ГоловнаСад та городПідживлення помідорів в період вегетації, цвітіння, формування плоду

Підживлення помідорів в період вегетації, цвітіння, формування плоду

Запорука гарного врожаю томатів – правильне і своєчасне підживлення помідорів в період вегетації, цвітіння, формування плоду. Прості рецепти добрива для різних етапів під час вирощування помідорів у відкритому грунті допоможуть в цьому.

Корисні поради щодо підживлення помідорів, на які варто звернути увагуКорисні поради щодо підживлення помідорів, на які варто звернути увагу

Інколи, вирощуючи томати, городники, особливо недосвідчені, роблять помилку. Мова йде про надмірне підживлення помідорів азотом. Так, завдяки цьому кущ томатів швидше росте і виглядає красивим, з великою зеленою масою, проте це робить його більш вразливим до шкідників і хвороб. Помідори з надмірною кількістю азотних добрив першими здаються під напором вірусів, при цьому вони дають багато листя і мало плодів. Тому, фахівці радять контролювати азотні підживлення.

Загальні рекомендації щодо підживлення помідорівЗагальні рекомендації щодо підживлення помідорів

Томати під час зростання витягують з ґрунту багато поживних елементів. Найбільше томати потребують калій, трохи менше – азот. Фосфору томати споживають у рази менше калію, але він грає виняткову роль у плодоутворенні. Дуже важливо, щоб рослини отримали фосфор вже в період розсади (чайна ложка суперфосфату на кг грунтової суміші). Азотних та калійних добрив на такий обсяг ґрунту додається в 7 разів менше. За такого розкладу розсада і зацвітає, і починає плодоносити раніше.

Підживлення помідорів в період вегетаціїПідживлення помідорів в період вегетації

Перше вегетативне підживлення проводиться в період бутонізації та початку цвітіння. Добриво для цього підживлення готується так:

  • на 10 л. води додають 0,5 л органічного настою (курячого посліду, коров’яку, зеленої трави) та витяжку суперфосфату, приготовлену зі столової ложки добрива.

Мінеральні добрива в період вегетації під томати краще вносити в розчиненому вигляді.

Підживлення помідорів під час цвітіння, рецепти добриваПідживлення помідорів під час цвітіння, рецепти добрива

В період цвітіння буде два наступні внесення добрива, які не варто пропускати. Рецепти добрива даються з розрахунку на 10 літрів води. Заздалегідь готуємо органічну настоянку.

Друге підживлення – в період цвітіння другого кисті:

  • В 10 літрах води розводимо півлітра органічного настою і додаємо одну столову ложку комплексного мінерального добрива.

Третє підживлення проводиться в період цвітіння третьої кисті на кущі:

  • столову ложку комплексного добрива розчиняємо в 10 літрах води.

Правила підживлення і обприскування помідорівПравила підживлення і обприскування помідорів

Корисно проводити змішане підживлення, чергуючи їх – кореневе і позакореневе.

До плодоутворення можна обприскувати томати розчином сечовини.

Для приготування розчину у відрі води розчиняють половину столової ложки сечовини та 1 гр. марганцівки.

Після плодоутворення краще обприскувати рослини сульфатом калію, калімагнезією, нітратом калію в такій же концентрації (на 10 л води половина ст. ложки добрива). Можна використовувати і комплексні розчинні мінеральні добрива.

Обприскувати помідори бажано ввечері або рано-вранці, щоб волога довше трималася на листях, насичуючи їх. Також, це дозволить уникнути опіків на листях від попадання сонячних променів.

органічні добрива з коров'яку і курячого послідуРецепти для підживлення помідорів – органічні добрива

Ці органічні добрива являються базою для подальшого використання. Тобто ми готуємо органічну настоянку, яка потім використовується в рецептах, які описано вище. Також, ці добрива можна використовувати й для окремого підживлення, але дуже обережно.

Народні рецепти називають найбільш популярними добриво з коров’яка і з курячого посліду. Нижче наводимо пропорції для приготування цих органічних добрив.

Органічне добриво з коров’яка

  • Відро свіжого коров’ячого гною треба залити трьома цебрами води й накрити. Залишаємо настоюватися і побродити 7 – 10 днів.
  • Після цього один літр коров’яку розводимо в 10 л води (відро) і можна поливати помідори з розрахунку 1 – 1,5 літра на один кущ.

Важливо! таке підживлення можна зробити не більше двох разів, інакше помідори можуть почати менше плодоносити, а «пускати» все на зелену масу.

Підживлення курячим послідом

  • Це добриво готується так само, як і з коров’яка (кількість і пропорції). Важлива відмінність – для подальшого використання на відро води треба додавати лише півлітра цієї органічної настоянки.

Фахівці радять до проведення такого підживлення помідорів, спочатку їх полити, а наступного дня вжне вносити добрива. Завдяки такому прийому, добриво глибше проникне в грунт і розчиниться там, обволікуючи всю кореневу систему помідорів.

Підживлення помідорів з допомогою звичайних дріжджів

Народні рецепти підживлення помідорів

Пасинкування помідорів, корисні поради

Захворювання помідорів «Чорна ніжка» ознаки, профілактика і лікування

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст