Пасинкування помідорів – необхідна процедура для отримання гарного та смачного врожаю. Без видалення пасинків, що ростуть з пазухах листя на головному стеблі, рослина перетвориться в кущ з безліччю стебел замість того, щоб направляти сили на дозрівання плодів. Тому так важливо пасинкувати томати.
Пасинкування залежить від сорту помідору – індетермінантний чи детермінантний.
Пасинкування помідорів індетермінантних сортів
Індетермінантні сорти помідорів, при сприятливих умовах, ростуть постійно, утворюючи бічні пагони з усіх пазух. Формують томати в одне стебло, позбавляючись від пасинків весь сезон. Можна залишити по парі на кущ. Значення не має, які: верхні або нижні – на одному кущі верхні сильніші, на іншому – нижні або середні.
Як пасинкувати помідори детермінантних сортів
Детермінантні сорти самі припиняють рости, слабо гілкуються. Якщо у них відразу видалити всі бічні пагони, то помідори перестануть рости і врожай буде низьким. Але якщо залишити один з пазухи під будь-яким з верхніх суцвіть, то рослина продовжить рости. Далі, для чередування, можна залишити наступний, який відріс ближче до верхівки, а цей пасинок видалити.
Пасинкування низькорослих сортів помідорів
Низькорослі томати – різновид детермінантних, прекрасно обходяться без пасинкування. А ось що важливо робити на всіх типах томатів, так це обривати старі нижні листки. Від цього у помвдорів хвороб буде менше, світла для них більше і повітря буде проникати краще між кущів і листя.
Пасинкування помідорів, як краще виконувати процедуру
Видаляти пасинки потрібно з урахуванням того, що:
- «приборкання» томатів починають, коли рослини зміцніли і почали інтенсивно рости;
- бічні пагони не вирізують ножем, а виламують руками, коли вони досягнуть 5-6 см, залишаючи маленький пеньок;
- оптимальний час для пасинкування – це ранкові години.