ГоловнаСад та городЧерез скільки днів сходить розсада перцю, помідорів, огірків, баклажанів

Плануючі посів насіння різних культур важливо пам’ятати й базові правила їх вирощування. Наводимо середньостатистичний термін, який вказує, через скільки днів сходить розсада насіння перцю, помідорів, огірків, баклажанів після висівання насіння в грунт. Ця інформація допоможе планувати свій час і знати, коли і як краще пересіяти насіння на розсаду.

Через скільки днів сходить розсада перцю, помідорів, огірків, баклажанів після висівання насіння в грунт

Інколи бувають ситуації, коли насіння було посіяне за всіма правилами, а сходів все немає. Щоб завчасно не нервувати, слід пам’ятати, через скільки днів з’являються сходи розсади культур.

Через скільки днів сходить розсада перцю, помідорів, огірків, баклажанів після висівання насіння в грунт

Часто господині починають бити на сполох треба, коли після висівання через 3 тижні сходів все ще немає. Це максимальний термін очікування, довше сподіватися на сходи немає сенсу. Це максимальний термін, після якого однозначно потрібно пересівати розсаду.

Термін сходів насіння перцю, помідорів, огірків, баклажанів (через скільки днів сходить розсада):

  • перець солодкий – 12-15 днів;
  • помідори – 4-6 днів;
  • капуста білокачанна – 4-5 днів;
  • огірки – 4-9 днів;
  • баклажани – 8-10 днів;
  • селера коренева – 13-22 дні.
  • петунія, пеларгонія – 10-14 днів;
  • сальвія, лаванда – 14-20 днів.

Ця інформація показує, що надмірне вичікування не принесе результатів. Зважаючи на дату посіву і вказані дані, якщо сходи розсади не з’являються, слід подумати про пересівання розсади.

Коли краще пересіяти насіння на розсаду перцю, помідорів, огірків, баклажанів й інших овочів і як це зробити правильно

На жаль, не можна виключати, що наша розсада не зійде і доведеться пересівати. Ці прості рекомендації допоможуть знизити ризики, що розсада знову не зійде

Нове насіння

Для пересівання слід взяти інше насіння. Якщо воно купується, тоді краще придбати його в іншого виробника, щоб точно не «потрапити» на ту саму партію. При купівлі обов’язково дивитися терміни придатності на упаковці!

Насіння на розсаду: критерії вибору, вага, кількість та сорт, підготовка до висівання

Грунт

Важливо, щоб грунт для розсади підходив за своїм складом. Не менш важливо, щоб в ньому не було шкідників. Для цього землю слід знезаразити

Грунт для розсади: правильний склад і заборонені компоненти для суміші

Як підготовити правильний грунт для розсади в залежності від культури

Стимулятор росту

Коли ми пересіваємо насіння, то ми опиняємося в ситуації, що певний час вже втрачено. В такій ситуації можна використовувати стимулятор для насіння. За його допомогою можна прискорити проростання, а також розвиток розсади і хоча б частково надолужити втрачений час.

Для слід обробити насіння перед посадкою, а після появи сходів варто провести полив розсади з біостимулятором – можна скористатися тим самим “Ростобіоном”. Розводити препарат у пропорції: 50 мл на 1 л води. Отриманим розчином поливаємо розсаду.

Додаткове світло

Для сильних і дружніх сходів важливо достатня кількість освітлення. В лютому-березні світловий день не надто тривалий, тому фітолампа стане в пригоді в такі часи. Особливо, якщо погода стоїть похмура. При додатковому освітленні розсада прискорює ріст.

Вирощування розсади: типові проблеми, які можна виправити

Ви не можете копіювати текст