Швидка втомлюваність і постійна сонливість, без об’єктивних причин, можуть сигналізувати про те, що в організму нестача вітамінів і мікроелементів. Яких саме корисних речовин не вистачає і які продукти можуть допомогти відновити необхідні речовини, щоб нівелювати причини сонливості, розповіли фахівці.
Які найбільш розповсюджені причини хронічної сонливості?
Причина сонливості може бути різна, але знаючи її, легше вжити дієвих заходів.
- інтенсивні спортивні тренування;
- збій режиму;
- брак сну;
- стреси, хвилювання, тривожність;
- недостатній відпочинок;
- захворювання;
- наслідки прийому деяких ліків;
- висока метеочутливість;
- гормональні збої;
- шкідливі звички;
- дефіцит кисню.
Причиною сонливості може бути нестача вітамінів: яких саме і продукти, які допоможуть їх відновити
Якщо причина сонливості з’ясована і поганий сон через нестачу вітамінів, варто ознайомитися, як вітаміни, їх недостатня кількість, впливає на організм.
- Вітаміни групи В – нестача провокує постійну втому, навіть при нормальному відпочинку і сні. Джерела відновлення: гречана і вівсяна крупа, хлібні вироби, молочні продукти, сухофрукти, морепродукти.
- Вітамін С – покращує імунітет, дає силу і витривалість, підвищує працездатність. Особливо багаті ним ягоди смородини, плоди цитрусових, шипшини, болгарський перець.
- Вітамін Д – дає енергію, бореться з втомою, допомагає зосередитися. Виробляється в організмі під дією сонячних променів і міститься в риб’ячому жирі.
- Пантотенова кислота – регулює активність головного мозку, покращує механізми мислення і пам’ять, її знижують захворювання в тонкому кишечнику. Джерелами є ікра морської риби, зелень, дріжджі, яйця, молочні продукти.
- Йод – необхідний для нормальної роботи імунної системи, щитовидної залози, впливає на процеси головного мозку. Міститься в морепродуктах і морській рибі, буряках, шпинаті, томатах, картоплі.
- Рутин – береже клітини від пошкодження, стимулює мозкову активність. Джерела його поповнення з продуктів: гречка, зелений чай, свіжі плоди рослин.
- Залізо – брак провокує підвищену стомлюваність, зниження активності, погане самопочуття і стану шкіри, волосся і нігтів. Для його засвоєння необхідний вітамін С. Міститься в горіхах, яблуках, буряках, печінці.
- Калій – дає силу і витривалість, допомагає позбутися сонливості і постійної втоми. Особливо багато в пророщених зернах, плодах рослин, бобових культурах.
Робота гормонів: які гормони і коли працюють протягом доби та що варто робити в цей час