В Україні збільшується кількість захворівши на коронавірус. Карантинні заходи покликані зменшити темпи захворювання, щоб медичні заклади могли допомогти тим людям, які конче потребують цього. Всі фахівці звертаються до громадян з проханням за можливості залишатися вдома. Це необхідно, щоб не заразитися на коронавірус чи не передати хворобу іншим людям, якщо Ви являєтесь її носієм, можливо, не знаючи про це.
Коронавірус в Україні, що робити, щоб мінімізувати ризики
Фахівці, спираючись на досвід і знання поширення епідемій і ті, хто аналізував наявні факти розповсюдження саме коронавірусу, підготували поради для громадян. Вони досить нескладні, але в значній мірі знижують ризики захворювання як на коронавірус, так і на сезонний грип.
Що варто робити:
- уникати місць скупчення людей;
- намагатися не наближатися до людей ближче, ніж на півтора метри;
- виходячи у громадські місця використовувати засоби індивідуального захисту: маску, рукавички, окуляри. Це важливо, щоб хворобливі мікроби не потрапили на слизову оболонку носа, рота, очей – ні в якому разі не можна їх торкатися;
- обов’язково знезаражувати поверхні, особливо у загальнодоступних місцях, наприклад, вхідні ручки дверей, кнопки у ліфті;
- мити руки з милом не менше 20 секунд;
- слідкувати за особистою гігієною тіла.
Коронавірус в Україні – куди звертатися за допомогою у разі погіршення самопочуття
Таблиця допоможе зробити перший аналіз свого стану на ймовірність захворювання. За найменшої підозри, що Ви захворіли на коронавірус, необхідно звернутися за консультаціями до фахівців. Отримати інформацію можна за телефонами, наведеними у таблиці.
Гарічя телефонні лінії по областях України, якщо є запитання щодо коронавірусу
Намагайтеся не виходити на вулицю і використовуйте усі можливі заходи, щоб не захворіти.