ГоловнаСад та городЯк правильно обрізати малину навесні, влітку та восени, поради садівників

Як правильно обрізати малину навесні, влітку та восени, поради садівників

Правильна та своєчасна обрізка плодових кущів – гарантія отримання гарного врожаю з соковитими та солодкими ягодами. Як правильно обрізати малину навесні, влітку та восени, враховуючи базові правила догляду за рослиною, порадять досвідчені садівники.

Як правильно обрізати малину: важливість проведення

Кожен кущ малини має одно- і дволітні пагони. Зазвичай малина починає плодоносити наступного року після висадки. В перший рік кущ інтенсивно розвивається, в пазухах листя формуються бруньки, які на наступний рік вигонять гілочки з суцвіттям.

Після дворічної плідної вегетації, старі пагони слід видаляти, щоб давати місце для зростання нових. Тому малину обрізають навесні, влітку і восени.

Наслідки несвоєчасного обрізання малинових кущів:

  • підвищується густота – знижується врожайність;
  • втрачається крупність і смак плодів;
  • утворюється сприятливе середовище для розмноження шкідників і хвороб;
  • зростає ймовірність замерзання нових молодих стебел.

Часта помилка початківців – шкода вирізати великі стебла, але процес потрібен на благо здоров’я всьому малиннику і для отримання гарного і смачного урожаю.

Як правильно обрізати малину навесні

Існує рання обрізка пагонів малини, коли розпочинається рух соків по стеблу. Це зазвичай квітень, залежно від погоди в регіоні.

У садоводів існує популярна подвійна обрізка малини по Соболєву.

"<yoastmark

1 обрізка

В цю обрізку верхівки малини однолітки, які досягли 70-100 см обрізають на 10-15 см – це прискорює ріст бокових пагонів. До кінця літа вони зростають до 50 см.

Ця обрізка припадає на кінець травня – початок червня.

Важливо не спізнитися з 1 обрізкою по Соболєву, інакше Ваші паростки не встигнуть зміцніти до морозів. Ці пагони будуть плодоносити вже наступного сезону.

2 обрізка

Ця обрізка виконується навесні наступного року, коли кущі малини повністю позеленіли. По ній обрізають на 15 см маківки бокових пагонів. Такий крок активізує більше формування гілок із зав’язю, що продовжує плодоношення кущів малини.

Як правильно обрізати малину влітку: специфіка літнього обрізання

Після того, як ми зібрали літній урожай ягід малини, потрібно обрізати основні пагони, які вже закінчили своє плодоношення. Бажано не залишати на рівні грунту ніяких стебел – це буде профілактика від хвороб і шкідників. Садоводи радять також уважно стежити за розростанням малиннику, щоб не зашкодити якості врожаю. Щоб уникнути захаращення, потрібно вирубувати зайві пагони штиковою лопатою. Якщо своєчасно все зробити, то відростки малини не встигнуть укорінитися в землі. Норма кущів малина – 10 пагонів на квадратний метр.

Як правильно обрізати малину восени, особливості такої процедури

Якщо з якоїсь причини Ви не встигли обрізати дворічні пагони влітку, це можна зробити восени. Коли будете проводити обрізання, одразу з ним потрібно почистити і малинник від сухих, слабких і уражених пагонів.

Не забувайте, що всі обрізані гілки потрібно спалювати, щоб попередити розмноження шкідників і захворювання малини.

Осіння обрізка малини – це підготовка до зитмування

У вересні – на початку жовтня проводиться підготовка малини до зими: всю молоду зелену поросль, яка не дала плодоношення – вирізають під корінь. Що стосується ремонтантних сортів малини, які можуть давати ягоди до заморозків, то їх слід обрізати в листопаді. Якщо не встигли, то тоді переносять на початок березня – до того, як почався рух соків по рослині.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст