ГоловнаЗдоров’яСпека, як вберегтися від перегріву та зневоднення

Спека, як вберегтися від перегріву та зневоднення

Спека котрий день крокує Україною і ці поради, як вберегтися в спеку від перегріву та зневоднення організму, будуть дуже доречні, щоб мати нормальне самопочуття і не хворіти через погодні вибрики. Зібрали добірку дописів про те, як правильно пережити спеку. Усе #абивибулиздорові та мали під рукою корисну інформацію та поради лікаря про теплову безпеку влітку.

Спека, як вберегтися: як піклуватися про шкіру в спеку

Аномальну спеку в Україні такого рівня ми переживаємо вперше. Тому дуже важливо вживати заходів, які вбережуть нас від негативних наслідків перегріву. Не ігноруйте поради лікарів!

  • Засмага є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання і намагається “захиститись”. Крім того, ультрафіолет буквально сушить шкіру та може активувати герпесвірус, що персистує в клітинах епітелію чи лімфоцитах. Тому слід подумати, чи справді ви хочете засмагати?
  • Сонцезахисний крем варто наносити на шкіру щоразу, як виходите на вулицю, а не тільки, коли засмагаєте. Також варто використовувати косметичні засоби – тональний крем, пудра, які також мають УФ захист. Поради косметолога, як доглядати за шкірою влітку.
  • Якщо ж ви забули про захист від сонця і все-таки перестарались — ваша шкіра отримає опік. Щоби зменшити запалення та позбавитись болю, не обробляйте уражену поверхню шкіри жодними кремами, пінами, оліями чи жирними речовинами, зокрема сметаною. Що не можна робити при сонячних опіках, що робити, коли «згорів» на сонці?

Спека, як вберегтися: поради лікаря, що краще пити

  • Воду. Доросла людина втрачає з потом 0,5-1 л рідини на добу. А в спеку втрати можуть сягати 1-1,5 л на годину. Тому неодмінно подбайте про воду напоготові, а краще постійно носіть свою пляшечку з водою: Як правильно пити воду, коли і в якому вигляді
  • Не алкоголь. Алкоголь спричиняє зневоднення, через нього стає ще спекотніше, а ризик серцевого нападу тимчасово зростає після прийому спиртного. Алкоголь та активний відпочинок несумісні.
  • Щоб відчути прохолоду, нам треба охолодити шкіру, а не шлунок. Тому крижаний напій в спеку чи морозиво — не найкраще втамовують спрагу. Що краще пити у спеку:

Спека, як вберегтися: Щоб не перегрітися на сонці

  • Відпочивайте у затінку, носіть капелюх, легкий одяг з довгими рукавами й штани для захисту від сонячних променів, намагайтеся не знаходитися на вулиці в піковий період спеки — з 11 до 16 години: http://bit.ly/2FaCPi3
  • Правильно одягайте дітей. У спеку їм не потрібні шапки, кофтинки й шкарпетки, щоб “не продуло”. Як краще одягати дитину в спеку: http://bit.ly/2KktrN0
  • Не залишайте дітей чи домашніх улюбленців в автомобілі без нагляду. Байдуже, що це в затінку чи всього на пару хвилин. У спеку це дуже небезпечно для життя.

Спека, як вберегтися:  Міфи про “холодне”

Ці поради лікаря можуть дещо змінити наш звичний погляд на прохолоду та охолодження

  • Кондиціонер для багатьох — порятунок у спекотні дні. Але важливо пам’ятати правила його використання: змінюйте фільтри, слідкуйте за вологістю повітря, уникайте різкого перепаду температур та не сидіть безпосередньо під струменем холодного повітря: як вибрати зволожувач повітря
  • Їсти морозиво у спеку приємно. Хоча холод, який нам передасть 100 грамів морозива, несуттєвий. Зате воно дасть нам енергію та приємні відчуття, які передусім пов’язані з його смаком. А ще морозиво можна їсти, коли болить горло
  • Сміливо відчиняйте вікна в маршрутках та не бійтесь протягів. Сам по собі протяг не є чимось поганим. Як не є поганим і вітер. Адже люди найчастіше хворіють від інфекцій, які є в повітрі, а не від самого повітря. В транспорті влітку може бути надто задушливо, свіже повітря там просто необхідне
  • Якщо втомилися і присіли на холодну поверхню, аби відпочити — не варто дуже перейматися, що захворієте. Існує багато хибних уявлень щодо сидіння на холодному та проблем зі здоров’ям, які це може нібито викликати.

Особливу увагу приділяєте контролю самопочуття дітей та літніх людей.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст