Як правило, травень найактивніший місяць для посадки різних культур. Тому, корисні поради, як садити помідори, на якій відстані садити помідори, чим підживлювати і як правильно поливати пересаджену розсаду, будуть в пригоді. Важливо пам’ятати, яка температура для посадки розсади помідорів у відкритий грунт
Як садити помідори і доглядати в травні: на якій відстані садити помідори, температура для посадки і підготовка лунок
Щоб мати гарний урожай будь-якої культури, слід притримуватися агротехнічних правил вирощування культури. Також, досвідчені городники рекомендують висаджувати помідори у сприятливі дні місячного календаря городника.
Фахівці зазначають, що незалежно, де ви плануєте посадку розсади помідорів у відкритий грунт, потрібно дивитися на погодні умови, які складаються цього року (року посадки). Адже клімат змінюється, може бути надто рання чи пізня весна тощо. Отже,
Садити помідори у відкритий грунт слід, коли
- температура повітря стабільно тримається кілька днів не менше, ніж +15°С;
- довгостроковий прогноз погоди (на тиждень) не передбачає заморозків, як в повітрі, так і на грунті.
Важливо: якщо після посадки розсади у відкритий грунт з’явилася інформація про похолодання, кожен кущик потрібно прикрити. Наприклад, агроволокном, або бадиллям рослин і різними підручними матеріалами. Це може допомогти врятувати томати.
Як і на якій відстані садити помідори
Існує декілька методів посадки помідорів. Важливо пам’ятати, що між рядами залишаємо до 0,7 м, а між рослинами – близько 0,5 м.
Пересаджувати розсаду помідорів слід на підготовлені грядки.
- в кожну лунку вносимо столову ложку золи (присипаємо лунку золою);
- кожен сіянець розсади помідорів з грудкою переносимо в лунку;
- присипаємо землею, а потім обережно навколо стовбура помідора ущільнюємо грунт.
Протягом тижня після посадки помідори треба притіняти.
Як підживлювати помідори і як правильно поливати в травні після пересадки розсади у відкритий грунт
Важливо втримати баланс щодо зволоження ґрунту – не можна допускати пересихання грунту, але й надмірний полив буде шкідливим, тому що може спровокувати хвороби томатів.
Як правильно поливати помідори
- полив варто проводити після обіду, ближче до вечора;
- бажано, щоб ґрунт зволожувався вглибину на 10 см;
- важливо, щоб після кожного поливу або, як пройшов дощ, землю навколо стовбура помідора треба розпушувати, щоб не утворилася щільна кірка землі, яка перекриє доступ кисню. Спочатку землю розпушують на глибину 13 см, поступово зменшуючи.
Можна поєднувати розпушування з видаленням бур’яну.
Важливою процедурою є мульчування. Можна використовувати скошену траву – слідкувати, щоб не було насіння! Також для мульчування підходить тирса, соснова кора тощо. Мульчування дуже важливий прийом, який дозволяє зберігати вологу біля коріння помідорів та зменшує кількість бур’янів.
Як і яким добривом підживлювати помідори
Вже після пересадки потрібно проводити перші підживлення помідорів. Для підживлення томатів можна використовувати добрива такі, як, наприклад, аміачна селітра, суперфосфат, сульфат калію. Бажано вносити добрива у рідкому вигляді.
Можна провести підживлення натуральними добривами.
Корисні поради, як і чим можна підживлювати помідори
Підживлення помідорів з допомогою звичайних дріжджів
Дієвий рецепт для підживлення помідорів під час цвітіння допоможе отримати м’ясисті і смачні плоди