ГоловнаАрхів Сад і городСад у серпні: підживлення, профілактика хвороб плодових дерев та ягідних кущів

Сад у серпні: підживлення, профілактика хвороб плодових дерев та ягідних кущів

Серпневі роботи в саду включають не лише збір урожаю, а й обробку рослин, щоб вони не хворіли та добре родити наступного сезону. Поради садівнику, що потребує сад у серпні: підживлення рослин, мінеральні добрива, які вносять залежно від культури, коли і як доглядати за яблунями, грушами, малиною та полуницею.

Як і чим підживлювати кісточкові плодові дерева в серпні

Наприкінці літа й на самому початку осені закладається підгрунтя на врожай наступного року. Сад у серпні потребує підживлення фосфорними та калійними добривами.

Підживлення кісточкових дерев (абрикос і вишня) зазвичай проводиться в середині місяця.

Рецепт добрива на 1 відро води

  • 2 столові ложки подвійного суперфосфату
  • 1 столова ложка сірчанокислого калію.

Все розмішуємо у воді й поливаємо землю навколо кожного дерева по проекції його крони. Зазвичай на одне дерево йде чотири відра цього рідкого добрива. Після поливу, на ще вологий грунт слід висипати (припилити) літрову банку просіяної золи.

Сад у серпні потребує профілактики хвороб і шкідників

Профілактичні заходи проти хвороб і шкідників у серпні зазвичай проводяться наприкінці місяця. Для зменшення ризику хвороб вишні, черешні на захворювання листової плямистості, коккомікозу тощо, треба обприскати дерева 1% бордоською сумішшю або препаратом Абіга-пік.

Як виконувати літню обрізку плодових дерев

Ця процедура необхідна, щоб крона плодових дерев не була надто великою й всі гілки розвивалися рівномірно у «вільному просторі».

Проводимо пінцирування (прищипування або карбування для винограду) – це процедура видалення верхівки пагонів, які ростуть, що допоможе формувати правильну крону.

Щоб зупинити зростання 1-річних пагонів, які мають приблизно 40-50 см довжини, робимо прищипування верхівок пагонів з 2-3-ма верхніми листками. Це допоможе формувати крону молодих дерев. Під час процедури важливо залишати не менше 4-5 листків. Необхідно обрізати всі вертикальні пагони у верхній частині крони. Нижню частину крони не обрізаємо.

Профілактика захворювань і знищення шкідників яблунь в серпні

Це важливий захід, який напряму впливає, чи буде сад у вас наступного року родити, скільки яблук буде на деревах й чи будуть вони здорові.

Червоні точки на плодах – це ознака каліфорнійської щитівки. Якщо ви помітили це на яблуках, на початку серпня обприскайте яблуневий сад препаратом «Фуфаноном-нова» (13 мл на 10 л води). Ще один важливий профілактичний захід від хвороб і шкідників – своєчасно прибирати падалиці з-під дерев, інакше гусінь з впалих плодів вилізе й розповзеться по деревах.

Яблуні пізніх сортів можуть страждати від третього покоління плодожерки, яка особливо активно розвивається у спекотне літо, у тому числі і в серпні.

Профілактичні заходи: обприскування біопрепаратами – Лепідоцид або Бітоксибацилін. Повторити цю процедуру слід через 10-14 днів. Якщо застосувати біопрепарат Фітоверм, достатньо однієї обробки, термін очікування – 2 дні. Всі три препарати ефективні також проти інших шкідників, в тому числі проти попелиці на червоній смородині. Замість біопрепаратів в серпні можна застосовувати «Фуфанон-нова» та інші хімічні інсектициди.

Підживлення плодових дерев: чим і як підживлювати яблуні та груші в серпні

Фахівці рекомендують застосувати комплексні добрива для серпневого підживлення яблунь і груш. Наприклад, гарно себе зарекомендували добрива “АВА” (AVA). Підживлення цим добривом підвищить стійкість плодових дерев до несприятливих умов і хвороб. Також поліпшиться смак і якість плодів. Використання препарату згідно інструкції до нього.

Органічне добриво

На початку серпня фахівці рекомендують посіяти у пристовбуровому колі під яблунями і грушами гірчицю, краще – білу. За півтора-два місяця під час перекопування пристовбурового кола, гірчицю закопуємо в землю. Це гарне органічне добриво, крім того, гірчиця позбавить грунт від хвороб і шкідників. На сотку висівають 500 гр. насіння гірчиці.

Роботи в саду в серпні: що робити з полуницею (суницею)

В першу чергу грядки з полуницею треба прополоти, щоб позбутися бур’яну і розпушити грунт.

Наступним кроком буде підживлення кущиків полуниці. Для цього

  • на початку серпня вносимо 5-10 г сечовини на 1 квадратний метр;
  • в кінці серпня вносимо 10-15 г суперфосфату і 5-10 г сірчанокислого калію.

Таке підживлення необхідно провести для нарощування листя, закладання плодових бруньок. Завдяки цьому наші ягоди будуть готові до зими, полуниця буде більш міцна і сильна.

Якщо на листі полуниці буде помічено плями або суничний кліщ, необхідно провести обробку пестицидами: фуфаноном-нова + Абіга-пік.

Видаляємо 4-річні кущі суниці одноразового плодоношення.

В кінці серпня розсаджуємо суницю, використовуючи вуса найсильніших розеток – першу і другу. Перед посадкою коріння полуниці треба занурити в розчин Фітоспорін (2-3 г на літр води), гумата калію на 1-2 години.

Нові висаджені розетки суниці слід поливати вранці або ввечері через день і затінювати їх від прямих сонячних променів.

Перше підживлення суниці в серпні проводять через два тижні після посадки. Береться сечовина – 20 г + 30 г суперфосфату і 15 г калійної добрива на 1 квадратний метр. Це підживлення необхідно провести для нарощування листової маси і для майбутнього плодоношення. При слабкому відновленні і розвитку листового апарату можна підживити комплексним добривом – діамофоска або азофоска. В цей же час на грядках знищуються бур’яни і вуса.

Сад у серпні малина: підживлення і боротьба зі шкідниками і хворобами

Нагадаємо, що грунт в малиннику повинен бути вологим, тому що коріння у малини поверхневі.

Підживлення малини в серпні

Малину підживлюють подвійним суперфосфатом (1 ст. ложка) + 1 ст. ложка сірчанокислого калію, розведених в 10 л води, і поливають по 1 л під кожен кущ або на 1 погонний метр стрічкової посадки.

Після вирізки пагонів, що вже відплодоносили, малинку обприскують цирконом (дозування – на упаковці).

Перевіряємо однорічні пагони малини. Повністю слід видаляти уражені пагони – стебловою галицею – це здуття на стовбурах пагонів. Після вирізання, їх треба салити.

В малиннику видаляється зайва поросль. Залишаємо 2-4 пагони на один кущ.

Також в кінці літа треба підживити чорну і порічку для посилення імунітету і підвищення стійкості до захворювань.

Знезараження малини наприкінці літа у серпні

Ознаки павутинного кліща на малині: зверху листя стає блідими, світлим, з дрібними білими цятками, на нижньому боці – павутиною. При наявності таких ознак треба обробити малину  фуфаноном-нова (після видалення уражених пагонів і зараженого листя).

Попелиця

При виявленні цього захворювання на малині також обробляємо кущі Фуфан-нова за інструкцією.

Щоб прибрати зараження антракозом, виразковою плямистістю і пурпуровою плямистістю, після обрізки і видалення пагонів, треба вирізати хворі однорічні пагони. Після чого проводимо обприскування малини 1% бордоською рідиною або її аналогом.

Полив дерев і кущів

В серпні потрібно поступово зменшувати поливи, але ще не припиняти повністю, якщо тривають сухі та спекотні дні. Це важливо – ягідні кущі потребують вологи, , тому що в них формуються квіткові бруньки на наступний сезон. Полийте їх теплою водою з розрахунку:

Пропорції поливу на серпень

червона смородина – 1-2 відра на кущ;

чорна смородина – 3-4 відра;

аґрус – 4-6 відер;

малина – 5-6 відер на 1 квадратний метр.

Санітарна обрізка дерев та кущів

Обрізка дерев – один із засобів оновлення саду і запорука гарного врожаю наступного сезону. Тому не можна нехтувати цією процедурою і слід виконувати, притримуючись простих правил, які надані.

Догляд за виноградом

Збір врожаю ранніх сортів. Грони треба зрізати гострим ножем і намагатися на пошкодити воскове покриття ягід, щоб виноград краще і довше зберігався.

Середні та пізні сорти винограду варто підживлювати фосфорно-калійними добривами (за інструкцією).

Проводимо карбування.

Як правильно обрізати малину

 

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст