипки борозенок треба приготувати грунтосуміш: в рівних пропорціях сухий родючий грунт, компост, пісок. Важливо, щоб грунтосуміш залишалася сухою при посадці, що не підмерзала – як і торф для мульчування.
  3. Посадку озимого буряку проводять по мерзлому грунту. Сухе насіння висівається у борозенки.
  4. Народна прикмета для висівання насіння буряка під зиму: сухе насіння – у суху землю. Якщо падає сніг, його треб змітати, трохи вологу землю присипають тонким шаром піску.
  5. Після висівання насіння, борозенки засипають і трошки ущільнюють, злегка утрамбовуючи.
  6. Мульчують шаром торфу не більше 3-4 см. Для надійного утеплення зверху можна присипати хвоєю, опалим листям, соломою.
  7. Для ранніх сходів і раннього дозрівання буряка, грядки можна прикрити плівкою чи агроволокном.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст