ГоловнаЗдоров’яРобота гормонів: які гормони і коли працюють протягом доби та що варто...

Робота гормонів: які гормони і коли працюють протягом доби та що варто робити в цей час

Гормони правлять нашим тілом. Для здоров’я та краси, важливо знати, які гормони і коли працюють протягом доби. З урахуванням цієї інформації, варто прислухатися до порад фахівців, що робити в цей час, щоб добре себе почувати й мати гарний вигляд

Які гормони і коли працюють з 6-00 ранку і до 16-00 години дня та що варто робити в цей час

До 6-00 ранку в організмі людини виробляється СЕРОТОНІН – гормон щастя

6-00 – зростає рівень КОРТИЗОЛУ. Цей гормон готує наш організм до активності. В цей період активно працює логіка. Тому добре планувати свій день і приймати рішення.

Якщо зранку випивати 400-500 мл води і робити зарядку, хоча б невелику розминку, тоді з організму вимивають гормони стресу. Що дуже корисно для здоров’я.

7-00 – організм припиняє виробляти мелатонін і звільняє шлях для СТАТЕВИХ ГОРМОНІВ. Цінність сну падає і тому не має сенсу витрачати на це час.

8-00 – зростають статеві гормони – СТЕРОЇДИ. Вони  відповідають за м’язи. Оптимальний час для спортзалу, пробіжок, фізичних навантажень.

10-00 до 14-00 – пік ДГЕА. Це нейрогормони, відповідальні за пам’ять, увагу і запам’ятовування. Найкращий час для розумової діяльності.

14-00 до 16-00пік ГОРМОНІВ РОСТУ – гормонів краси та вічної молодості. Якщо в цей проміжок часу з’являється сонливість і є можливість, чудово буде передрімати хвилин 20. За ці кілька хвилин організм встигне відпочити й відновити свої сили.

Які гормони і коли працюють з 17 години і до ночі та що варто робити в цей час

17-00 – починає падати рівень КОРТИЗОЛУ. Вирішення важливих питань краще перенести на інший час. Спорт і фізичні навантаження не бажані, тому що м’язи не отримають достатнього живлення.

21-00 – починає вироблятися МЕЛАТОНІН. Знижується температура тіла і змінюється настрій: хочеться тепла і турботи з боку близьких людей.

22-00 – гіпофіз виділяє опіоїдні гормони, які мають певний ніби наркотичний ефект – це ЕНДОРФІНИ. Люди, які засинають у цей час, будуть бачити приємні та легкі сни. Навантаження і тривоги дня позаду, організм готовий до перезавантаження.

Максимальна цінність сну для організму з 22-00 години вечора до 4 години ранку.

2-00 – починає вироблятися ГОРМОН РОСТУ – краси та вічної молодості. Завдяки йому діти кажуть, що “літають уві сні”, а дорослі залишаються молодими, красивими й бадьорими.

Регулюємо гормони натуральними продуктами

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст