ГоловнаСад та городЧому жовтіє листя розсади перцю та як запобігти цим явищам

Чому жовтіє листя розсади перцю та як запобігти цим явищам

Інколи підчас вирощування перцю ми помічаємо, що рослини хворіють. Чому жовтіє листя розсади перцю і в чому причина скручування і деформації листів, розповіли городники. Також вони пояснили, як можна зарадити хворобам перцевої розсади, і яке при цьому потрібне підживлення паростків і полив за правилами вирощування

Чому жовтіє листя у розсади перцю?Чому жовтіє листя у розсади перцю?

Фахівці зазначають, що пожовтіння у розсади перцю скоріше за все відбувається через недостатнє підживлення сіянців. Через нестачу важливих поживних речовин, мікроелементів, на листі з’являються жовті плями, що в подальшому призводить до повного пожовтіння листя і відмирання розсади в цілому чи її частини.

З великою ймовірністю листя розсади перцю жовтіє через нестачу азоту.

Щоб виправити ситуацію, потрібно підживити перцеву розсаду азотним добривом, регулюючи кількість, як вказано на упаковці.

При цьому фахівці вказують, що, якщо саме нижні листочки жовтіють і опадають – це природний процес, і розсада сама «відійде».

Якщо ви достатньо підживили розсаду, а листя перцю все одно жовтіють, тоді може бути ще одна причина – проблеми з розвитком кореневої системи. Мається на увазі, що коріння починає плутається або погано розвивається, через це листя не отримає достатньо поживних речовин в результаті чого розсада перцю починає жовтіти.

В такому випадку слід пересадити рослину, обережно розплутавши коріння.

Неправильний полив розсади перцю може стати причиною того, що листя жовтієНеправильний полив розсади перцю може стати причиною того, що листя жовтіє

Правильний полив – важливо передумова вирощування будь-якої розсади, не виключення тут і розсада перцю. Фахівці зазначають, що причиною, чому розсада перцю починає жовтіти, може стати надмірно холодна вода, яку ви використовуєте для поливу розсади.

Щоб розсада перцю росла здоровою і міцною, для поливу слід використовувати відстояну воду кімнатної температури.

Корисні поради щодо профілактики хвороб розсади перцюКорисні поради щодо профілактики хвороб розсади перцю

Слід регулярно перевіряти розсаду перцю, щоб попередити захворювання рослин. Якщо листя розсади перцю жовтіє, потрібно негайно розпочати лікування сіянців. Інакше, якщо упустити момент, розсада взагалі може загинути.

Щоб не допустити пожовтіння листя, розсаду слід щодня провітрювати. Для цього сходи перцю треба виносити на балкон або на терасу (на відкрите повітря), якщо температура повітря вища за десять градусів. Це додатково буде загартовувати розсаду перцю.

Хвороби розсади помідорів: ознаки захворювання томатів і як можна ліку

Типові проблеми, з якими стикаються багато госпоинь, вирощуючи розсаду

Корисні поради щодо підживлення розсади капусти в три етапи: коли і чим підживлювати

Захворювання на фузаріозне в’янення та що з цим робити

Хвороби розсади: грибкова кіла, які методи профілактики і боротьби

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст