ГоловнаСад та городЯкі дерева садити восени та які переваги і мінуси осінньої посадки

Які дерева садити восени та які переваги і мінуси осінньої посадки

Восени, крім збору врожаю городини і озимих посадок городини, садівники також можуть робити посадку під зиму. Які дерева садити восени та які переваги і мінуси осінньої посадки дерев і кущів розповіли досвідчені садівники. Також фахівці вказали приблизні терміни осінньої посадки дерев. Але, звичайно, потрібно враховувати кліматичні особливості регіону і температурні показники.

Переваги і мінуси осінньої посадки дерев і кущівПереваги і мінуси осінньої посадки дерев і кущів

Як в будь-якій діяльності, посадки дерев восени має своє плюси і, звичайно, мінуси. Потрібно ретельно зважити основні фактори і тоді вирішити, коли краще зробити «поповнення» для вашого саду. Отже

Які переваги осінньої посадки дерев і кущів

Ознайомившись з перевагами і ризиками осінньої посадки, можна вирішити, що і коли садити.

 • вигода

Зазвичай, якщо саджанці купувати восени, тоді ціна на них нижча. Це пов’язано з тим, що багато садово-паркових виробників, приватні садівники продають посадковий матеріал – рослини, які тільки-но викопали. Це і позначається на більш доступній ціні.

Рослини в цю пору часто продаються і з останніми листами, і зі свіжими корінням – це одні з показників того, що саджанці здорові. Досить часто разом з саджанцем, фахівці показують і плоди з цього дерева. А це впливає на ставлення покупця – він бачить майбутній свій врожай.

 • простота

мається на увазі, що дерева, які можна садити восени, потребує менше часу і сил для догляду за саджанцями. Завдяки осінній погоді – дощам, туманам, менш спекотній температурі повітря, у саджанця буде комфортна вологість грунту. Це важливо, адже коріння після посадки адаптується і певний час продовжує рости і восени. Зростання коріння триває, поки температура землі не зменшиться від  + 4 ° C і нижче. Якщо дерева і кущі восени посадити вчасно, то ще до настання заморозків в них встигнуть виростити тоненькі вбираючі корінці. І завдяки цьому в наступному сезоні це коріння почне рости на цілих два, а то й три тижні раніше тих саджанців, що було висаджено весною.

 • економія часу

Можливо це буде здаватися незначущим, але насправді це важливий фактор. восени практично всі основні роботи на городі завершені. І тому є більше часу є, щоб садити дерева восени. Адже навесні практично щодня у нас є роботи з городиною: вирощування розсади, її пересадка в теплицю, у відкритий грунт, догляд, пікірування тощо. А осіння посадка дерев дуже економить сили і час для весняних робіт.

Які мінуси осінньої посадки дерев і кущівЯкі мінуси осінньої посадки дерев і кущів

Як є позитивні моменти, так існують і негативні фактори такого виду посадки дерев.

Ризики, якщо садити дерева восени

 • ранні заморозки, несподівані сильні морози, несвоєчасна посадка – все це може згубити саджанці, які ще не адаптувалися;
 • осінній саджанець отримає багато стресу взимку: ожеледь, сильні вітри, снігопад й інші природні явища можуть поламати тендітні гілочки нових посадок;
 • гризуни особливо активізуються восени і взимку, тому становлять велику загрозу для дерев;
 • якщо ви постійно не проживаєте в будинку, тоді у дачників є ризик залишитися без посаджених дерев. На жаль, випадки крадіжки навіть саджанців, не рідкі.

Які дерева садити восени: список основних видівЯкі дерева садити восени: список основних видів

Цей перелік включає основні види і сорти дерев, які найкраще приймаються, якщо їх посадити восени

 • зимостійкі сорти яблунь і груш;
 • аронія;
 • смородина;
 • малина;
 • агрус;
 • жимолость;
 • береза;
 • горіх;
 • каштан;
 • верба;
 • хвойні.

Як вже зазначалося, є переваги і є негативи від осінньої посадки дерев. Адже кожного року погода різна, і якість грунту на кожній ділянці своя. Самі саджанці можуть по-різному адаптуватися. Тому однозначної відповіді коли краще садити дерева восени чи навесні немає.

Найкращі терміни для посадки дерев і кущів восениНайкращі терміни для посадки дерев і кущів восени

Досвідчені садівники дали загальні поради щодо строків посадки дерев. Звичайно, слід враховувати природні умови у вашому регіоні. Та яка осінь цього року – рання чи пізня, дощова чи суха.

На думку фахівців, оптимальний період осінньої посадки дерев — кінець вересня і весь жовтень. А якщо осінь тепла, то посадки можуть тривати і до середини листопада.

Щоб легше було орієнтуватися садівники вказали, як можна зрозуміти, коли садити дерева.

 • найкращий час восени, коли садити (пересаджувати) будь-які саджанці — це період їх біологічного спокою. Про його настання свідчить закінчення листопада.

Місячний посівний календар городника жовтень 2021: коли садити під зиму і коли збирати урожай

Як підготувати дерева до зими

Чим обприскувати восени плодові дерева та як їх готувати до зими

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

error: Контент захищений авторським правом!