ГоловнаАрхівКоли Страсний тиждень 2022 по днях, народні традиції в кожен день

Коли Страсний тиждень 2022 по днях, народні традиції в кожен день

Страсний тиждень 2022 по днях тижня пояснює, чим важлива Седмиця. Адже Страсний тиждень, який ще називають Білий тиждень, Чистий тиждень, Седмиця, завершує Великодній піст. Дуже важливо пам’ятати, коли починається Седмиця, тому що цей час є найважливішим перед великим і світлим святом Великодня. В кожен день Страсного тижня існують народні традиції, що треба робити

Коли Страсний тиждень 2022 по днях, чим важлива Седмиця, яке значення кожного дня останнього тижня у Великодній піст

Страсний тиждень дуже важливий, тому що він передує найвеличнішому святу віруючих – Воскресінню Ісуса Христа. Всі події, які відбувалися протягом цього тижня, стали основою і описані в Євангелії.

Страсний тиждень у 2022 році починається 18 квітня і завершується 23 квітня в суботу, напередодні Світлої Неділі. Велике значення має кожен день, який присвячений різним подіям з життя Ісуса Христа після прибуття до Єрусалиму.

Перший день Страсного тижня – понеділок, 18 квітня

У Великий понеділок згадується, як сестра Лазаря – Марія, помазала ноги Ісуса миром (ароматизована олія). Цього дня у церквах починається мироваріння з відповідної молитви.

Вівторок 19 квітня, другий день Седмиці

В цей день на службах Божих згадуються, як Ісус викривав фарисеїв, як він вів дискусії, переконуючи людей і збираючи послідувачів. Мова йде про проголошені проповіді Христа у Єрусалимському Храмі: про таланти, про кінець світу, про Страшний суд, про Кесаря ​​і десятьох дів. Цей день призваний задуматися про душу, про віру, про добрі наміри і справи.

Велика Середа 20 квітня

Середу сповнена суму, адже в цей день синедріоном було прийнято таємне рішення про страту Ісуса Христа. Його учень, Іуда Іскаріот вирішив зрадити свого вчителя.

Чистий четвер 21 квітня

В четвертий день Страсного тижня згадується Тайна вечеря підчас якої Ісус зі смиренням омивав ноги своїм учням на знак великої Любові. В церквах у Великий четвер освячується миро.

Страсна п’ятниця 21 квітня

П’ятниця Страсного тижня – один з найважчих днів Великоднього посту, тому що в цей день згадуються муки, через які пройшов Ісус Христос, його розп’яття та смерть.

Страсна субота, 23 квітня

Це останній день Великоднього посту. В церкві священики і прихожани згадують про зходження Сина Божого в пекло, його поховання.

Світла неділя Воскресіння Господнього 24 квітня

Найвеличніше свято для всіх віруючих християн, коли вони вітають одне одного і славлять Ісуса Христа.

Страсний тиждень 2022 по днях розповідає про народні традиції на кожен день Седмиці, коли ще триває Великодній піст

Крім церковних правил, існують ще й народні традиції на кожен день Страсного тижня, які тісно переплітаються з церковними правилами

Народні традиції на Страсний тиждень

Понеділок

Віруючі з понеділка починають прибирання домівок і присадибних ділянок, щоб підготуватися до святкування Великодня.

Вівторок

В народі прийнято у Великий вівторок жінкам готувати святкове вбрання до Світлої Неділі, а чоловіки цього дня за сприятливих умов працюють в полі (на городі). Також традиційно чоловіки у вівторок вибирали найкращі дрова, щоб розпалювати піч і на цих дровах випікати Паски до Великодня.

Середа

Народна традиція на Велику середу радить закінчувати хатні роботи по впорядкуванню і готувати все необхідне, щоб в наступні дні готувати Паски і писанки (крашанки).

Четвер

За народними традиціями в Чистий четвер люди миють своє тіло. Традиційно господині випікають паски і готують четвергову сіль

П’ятниця

Традиційно день «тиші», коли всі люди намагаються проникнутися душевними стражданням задля очищення душі.

Субота

Традиційно в страсну суботу люди йдуть на нічну Великодню службу, готуються до свята та освячують Великодній кошик. На освячення на Великдень обов’язковими  є Паски і крашанки.

Неділя

В цей день після святкової служби люди в родинному колі збираються на святковий обід для розговіння. В багатьох регіонах України в цей день прийнято обмінюватися крашанками, частувати і куштувати Паску гостей.

Що важливо пам’ятати про Страсний тиждень 2022

Страсний тиждень або Седмиця – це важливий час найбільших духовних іспитів для людей, які вірують в нашого Спасителя. Дуже важливо в останній тиждень Великоднього посту притримуватися правил, ходити до церкви на служби і сповідатись у гріхах. Буде добре причащатися після сповіді. Священнослужителі радять сповідуватися і причащатися на Страсний тиждень, тому що це найсвітліше свято року і його варто зустрічати вільними від гріхів.

На Страсному тижні не можна лаятися із близькими. Взагалі треба намагатися бути чемними, не пліткувати і не лаятися. Важливо приділяти час роздумам про дарунок Ісуса Христа всім людям на вічне життя.

Важливо не забувати про стражденних і допомагати тим, хто цього потребує.

Рецепт паски з сиром і шоколадом на Великдень

Четвергова сіль: рецепти як приготувати і як застосовувати

Коли Великдень у 2022 році: точна дата, коли відзначається

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст