Від структури і родючості землі залежить врожайність помідорів і їх якість. Досвідчені городники радять висаджувати томати у підготовлені грядки, вносити мінеральні добрива і органіку згідно агротехнічних правил. І тоді Ви матимете гарний урожай томатів.
Томати потрібно висаджувати згідно правил сівозміни
Найкращими ділянками для вирощування помідорів, будуть освітлені, не затінені. Затінення грядок з томатами може спричинити розвиток небезпечної фітофторози та інших захворювань. Городники радять, по можливості, розміщувати грядки з розсадою помідорів з півдня на північ. Таким чином Ви можете забезпечити максимальне освітлення кущів томатів.
Не можна садити помідори на одному місці з року в рік, важливо притримуватися агротехнічного правила сівозміни. Також, не варто висаджувати помідори, де в попередньому році були пасльонові – картопля, солодкий перець, абак, оскільки в цих рослин загальні шкідники і хвороби. Важливо враховувати, які рослини краще садити поряд, щоб уникнути розповсюдження шкідників і хвороб.
Як підготувати грядки для вирощування томатів
Не весь грунт на нашій присадибній ділянці може підходити для вирощування гарного врожаю помідорів. Але це можливо поправити завдяки порадам досвідчених городників.
Найкращим грунтом для томатів вважається суглинна, добре заправлена добривами земля. Якщо на Вашій ділянці грунт важкий, глинистий, то фахівці рекомендують його розпушувати шляхом внесення річкового піску, деревної тирси, торфу і збільшеної кількості садового компосту або перегною.
На кожен квадратний метр грядки потрібно внести:
- від 1 до 3 відер піску;
- до 4 відер органічних добрив.
Якщо на Вашому городі піщаний грунт, то покращити його можна за допомогою органіки
- компост;
- торф та перегній;
- перепрілий послід птахів або коров’як.
Свіжий гній і пташиний послід під томати не вносять, так як в даному виді добрив присутні підвищені дози аміаку, і велика ймовірність того, що коріння саджанців будуть просто спалені.
Томати потрібно висаджувати у підготовлені грядки: дезінфекція грунту
Щоб убезпечити свою розсаду томатів від грибкових і бактеріальних захворювань, варто провести дезінфекцію грунту. Для знезараження використовують розчин мідного купоросу чи хлорокису міді (оксихлорид міді)
Зазвичай, землю дезінфікують за тиждень до висаджування помідорів на грядки. Особливо важливо проводити дезінфекцію землі, якщо Ви висаджуєте помідори у теплиці.
Щоб провести знезараження грунту потрібно:
У стандартному відрі води розвести столову ложку будь-якого з цих засобів і пролити грунт з розрахунку 1-1,5 літра на погонний метр.
Додатково через дві доби рекомендується знезаразити землю слабким розчином перманганату калію. Підготовлені таким способом грядки готові до прийому помідорною розсади.
Аналогічним способом готують грядки і під висадку розсади овочевого перцю і баклажанів, тільки час перенесення на нове місце цих теплолюбних культур настає на 1-2 тижні пізніше, ніж розсади томатів.
Томати потрібно висаджувати у підготовлені грядки: внесення добрив
Фахівці радять вносити добрива, згідно правил агротехніки. На кожний метр висаджених помідорів потрібно вносити
- столову ложку сульфату калію;
- столову ложку подвійного або дві столові ложки звичайного суперфосфату;
- півлітрову банку рослинної або пічної золи;
- відро дерев’яної стружки (за потребою);
- відро середньозернистого річкового піску для структурування ґрунту і підвищення його аерації і водопроникності.
Вносити добрива потрібно – розкидаючи гранули мінеральних добрив, попіл (золу), пісок, органічні шматки на поверхню землі. А потім все це перекопуємо і рівняємо граблями.
Органічні і азотні добре краще не вносити одночасно, а розділити. Наприклад, через 2 тижні після висаджування розсади помідорів, полити під коріння кущів розчином аміачної селітри чи карбаміду, таким чином зробивши кореневе підживлення.
Скориставшись цими порадами, а також висаджуючи розсаду згідно рекомендацій місячного посівного календаря, Ви можете отримати гарний урожай смачних помідорів.