ГоловнаСад та городПосадка помідорів восени – готуємося до неї вже у вересні

Посадка помідорів восени – готуємося до неї вже у вересні

Осіння посадка помідорів ще не дуже розповсюджена на теренах України. Хоча багато господинь стикалися з ситуацію, коли помідори навесні виростають зовсім у несподіваних місцях. Наприклад, десь вили воду з-під помитих помідорів, де залишилося насіння. А помідор взяв і виріс. Тому інформація, що посадка помідорів можлива восени, спонукає господинь спробувати новий метод вирощування томатів. Цікаво, що це не надто складна маніпуляція, яка принесе гарний урожай наступного сезону. І готуємося до посадки томатів вже у вересні

Посадка помідорів восени – готуємося до неї вже у вересні: підготовка і строки посадки томатів

Підготовку до осінньої посадки помідорів слід розпочинати у вересні. А саме – треба, збираючи урожай, вибрати кілька помідорів – 10-20 штук, щоб вони були добре стиглими і соковитими. Це важливо, тому що саме в цей час помідори набирають насіння і разом з ним – максимум поживних і корисних речовин.

Відібрані помідори слід покласти в темне місце і залишити до жовтня. Орієнтир по термінах посадки помідорів восени: слід висаджувати, коли починаються перші ранкові заморозки.

Як посадити помідори восени

На запланованій під томати грядці викопуємо ямки глибиною 15-20 см. Просто на дно кладемо відібраний у вересні помідор і засипаємо землею.

Якщо осіння посадка помідорів проводиться у північних областях, наприклад, у Чернігівській, Сумській, треба утеплити землю. Також, якщо у Вашому регіоні прогнозується холодна і вітряна зима, слід прикрити помідори додатковим шаром листя, соломи. Це необхідно, щоб вберегти грунт і, відповідно, і томати від промерзання.

У зимовий період відбудеться і стратифікація насіння помідору, завдяки чому навесні він буде готовий прорости раніше, ніж інші з розсади.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами