Щоб мати гарний урожай, потрібно виростити здорову і сильну трозсаду. Важливим кроком для цього є підживлення розсади капусти згідно базових агротехнічних правил. Коли і чим підживлювати, в якій пропорції готувати добриво, поділилися досвідчені городники.
Підживлення розсади капусти: перше підживлення
Перший раз підживлювати розсаду капусти необхідно приблизно через 7-9 днів після пікіровки.
Приготувати добриво для підживлення можна так: в 1 л води розчинити по 2 грами калійних добрив та аміачної селітри, а також 4 грами суперфосфату. Одного літра живильного розчину цілком достатньо для підживлення 50-60 рослин. Щоб не обпекти молоді корінці сіянців, спочатку їх треба полити, і тільки потім підживлювати підготовленими добривами.
Підживлення розсади капусти: друге підживлення
Вдруге підживлювати розсаду будем через 2 тижні після першого. Для цього етапу підживлення готуємо новий поживний розчин наступним чином – беремо ті ж компоненти, що і при першому підживленні, просто вдвічі збільшуємо їх кількість на 1 літр води.
Якщо розсада капусти почне трохи жовтіти, її можна підживити розчином перегною, що перебродив, у пропорції 1:10.
Підживлення розсади капусти: третє підживлення
Втретє підживлювати розсаду капусти, потрібно проводити за пару днів до пересадки розсади у грунт. Для цього готується наступний розчин: на 1 л води додаємо
- 3 г аміачної селітри,
- 5 г суперфосфату і
- 8 г калійних добрив.
Доза калійних добрив в цьому випадку збільшується, щоб розсада краще прижилася у відкритому грунті. Саме таке підживлення сприяє загартуванню рослини для зростання у грунті. Якщо немає можливості самостійно готувати добриво для підживлення, можна скористатися готовим рідким комплексним добривом.
Хвороби білокачанної та червонокачанної капусти, про які слід знати
Крім підживлення розсади капусти, вирощуючи її, треба слідкувати, щоб наші паростки не захворіли. Тому що, в залежності, від захворювання, інколи розсаду можна вилікувати, а інколи – доведеться її знищити, щоб шкідники не уразили всі посадки
Основні хвороби розсади капусти
- кіла капусти
- чорна ніжка
- борошниста роса (Пероноспороз)
- фузаріозне в’янення
- суха гнилизна (Фомоз)
- сіра гниль
- суха плямистість (Альтернаріоз)
- сітофтороз
Захворювання на фузаріозне в’янення та що з цим робити
Як правильно сіяти насіння капусти на розсаду
Посадка капусти 2023 і пікірування сіянців за місячним календарем