Підживлення – важлива складова для вирощування і отримання гарного урожаю помідорів, перцю та інших овочів. Але не можна вносити добрива хаотично. Існують ознаки, яких речовин не вистачає і тому добрива, які обираються для підживлення овочів, повинні мати ці речовини у своєму складі.
Підживлення помідорів, перцю та інших овочів: основні компоненти для підживлення
Активне підживлення рослин необхідно проводити у період росту і цвітіння культури, тому що саме в цей час рослина більш за все потребує поживних речовин. Основні компоненти, необхідні для підживлення
- фосфор – допомагає формуванню і зростанню соковитих і крупних плодів. Фосфор у вигляді добрив вноситься з моменту проростання розсади і до збору урожаю;
- азот – ця речовина важлива для міцного скелету рослини і нарощування зелені. Активно застосовується для підживлення з моменту змінення розсади і у період вегетації;
- калій – цей хімічний елемент сприяє рівномірному дозріванню плодів. Його вносять протягом всього сезону, тому що це допомагає мати великий урожай;
- кальцій – підживлює рослини, щоб стовбури були міцними і сильними і не ламалися під вагою плодів.
Підживлення помідорів, перцю та інших овочів: візуальні ознаки, яких речовин не вистачає рослинам
Описані ознаки допоможуть по зовнішньому вигляду овочів зрозуміти, яких саме елементів не вистачає. Це, у свою чергу, допоможе правильно підібрати добрива для підживлення.
Якщо не вистачає фосфору, на це вкаже листя, яке стане червоно-бурого кольору. Частіше за все нестача фосфору відчувається у період цвітіння і одразу після нього. Цей компонент сприяє кращому зав’язуванню плодів. Фосфорні добрива вносять у грунт, а потім проводиться полив. Або ж, найкращий варіант – проводити підживлення згідно інструкції.
При нестачі азоту овочів стає не таким насиченим, а квіти починають опадати. Найбільше цього добрива помідори і перець потребують на початкових етапах зростання. Проте нестача азоту може бути у будь-який період розвитку рослини.
При нестачі калію овочі стають слабкими, гілочки рослини не можуть витримувати вагу плодів, може почати загнивати плодоніжка. Калій вноситься як добриво у землю, після чого овочі треба добре полити.
Магній використовується для підживлення, коли на листі овочів з’являються плями.
Нестача заліза візуально відстежується коли прожилки листя зелені, а основна площа листка – жовтіє. Нестача цього елементу може призвести до багатьох хвороб, у тому числі може розвинутися хлороз.
Магній дуже важливий, щоб не сталося затримки у рості овочів. Також він запобігає відмиранню верхніх бруньок. Тому важливо додавати добрива, які містять цей компонент.
Бор захищає рослини від різних хвороб, тому своєчасне його внесення – обов’язкове. Якщо не вистачає брому, тоді рослина може скинути і квітки, і зав’язь.
Всі добрива потрібно вносити своєчасно й в правильній пропорції, як вказано в інструкції для конкретного препарату. Чим підживлювати буряк і моркву