Збір урожаю смородини вже завершується і необхідно розпочинати підготовку кущів до наступного сезону. Адже в липні-серпні на смородині починають закладатися бруньки на наступний рік, тому такий важливий догляд за смородиною вже одразу після збору врожаю.
Догляд за смородиною після збору врожаю: санітарна обрізка кущів
Як тільки з кущів зібрали ягоди, смородина потребує санітарної обрізки. Цю процедуру краще виконувати секатором.
Спочатку обрізуються всі хворі, пошкоджені і старі товсті пагони (вони бурого кольору, з характерним нальотом), які вже не зацвітуть в наступному році. Також потрібно видалити всі зайві прикореневі пагони всередині куща, щоб вони не загущували кущ смородини. Потім обрізуються занадто низько розташовані гілки, що лежать на землі. Потужні однорічні пагони потрібно підрізати на 5-8 см.
Якщо після проведенні санітарної обрізки кущів смородини залишилися гарні гілки, їх можна нарізати і підготувати на живці для подальшого розмноження.
Санітарна обрізка смородини після збору урожаю дуже важлива. Адже як тільки кущ позбудеться непотрібних та хворих гілок, всі свої сили рослина спрямує на закладку бруньок. При дотриманні всіх інших процедур, багатий урожай буде й наступного року. Чим густіше кущ, тим менше на ньому ягід. Тому не можна нехтувати регулярними обрізками смородини
Догляд за смородиною після збору врожаю: правила поливу
Щоб прслина могла правильно закладати бруньки для нового врожаю, плодові кущі потребують достатньої кількості вологи.
Після того, як проведена санітарна обрізка смородини, потрібно полити кущі теплою водою із розрахунку:
- під червону смородину потрібно 1-2 відра води;
- під чорну смородину потрібно 3-4 відра води.
Наступний полив потрібно буде зробити вже восени перед підготовки кущів смородини до зими.
Догляд за смородиною після збору врожаю: розпушування ґрунту під кущами
Після збору врожаю, доцільно спушити грунт навколо кущів смородини, щоб збільшити доступ кисню до кореневої системи. Глибокого прополювання не потрібно, достатньо спушити верхні шари, вибираючи бур’яни. Ділянку біля стволу краще уникати, щоб ненароком не зачепити коріння.
Для майбутнього підживлення можна одразу провести борозенки.