ГоловнаСад та городРозсада перцю: правильно підготовлене насіння дасть гарні сходи розсади

Розсада перцю: правильно підготовлене насіння дасть гарні сходи розсади

Досить часто ми стикаємось з проблемою вирощування розсади перцю. Ця рослина досить примхлива і потребує особливої уваг. Тому, щоб мати гарну розсаду перцю, потрібно правильно підготувати насіння. Тоді сходи розсади будуть сильними і дружніми.

Розсада перцю, як правильно відібрати насіння для висівання на розсаду

Дуже важливий фактор для отримання міцних рослин – пророщування насіння перцю. Багато людей роблять помилку, завчасно не проростивши насіння перцю на розсаду. . Якщо насіння перцю проростити, то схожість буде значно вище. Насіння перцю має міцну оболонку, саме тому ростку складно пробитися скрізь неї.

Для висівання на розсаду, можна використовувати як покупне, так і те, що зібрали в себе на городі. При дотриманні всіх правил і перше, і друге – будуть мати гарні наслідки.

Покупне насіння. Зазвичай покупне насіння вже оброблене і тому вже нічого не потрібно робити. Але потрібно перевірити на упаковці – виробники зазначають всі параметри насіння, у тому числі – оброблене чи ні.

Назбиране насіння на городі потрібно обробити від інфекцій. Для цього існує декілька способів.

Самий простий спосіб знезаразити насіння перцю з городу:

необхідно зробити розчин марганцю і опустити туди насіння на 15 хвилин. Після чого його промити у проточній воді. Існують й інші прості методи дезінфекції насіння перцю.

Розсада перцю, як правильно замочувати насіння

Розсада перцю, як правильно підготувати: відбір насіння перцю
Як правильно замочувати насіння перцю

Дуже важливо перед висівання на розсаду, замочити насіння перцю. Замочувати насіння потрібно у відстояній воді або талій. вода повинна бути ледь теплою (ні в якому разі не холодною. Терміг замочування – не більше доби.

Щоб замочити насіння перцю, Вам необхідно взяти пласку посудину. На її дно кладеться волога тканина. Саме на цю тканину обережно викладається насіння перцю. Потім, так само обережно, зверху наливається відстояна вода, щоб вода лише трохи покривати тканину.  Важливо контролювати кількість води, тому що, якщо води буде забагато, насіння може запариться. У такому випадку воно вже не підходить для висівання на розсаду.

Перед посадкою потрібно заздалегідь підібрати ємність для розсади перцю.

Через добу насіння можна вже використовувати для посадки. Якщо все було зроблено правильно, то вже через 20 днів можна побачити перші сходи.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст